reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczynki, śpicie na plecach? Bo ja uwielbiam spać ma plecach, praktycznie od początku ciąży spie na plecach, a teraz naczytalam się, że od 3 trymestru nie powinno się spać na plecach, bo zatyka to żyły i dziecko może być niedotlenione. Preferowany jest raczej lewy bok. Co o tym myślicie?


Twardnieje mi też brzuch miejscami dość często ( parę razy w ciągu dnia) ale myslalam ze to bobo się rozpycha i po prostu czuje synka, niekiedy jak nacisnę parę razy palcem w to miejsce to zaraz robi się miększe tak jakby się odsuwał. A teraz czytam, że to mogą być jakieś skurcze macicy... tez tak macie?
Ja na plecach nie śpię ale wieczorem jak proboje zasnąć to aż momentami chce mi się płakać ze nie mogę na brzuchu heh a z tym twardnieniem to od 30 tygodnia położna mi powiedziała że to jest ok bo macica trenuje do porodu, to są zwykle skurcze, często mi się to robi przy chodzeniu na przykład, najlepsze jest jak leżę to moja Tosia wypycha jedna strona brzucha a druga miękkie sadełko 😂❤️a tak to niewiem jak wy ale ja dziś dosłownie padam ta temperatura mnie wykańcza 😑
 
reklama
U nas od 6 miesiaca dominuje lewa strona. Małej najlepiej po lewo i teraz to sie boje spac na lewym boku żeby nic jej nie zrobić. Jak leze na plecach to ładnie widać jak szaleje 😀. A jak u was z wagą? Bo u mnie spadła o 3 kg i sie troche boje. W sumie to nie za wiele jem bo nie mam apetytu a sporo spacerujemy. Mała jest ruchliwa wiec chyba u niej dobrze :) w poniedziałek jade do lekarza to zobaczymy co tam u małej i co z tą wagą.
 
U nas od 6 miesiaca dominuje lewa strona. Małej najlepiej po lewo i teraz to sie boje spac na lewym boku żeby nic jej nie zrobić. Jak leze na plecach to ładnie widać jak szaleje 😀. A jak u was z wagą? Bo u mnie spadła o 3 kg i sie troche boje. W sumie to nie za wiele jem bo nie mam apetytu a sporo spacerujemy. Mała jest ruchliwa wiec chyba u niej dobrze :) w poniedziałek jade do lekarza to zobaczymy co tam u małej i co z tą wagą.
U mnie 8 kg więcej w poprzedniej ciazy na tym etapie było 16 kg także nie jest źle 😀
 
U mnie 7 kg ale moja waga wyjściowa to było prawie 8 dych czyli nadwagą, łudze się ze zejdzie po ciąży co nieco , jak nie to chce iść do dietetyka. No moja położna i gin twierdzą że przesadzam że to mało jest bo mam taką budowę ciała że bbiust wielki ale ja dla własnego komfortu będę chciała a jak będzie? czas pokaże, póki co nogi puchną kręci się w głowie ale to dzięki upałom. Ale powiem w że ja się dobrze ze sobą zawsze czułam ale teraz największą zmianę widzę w nogach ze są grubsze a to mnie wnerwia trochę.
 
U mnie 7 kg ale moja waga wyjściowa to było prawie 8 dych czyli nadwagą, łudze się ze zejdzie po ciąży co nieco , jak nie to chce iść do dietetyka. No moja położna i gin twierdzą że przesadzam że to mało jest bo mam taką budowę ciała że bbiust wielki ale ja dla własnego komfortu będę chciała a jak będzie? czas pokaże, póki co nogi puchną kręci się w głowie ale to dzięki upałom. Ale powiem w że ja się dobrze ze sobą zawsze czułam ale teraz największą zmianę widzę w nogach ze są grubsze a to mnie wnerwia trochę.
No i brzusio 124 cm obecnie taki duży się zrobił ❤️ale to mnie jakoś póki co nie martwi 🙂ah te nasze kilogramy babki kurcze przecież same się dolujemy i w głowę sobie wbijamy a i tak jesteśmy jakie jesteśmy potem można zrobić wszystko jak chce się być fit łaska ale czy każda naprawdę tego chce? Moim zdaniem są rzeczy ważniejsze w życiu niż wygląd zewnętrzny
 
Ja mam dziś 79 kg, czyli jakieś 8-9 na plusie. Przy wzroście 180 cm tego tak nie widać, nawet te 100 cm w pasie jeszcze zdołałabym schować 😉 Najwięcej weszło mi w tylek i biodra, a kiedy miałam czas mdłości i wymiotów to właśnie w tych miejscach wychudłam najbardziej.
Upały mnie wykańczają, nie ruszam się sprzed wentylatora 🥵
 
reklama
Do góry