reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

A dziewczyny co sądzicie o przesądach. Ja dziś zdjęłam łańcuszek, a pierścionek tez musiałam bo spuchły mi palce
 
reklama
Wiecie co... Bardzo ale to bardzo jeszcze jakiś czas temu podobało mi się to forum. Ale od jakiegoś czasu coraz częściej czytam posty żeby już o czymś nie mówić, a to o polityce, a to o poronieniach, a to o obawach... I zastanawiam się w końcu po co jest to forum? Bo chyba po to żeby się wygadać, poradzić i skonfrontować informacje i tak było na początku... A z czasem okazuje się że część tematów zakazanych bo ktoś ma takie ,, widzi mi sie'' albo temat jest niewygodny. A co najlepsze to osoby które piszą, że taki czy taki temat jest zakazany bo tej osoby ten temat na ten moment nie dotyczy.. Ale odwleka się tydzień a ta sama osoba zaczyna temat który wcześniej sama zanegowała.
Wszystkim wam życzę wszystkiego dobrego, zdrowia i szczęśliwego rozwiązania we wrześniu! Ja się wypisuje, bo przestałam się czuć komfortowo. Pozdrawiam! 👋
Tez mam podobne odczucia i chciałam ten temat poruszyć, bo bardzo nie podoba mi się to zamykanie tu ust. Wydawało mi się, ze to forum to jest właśnie miejsce, żeby dzielić się swoimi wątpliwościami i obawami. W każdym razie nie uciekaj jeszcze, może coś się zmieni ;) trzymaj się ciepło 😘
 
Słyszałam kiedyś takie zadnie: spróbuj wybrać imię dla dziecka A dowiesz się Oki ludzi nie lubisz ;)

U Nas cały czas dyskusje trwają. Póki co brakuje nam 100% zgody.
 
A dziewczyny co sądzicie o przesądach. Ja dziś zdjęłam łańcuszek, a pierścionek tez musiałam bo spuchły mi palce
Przesądy 🤦 nie wierzę. Ufam logice, pozytywnej energii, rozumiem wiarę w Boga, ale przesądy mnie śmieszą, choć jednocześnie szalenie interesujące są. Jest taka książka "Psychologiczne podróże kulturami świata", ciekawe jest to, jakie przesądy są w innych kulturach i skąd się biorą. To już antropologia, etnologia...
A o co chodzi z łańcuszkiem? Złe siły ściąga, czy co?
 
reklama
To zależy, bo moja lekarka mówi że na wczesnym etapie ciazy jeśli nie ma wskazań czyli jeśli nic złego się nie dzieje nie powinno się męczyć malucha zbyt częstym USG. Ja co prawda teraz miałam serię co 2 tygodnie przez krwawienia. Ale po prenatalnym jeśli będzie wszystko ok na kolejnej wizycie 2 tygodnie później nie zrobi mi USG, żeby właśnie nie męczyć dziecka niepotrzebnie.

USG w żaden sposób nie wplywa na płód, te fale przez niego przelatują, ale nie oddziałują z komórkami. Doppler powoduje podgrzanie mejscowe, ale USG nie. Lekarz powinien się douczyć fizyki...
 
Do góry