reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Czesc dziewczyny 🙂
Wczoraj robilam krzywa cukrowa i dzisiaj odebralam wynik, ktory troche mnie zdziwil. Na czczo glukoza 71.3. Godzina po wypiciu proszku 99.3, a dwie godziny pozniej 99.8. To normalne ze po godzinie nie podniosl sie zeby pozniej mogl spasc tylko trzyma sie na jednym poziomie? Pielegniarka byla zdziwiona.
 
reklama
ja do niedawna tez bylam zielona :) teraz mam juz wszystko dogadane , polozna środowiskową i do porodu , szkole rodzenia online, skad jestes? Jak z Krakowa to moge cos podpowiedziec :)
Ja chcę podpowiedzi! Nie wiem jak działać ze szkołą rodzenia ani z położną. Czytam krakowskie mamy i za dużo tam info żeby zdecydować😂🤗 od nadmiaru głowa aż boli
 
Wybaczcie ale Ja jestem w ciąży po raz pierwszy i nie rozumiem o co chodzi z tymi położonymi. Do ginekologa chodzę prywatnie nic o swojej położnej nie słyszałam. A to nie jest tak że jak do porodu to zależy od szpitala czy można wejść ze swoją opłacona i jej się szuka prywatnie np przez znajomych albo z ogłoszeń w necie? Natomiast środowiskowa jest przydzielania z przychodni jeżeli mamy ubezpieczenie nfz? Ona się sama że mną skontaktuje czy ja muszę? Jeśli ja to niby gdzie ma o nią pytać w swojej przychodni? Ka nic nie wiem 😂🤔🤯
 
Ja tez po raz pierwszy, tez musiałam się w tym odnaleźć :) położna do porodu - jeżeli chcesz mieć taka tylko dla siebie wybrana to musisz sobie opłacić, raczej szukasz z tego szpitala w którym chcesz rodzic . Środowiskowa jest bezpłatna ale musisz się z nią skontaktować , możesz korzystać z jej porad już chyba od 20 tyg. U nas np jak wejdziesz na stronę szpitala to są pokazane wszystkie położne i przypisane do nich rejony i kontakt , dzwonisz i z głowy :)
 
Ja tez po raz pierwszy, tez musiałam się w tym odnaleźć :) położna do porodu - jeżeli chcesz mieć taka tylko dla siebie wybrana to musisz sobie opłacić, raczej szukasz z tego szpitala w którym chcesz rodzic . Środowiskowa jest bezpłatna ale musisz się z nią skontaktować , możesz korzystać z jej porad już chyba od 20 tyg. U nas np jak wejdziesz na stronę szpitala to są pokazane wszystkie położne i przypisane do nich rejony i kontakt , dzwonisz i z głowy :)
Dzięki wielkie za konkretne wyjaśnienie 😘 mogę ale nie muszę się z tą środowiskową kontaktować? Ktoś mnie z tego rozliczy?
 
W ogóle to chciałabym się przywitać👋 Termin z OM mam na 1.10 ale na ostatnim badaniu polowkowym wyszło że będzie to koniec września 26.09. Różnica niby nie duza ale sprawiła że nie wiedziałam czy jestem bardziej przyszłą wrześniowa czy październikowa mama 🤔😂 teraz się bardziej skłaniam ku wrześniowej jednak 😅 Jak wasze dzieciątka, jak Wy się czujecie? Ja się spodziewam chłopca, imię wybrane. Przez tatusia😂 Wyniki w normie. Tylko duży jest jak na swój wiek. Martwi mnie to bo jeszcze krzywej nie miałam i obawiam się że to może cukrzyca 😞🤔
 
W ogóle to chciałabym się przywitać👋 Termin z OM mam na 1.10 ale na ostatnim badaniu polowkowym wyszło że będzie to koniec września 26.09. Różnica niby nie duza ale sprawiła że nie wiedziałam czy jestem bardziej przyszłą wrześniowa czy październikowa mama 🤔😂 teraz się bardziej skłaniam ku wrześniowej jednak 😅 Jak wasze dzieciątka, jak Wy się czujecie? Ja się spodziewam chłopca, imię wybrane. Przez tatusia😂 Wyniki w normie. Tylko duży jest jak na swój wiek. Martwi mnie to bo jeszcze krzywej nie miałam i obawiam się że to może cukrzyca 😞🤔
Witaj😀. Jakie imie wybraliście jeśli można wiedzieć? I jaka ci waga w danym tygodniu maluszka wychodzi,że mówisz że duże? Mnie wyszła anemia,podwyższone crp do 11 i tarczyca 2.71. Krzywej też jeszcze nie robiłam,Też oczekujemy chłopca 😉
 
Witaj😀. Jakie imie wybraliście jeśli można wiedzieć? I jaka ci waga w danym tygodniu maluszka wychodzi,że mówisz że duże? Mnie wyszła anemia,podwyższone crp do 11 i tarczyca 2.71. Krzywej też jeszcze nie robiłam,Też oczekujemy chłopca 😉
Stanisław, Staś. Badanie z 25.05 z om 21tyg+4dni. 530 g
z polowkowego 22tyg+1d. Dziś z om równo 22 tyg.
 
reklama
Witaj😀. Jakie imie wybraliście jeśli można wiedzieć? I jaka ci waga w danym tygodniu maluszka wychodzi,że mówisz że duże? Mnie wyszła anemia,podwyższone crp do 11 i tarczyca 2.71. Krzywej też jeszcze nie robiłam,Też oczekujemy chłopca 😉
Też mam teraz przed następną wizyta u swojego lekarza powtórzyć tarczyce bo ostatnio na granicy normy była też 2 coś.
A czemu robiłaś crp? Masz jakąs infekcje? Po co to badanie?
 
Do góry