reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Witam was dziewczyny. Chciałabym dołączyć do Waszego grona jako szczęśliwa przyszła mama z terminem na wrzesień 😁( 4.09) ...obecnie jestem w 21 tyg i 3 dniu ciąży ...Mam ile z 16 letnią córkę i przyznam szczerze ,że po tylu latach mam wrażenie ,że jestem w ciąży po raz pierwszy 😜 ( za dużo z pierwszej nie pamiętam po tylu latach ) ...Od trzech tygodni wiem ,że będę miała synusia😉 Jego ruchy odczuwam bardzo słabiutkie- chyba nie zły z niego leniuszek 😉...Kupiłam detektor tętna płodu i słucham sobie czasami serduszka 😍 ( teraz umiem je odróżnić bo na początku słuchałam swoje 😂) ..i jestem spokojniejsza kiedy mały ma ciche dni. Jutro połówkowe badanie prenatalne więc mam nadzieję ,że będzie wszystko ok. Chętnie będę służyła Wam radą i spostrzeżeniami i pewnie nie raz skorzystam również z Waszych opinii. Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i każdej z osobna gratuluję 😍
 
reklama
Cześć Dziewczyny! :) Dołączam i ja :) Dzisiaj 18+5, termin porodu na 24 września, ale będę mieć CC z powodu mojej wady serca, więc poród pewnie wcześniej ;)
Od początku ciąży przytyłam 6,5 kg. Powiedzcie mi czy to bardzo dużo? Bo ja jestem przerażona co będzie dalej... w 1 trymestrze przybyło mnie 4,5 kg, a teraz kolejne 2 :(
 
Cześć Dziewczyny! :) Dołączam i ja :) Dzisiaj 18+5, termin porodu na 24 września, ale będę mieć CC z powodu mojej wady serca, więc poród pewnie wcześniej ;)
Od początku ciąży przytyłam 6,5 kg. Powiedzcie mi czy to bardzo dużo? Bo ja jestem przerażona co będzie dalej... w 1 trymestrze przybyło mnie 4,5 kg, a teraz kolejne 2 :(
to chyba zalezy , czy tyjesz bo duzo/zle jesz czy tyjesz od hormonow i nabierasz wode :) na druga opcje nie masz za bardzo wplywu, ale tez nie ma ona raczej wplywu na maluszka
 
to chyba zalezy , czy tyjesz bo duzo/zle jesz czy tyjesz od hormonow i nabierasz wode :) na druga opcje nie masz za bardzo wplywu, ale tez nie ma ona raczej wplywu na maluszka
Witam :) właśnie przejmuję się tak bardzo, bo bardzo uważam na to co jem, nie objadam się, słodyczy nie jem prawie wcale, słodkie soki i napoje odpadają - ciągle pije tylko wodę i to ok. 3l dziennie, bo inne napoje mi nie smakują. Zajadam się zieloną sałatką, pomidorem, marchewką, kiwi. Naprawdę uważam, że jak na kobietę w ciąży to bardzo pilnuję tego co jem, a waga poleciała w górę dość mocno... :( Boje się tego co będzie dalej.
 
Witam :) właśnie przejmuję się tak bardzo, bo bardzo uważam na to co jem, nie objadam się, słodyczy nie jem prawie wcale, słodkie soki i napoje odpadają - ciągle pije tylko wodę i to ok. 3l dziennie, bo inne napoje mi nie smakują. Zajadam się zieloną sałatką, pomidorem, marchewką, kiwi. Naprawdę uważam, że jak na kobietę w ciąży to bardzo pilnuję tego co jem, a waga poleciała w górę dość mocno... :( Boje się tego co będzie dalej.
Mysle , ze to co piszesz jest najwazniejsze , jak zdrowo sie odżywiasz i pijesz duzo wody to napewno waga nie jest skutkiem przyrostu masy tylko zatrzymanej wody. Jezeli nie masz przeciwskazac to mozesz sprobowac jeszcze codziennie zrobic lekki trening , poruszac sie, potanczyc albo poprostu dluzej pospacerować dwa razy dziennie. Na mnie ruch dziala bardzo dobrze :) Najlepiej dopytaj lekarza, ale mysle ze nie masz powodu do zmartwien z tego piszesz, sa kobiety ktore od hormonow tyja w ciazy kolo 20kg ale zaraz po porodzie waga spada do tej sprzed ciazy bo nie jest efektem tkanki tluszczowej :)
 
Zmartwiłam się wynikiem tarczycy. Do tej pory żadnych leków nie brałam. Dwa tygodnie temu miałam coś około 2,99 i lekarz mi powiedział że nie jest źle ale kazał powtórzyć badanie. Dziś poszłam i było 4,683 😯 skąd taki skok? Cały czas było praktycznie w normie. Wizytę mam w czwartek u ginekologa. W obecnej epidemii nie mam szans na wizytę u endokrynologa? Czy robj się USG tarczycy w ciąży? Czy ginekolog może coś przepisać na tarczycę? Jak to wygląda?
 
Zmartwiłam się wynikiem tarczycy. Do tej pory żadnych leków nie brałam. Dwa tygodnie temu miałam coś około 2,99 i lekarz mi powiedział że nie jest źle ale kazał powtórzyć badanie. Dziś poszłam i było 4,683 😯 skąd taki skok? Cały czas było praktycznie w normie. Wizytę mam w czwartek u ginekologa. W obecnej epidemii nie mam szans na wizytę u endokrynologa? Czy robj się USG tarczycy w ciąży? Czy ginekolog może coś przepisać na tarczycę? Jak to wygląda?
Robi się USG (choć ja miałam robione przed ciążą i już w ciąży nie powtarzałam). No i przed ciążą miałam wyniki dobre.
Ginekolog oraz lekarz pierwszego kontaktu też mogą przepisać Ci euthyrox zanim Ci się uda dostać do endokrynologa (mi przepisuje mój lekarz rodzinny). Może skonsultuję się z lekarzem jak najszybciej chociaż na teleporadę. Na pewno Ci wydadzą receptę. Skoro tak przyrasta szybko, to nie ma co czekać.
 
Dziewczyny, powiedzcie mi czy zdarzało sie, ze po badaniu ginekologicznym szyjki macicy miałyście plamienie i jakiś dyskomfort (pobolewanie, trochę ciągnięcie)?
Byłam wczoraj na badaniu kontrolnym i oprócz wymazów lekarz badał czy z szyjka wszystko w porządku, nie obniża sie itd. Podczas badania trwajacego z niecala minutę trochę mnie bolalo jak na okres a w domu po wizycie w łazience pojawily się drobne skrzepy i takie lekko brunatne zabarwienie wydzieliny... Nie miałam do tej pory czegoś takiego i trochę wystraszylam się. Poza tym nie mam bólów brzucha, tylko lekkie ciagniecie w macicy jak po cytologii.
 
reklama
Dziewczyny, powiedzcie mi czy zdarzało sie, ze po badaniu ginekologicznym szyjki macicy miałyście plamienie i jakiś dyskomfort (pobolewanie, trochę ciągnięcie)?
Byłam wczoraj na badaniu kontrolnym i oprócz wymazów lekarz badał czy z szyjka wszystko w porządku, nie obniża sie itd. Podczas badania trwajacego z niecala minutę trochę mnie bolalo jak na okres a w domu po wizycie w łazience pojawily się drobne skrzepy i takie lekko brunatne zabarwienie wydzieliny... Nie miałam do tej pory czegoś takiego i trochę wystraszylam się. Poza tym nie mam bólów brzucha, tylko lekkie ciagniecie w macicy jak po cytologii.
Ja miałam ostatnio plamienie po cytologi , lekarz mnie uprzedził ze może tak być bo wszystko w środku jest dużo mocniej ukrwione i szybciej reaguje
 
Do góry