reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
Wiem że ten temat już był ale jak dostaniecie wypłatę zasiłku chorobowego z ZUS-u to upewnijcie się czy nie wypłacili za mało. U mnie zostało ujęte tylko stałe wynagrodzenie z umowy o pracę brutto bez premii od której przecież została opłacona składka chorobowa i wypadkowa. Oszukali mnie o 500-600 zl. Od marca walczę z idiotami. Mój pracodawca odpowiedział im na pismo na temat tego od czego pracodawca odciągał składki. Czy od premii też i ZUS twierdzi że nie dostał odpowiedzi a pracodawca ma potwierdzenie odbioru ...
 
Wiem że ten temat już był ale jak dostaniecie wypłatę zasiłku chorobowego z ZUS-u to upewnijcie się czy nie wypłacili za mało. U mnie zostało ujęte tylko stałe wynagrodzenie z umowy o pracę brutto bez premii od której przecież została opłacona składka chorobowa i wypadkowa. Oszukali mnie o 500-600 zl. Od marca walczę z idiotami. Mój pracodawca odpowiedział im na pismo na temat tego od czego pracodawca odciągał składki. Czy od premii też i ZUS twierdzi że nie dostał odpowiedzi a pracodawca ma potwierdzenie odbioru ...
A to nie jest tak, że pracodawca wysyła do ZUSu informacje o zarobkach? Może oni coś pomylili 🤔 rzeczywiście dziwne...to jednak duża suma... Także walcz.
Mi akurat wypłaca pracodawca cały czas do dnia porodu, a później ma przejąć ZUS. Z kadr dostałam informację, że to właśnie pracodawca wysyła dokładą informację o moich rocznych zarobkach (średnia z 12 miesięcy przed zwolnieniem lekarskim), a ZUS to wypłaca. Myślałam, że już nic po swojego nie przeliczają...
 
Pracodawca wysłał druk Z-3 na którym były uwzględnione zarobki z 12 miesięcy razem z premią nadgodzinami itp a ZUS tylko wypłacił średnią z samej podstawy. Pracodawca płaci przez 33 dni zwolnienia a ZUS wypłaca od 34 dnia zwolnienia do porodu. Na macierzyńskim wypłaca pracodawca. Wychowawczy nie płatny.
 
Pracodawca wysłał druk Z-3 na którym były uwzględnione zarobki z 12 miesięcy razem z premią nadgodzinami itp a ZUS tylko wypłacił średnią z samej podstawy. Pracodawca płaci przez 33 dni zwolnienia a ZUS wypłaca od 34 dnia zwolnienia do porodu. Na macierzyńskim wypłaca pracodawca. Wychowawczy nie płatny.
Ja jestem od końca stycznia na zwolnieniu i wypłaca mi pracodawca, a ZUS zwraca pracodawcy (wszystko zależy od liczby pracowników w firmie).
Macierzyński będzie mi wypłacał ZUS, ponieważ kończy mi się umowa w dniu porodu ☺
Dziwnie, że nie wliczają Ci premii i nadgodzin...bo z tego co wiem, to normalnie się wlicza do średniej...🤔

Edit. Właśnie czytałam, że macierzyński wypłaca zawsze ZUS.
"
Kto płaci macierzyński?


Zasiłek macierzyński wypłacany jest z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego. W związku z tym płatnikiem świadczenia jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.



Gdy firma, w której pracujesz, zatrudnia mniej 21 osób, wtedy zasiłek wypłaca ZUS. Gdy zatrudnionych jest więcej osób, wtedy wypłacane jest wynagrodzenie od pracodawcy, który później rozlicza się z ZUS".
 
Hej :) jestem wrześniowa mama 2019 mam kilka rzeczy na sprzedaż po moim synku ( ubranka na 68, śpiworek do spania przewijak sztywny z ochraniaczem śpiworek do nosidełka mate z zawieszkami ) oraz sukienkę ciążowa wizytową firmy HAPPYMUM założona raz :)
Jeśli któraś z przyszłych mam była zainteresowana zapraszam na priv wyśle zdjęcia :)
Mile widziane osoby z Warszawy z odbiorem osobistym :)
 
Hej :) jestem wrześniowa mama 2019 mam kilka rzeczy na sprzedaż po moim synku ( ubranka na 68, śpiworek do spania przewijak sztywny z ochraniaczem śpiworek do nosidełka mate z zawieszkami ) oraz sukienkę ciążowa wizytową firmy HAPPYMUM założona raz :)
Jeśli któraś z przyszłych mam była zainteresowana zapraszam na priv wyśle zdjęcia :)
Mile widziane osoby z Warszawy z odbiorem osobistym :)
Jest tez wątek sprzedażowy - tam tez możesz napisać - większy zasięg 😁
 
reklama
Do góry