reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Dziewczyny ja od początku ciąży biorę Progesteron besines (odpowiednik Duphaston, mniej syntetyczny) 2x1 tabletka i mam codziennie bóle głowy odkąd wiem o ciąży. Czy któraś z Was też tak ma? Niewiem czy to właśnie od progesteronu czy to objaw ciąży i ciągłej zmiany stężenia hormonów. Progesteron zaczęłam brać tuż po owulacji,w między czasie pozytywny test i cały czas kontynuuje
 
reklama
@Gosiinka to może być od progesteronu, ja np. na owulację zawsze miałam ból głowy a to wtedy normalnie jest najwyższy poziom. Niemniej warto spytać lekarza co i jak, zawsze uspokoi :)
 
Gratulacje! Ostatnio czytałam, ze po 40 ryzyko chorób genetycznych wręcz spada! Między 35-40 to 1 na 250 przypadków a po 40 r.ż. 1 na 1000. :)

oraz pytanie do bardziej doświadczonych bo to moja 1sza w życiu ciąża :) Czy te tzw. „Poranne mdłości” to musza być wymioty czy samo uczycie mdłości tez się do nich zalicza?
To już moja 3 ciąża i za każdym razem miałam tylko mdłości i nigdy nie wymiotowałam. To sprawa indywidualna. I niestety raz miałam poranne, przy drugim dziecku popołudniowe a teraz po każdym posiłku nawet po łyku wody.
 
@cosmolady ,oby wszystko było dobrze!! Mocno w to wierzę!
A ja Was nie mogę nadrobić, nie mam dzisiaj siły na, nic, walczę ze sobą żeby jakiekolwiek jedzonko zatrzymać w żołądku - zazdroszczę Wam już tych zachcianek, głodu, pełnych talerzy, bo chwilowo to jeśli w ogóle dopuszczę do ssania w żołądku, to wiem, że potem prędko z łazienki nie wyjdę😆! Ale nic to, dla Kruszynki przetrwam wszystko.
 
@cosmolady ,oby wszystko było dobrze!! Mocno w to wierzę!
A ja Was nie mogę nadrobić, nie mam dzisiaj siły na, nic, walczę ze sobą żeby jakiekolwiek jedzonko zatrzymać w żołądku - zazdroszczę Wam już tych zachcianek, głodu, pełnych talerzy, bo chwilowo to jeśli w ogóle dopuszczę do ssania w żołądku, to wiem, że potem prędko z łazienki nie wyjdę😆! Ale nic to, dla Kruszynki przetrwam wszystko.
Ja miałam straszne mdłości do 9 tygodnia. Teraz 10 i jedynie pojawiają się jak nie zjem czegoś po wstaniu z łóżka.
 
reklama
Do góry