reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Kryteria włączenia do programu badań NFZ
  • wiek matki powyżej 35 lat,
  • wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej płodu lub dziecka,
  • stwierdzenie wystąpienia strukturalnych aberracji chromosomowych u ciężarnej lub u ojca dziecka,
  • stwierdzenie znacznie większego ryzyka urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową,
  • stwierdzenie w czasie ciąży nieprawidłowego wyniku badania USG i/lub badań biochemicznych wskazujących na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu.
 
reklama
Niestety to nie zależy od ginekologa, muszą być konkretne, udokumentowane dowody żeby mieć za darmo na NFZ. Chyba że kobieta ma 35+ to wtedy z automatu.
Ja się nie zgodzę, sama w pierwszej ciąży miałam 31 lat, pierwsza ciąża, 0 poronień i sam dał mi skierowanie, teraz mam 33 i też mi sama wypisała, nawet nie pytałam, na skierowaniu napisała mi tylko wskazanie: arytmia płodu, oczywiście tej arytmii nie ma, z dzieckiem wszystko ok. To wszystko zależy od lekarza. Pierwsze dwa badania mam na nfz.
 
Ja w pierwszej ciąży pojechałam na prenatalne prywatnie. Przyziemność karkowa wyszła mi nie prawidłowa i od razu przynieśli mi dokumenty do wypełnienia na NFZ i zrobili pappa. Zakwalifikowali mnie pod ten ostatni podpunkt co wkleiłam.
 
Ja w pierwszej ciąży pojechałam na prenatalne prywatnie. Przyziemność karkowa wyszła mi nie prawidłowa i od razu przynieśli mi dokumenty do wypełnienia na NFZ i zrobili pappa. Zakwalifikowali mnie pod ten ostatni podpunkt co wkleiłam.
U mnie i usg i papa wyszły dobrze. Krew pobieraną na pappa miałam miałam robioną chwilę po usg.
 
reklama
Do góry