reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
Momtobe, na ktg jak na złość nie wychodzą żadne skurcze, a kolejne ktg mam 07.09
Z tym zapisem skurczów macicy na ktg podobno różnie bywa. Byłam dzisiaj na ktg i lekarz interpretujący wyniki mówił, że najlepiej nie sugerować sie samym zapisem skurczów, tylko własnymi odczuciami. Zdarza się, że podczas porodu ta krzywa bywa prawie płaska, a w 28 tc u ciężarnych zdarzają się skoki jak przy regularnych porodowych skurczach a nic nie dzieje sie i szyjka też może być w porządku... Jedynie co to najważniejszy jest ten pierwszy zapis zwiazany z tętnem dziecka
 
Zauważyłyście, że obniżyły Wam się brzuszki? Jeżeli tak, to w którym tygodniu? Bo ja tak się swojemu dziś przyjglądam i mam wrażenie, jakby był troszkę niżej. A może mi sie wydaje 😄
Ja nie widzę, żeby mi sie brzuch obniżył. Jedynie co to robi sie coraz większy :D
A co do ruchów to czuję je zwykle o stałych porach, raz słabiej raz mocniej i jest to bardziej wypychanie łokci, kolan lub stópek niz przewroty. Zależy też jak maluch ułoży sie przodem czy tylem do brzucha, bo wtedy mniej czuć, ale potrafi coś zaboleć, zaszczypac w jelitach lub pecherzu...
 
Mój za to się wierci mocno. Ma też spokojniejsze dni, ale raczej dokazuje ostro ;) odkąd zaczęłam czuć jego ruchy,to były one bardzo częste i intensywne i tak jest do teraz. A położna mówi, że skoro faktycznie jest malutki, to sobie lepiej radzi z kręceniem się i rozpychaniem.

Dziś to już miałam wrażenie, jakbym jego głowę miała całkiem nisko przy wyjściu i parcie gdzieś tam z tyłu w pupie 😆🙈 albo schodzi sobie powoli na dół albo coś mi ugniata i stąd te odczucia.
Macie też tak?

Spokojnej nocy 😘🌛
 
Dziewczyny nie wiem czy u mnie się coś nie zaczyna. Dziś od rana bardzo obfity sluz z dodatkiem nitek krwi 🙈🙈🙈 nie wiem czy to ten czop ale tak podejrzewam. Przy poprzednich porodach miałam tak już podczas porodu ale przed nic mi nie było. A teraz nie mam skurczy A Ten sluz z krwią i nie wiem. Niby 3 poród A człowiek dalej zielony....
 
Dzisiaj przy spacerze mój młody bard
Dziewczyny nie wiem czy u mnie się coś nie zaczyna. Dziś od rana bardzo obfity sluz z dodatkiem nitek krwi 🙈🙈🙈 nie wiem czy to ten czop ale tak podejrzewam. Przy poprzednich porodach miałam tak już podczas porodu ale przed nic mi nie było. A teraz nie mam skurczy A Ten sluz z krwią i nie wiem. Niby 3 poród A człowiek dalej zielony....
no to jak czop odpada to tylko czekać na rozwój sytuacji ;) może być to dziś a może być za tydzień :D
 
reklama
Dziewczyny nie wiem czy u mnie się coś nie zaczyna. Dziś od rana bardzo obfity sluz z dodatkiem nitek krwi 🙈🙈🙈 nie wiem czy to ten czop ale tak podejrzewam. Przy poprzednich porodach miałam tak już podczas porodu ale przed nic mi nie było. A teraz nie mam skurczy A Ten sluz z krwią i nie wiem. Niby 3 poród A człowiek dalej zielony....
Ja ze starszakiem tak miałam, dużo gęstego sluzu z krwią. Czop odszedł w nowy rok a urodziłam 5 stycznia ;)
 
Do góry