reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Dziewczyny, pisałyśmy już wcześniwj o tym twardnięciu brzucha/stawianiu się macicy. Ja miałam kilka tygodni takich, że taki skurcz bezbolesny trwał kilkadziesiąt senkund i pojawiał się kilkanaście razy dziennie. Od paru dni mam to co kilka minut i dalej bezbolesne, ale jeden trwa kilka minut i czuje jakbym zakwasy po tym miała na górze brzucha.
I teraz moje pytanie- wiecie jak wpływa to na nasze maluszki? Czy one jakoś odczuwają te skurcze?

Miłej i spokojnej niedzieli 🌺
Też mam stawianie się brzucha. To są te skurcze przepowiadajace. Nie są groźne dla dziecka.
Ja mam wizytę w czwartek to będzie koniec 39 tygodnia. Zostanie tydzień do porodu ale zleciało 🙈
Przedwczoraj się bardzo wystraszyłam rano nie czułam ruchów już miałam jechać ma ip ale później poczułam ruchy. Ale cały dzień już byłam wyczulona. I tak do porodu już będzie że człowiek się będzie martwił...
 
reklama
Też mam stawianie się brzucha. To są te skurcze przepowiadajace. Nie są groźne dla dziecka.
Ja mam wizytę w czwartek to będzie koniec 39 tygodnia. Zostanie tydzień do porodu ale zleciało 🙈
Przedwczoraj się bardzo wystraszyłam rano nie czułam ruchów już miałam jechać ma ip ale później poczułam ruchy. Ale cały dzień już byłam wyczulona. I tak do porodu już będzie że człowiek się będzie martwił...

Też bym spanikowała na Twoim miejscu 🙈 choć Ty już dalej jesteś niż ja (36+5). Mój ma dni, że tez mniej sie rusza, a póżniej nagle jak zacznie to godzina bez przerwy. Wtedy macica też bardzo reaguje na ruchy i twardnieje jak szalona. Mój mały w nocy kiedyś był bardziej aktywny, a teraz mam wrażenie, że przez te skurcze jakoś się uspokoił. Sama nie wiem, ale w nocy mam ich też dużo, budzi mnie to.
 
Mnie biegunki (lbo raczej taki miekki wodnisty stolec) męczy już chyba od miesiąca. A jak pomieszam owoce, jogurty i coś tłustego, to kilka razy dziennie 🙈 ale chyba lepsze to niż zaparcia.
A na kiedy masz termin? Daj znać po wizycirle jutro ;)

Fakt lepsze niż zaparcia ale kręci mi się w głowie i mnie mdli przy tym. 😟
Termin wg OM 20.09. wg prenatalnych 10.09. każdego dnia budzę się z nadzieją, że to dzisiaj.

Dziewczyny a myślałyście o papierkach lakmusowych na testowanie odchodzenia wód płodowych albo o tych wkładkach? Wkładki są drogie, więc papierki do mnie mówią coraz głośniej i chyba się po nie jutro wybiorę.
 
@Luiska:) a ktg miałaś już robione? Bo to na ktg będzie widać jak taki skurcz wpływa na maluszka. Ogólnie przy skurczach trzeba pamiętac o oddychaniu bo dzieciaczek wtedy może dostać troszkę mniej tlenu.

@Beata0192 ja mam papierki od koleżanki, jak coś konkretniej mi poleci to sprawdzam ale zawsze to była wydzielina zwykła. Ogólnie to one dość ciężko dostępne, chyba tylko w sklepach chemicznych.
 
Ja nie używam żadnych papierkow. U mnie 2 razy przebijali pęcherz nigdy same wody mi nie poleciały, a wydzieliny zawsze dużo.
Ja to się nie nastawiam na szybszy poród termin mam 10 wrzesnia więc liczę na tą datę bądź później. Większość porodów jest po dacie szczególnie pierwszych porodów. Lepiej się nie nakręcac 😁 i bardziej termin z om niż z usg się u mnie sprawdza.
 
Zauważyłyście, że obniżyły Wam się brzuszki? Jeżeli tak, to w którym tygodniu? Bo ja tak się swojemu dziś przyjglądam i mam wrażenie, jakby był troszkę niżej. A może mi sie wydaje 😄
 
reklama
Ostatnio wspominał że zrobimy cc tydzień przed terminem w 39tc i mówił o 22 września. Mamy dokładnie ustalić 7 września to będzie 36+6 :)
Ja mam termin z OM na 24 wrzesnia, a cesarki tez spodziewam się właśnie tydzien wczesniej. Ale dowiem się juz 3 wrzesnia😊😊😊
 
Do góry