reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2020

Momtobe,Ewelina,
Ja mieszkam w De, póki co nic nie mówią o zakazie porodów rodzinnych. Nie wyobrażam sobie rodzić sama,.może dlatego, że to pierwszy mój poród i nie wiem czego się spodziewać. I właśnie obawiam się trafić na wredną położną 🙈 a że nie rodziłam jeszcze, to pewnie będę bardziej spanikowana
 
reklama
A ja dziewczyny na IP :( dzisiaj rano pojawiło się dwukrotnie brązowe plamienie, nie było mocne, i jedynie na papierze toaletowym ale było. Do tego całą noc miałam ból podbrzusza, delikatny. Od rana czuje ból kręgosłupa ledzwiowego i właśnie podbrzusza, więc zdecydowaliśmy jechać się zbadać. Jestem po KTG, wyszło dobrze. Teraz czekam na badanie i USG. Trzymajcie kciuki, żeby było dobrze 🙏 dzisiaj 34+5. I ja czekam na dziewczynkę 🥰
Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze :) u nas będzie Michałek :)
 
Też nie wyobrażam sobie porodu samemu. Poprzednim razem byłam sama i było ciężko tym bardziej że młoda rodziła się w 32tyg. Nawet nie straszcie że zapowiada się powtórka😉
 
Ja czekam na dziewczynke :) w domu mam syna prawie 7 lat, corke prawie 5 lat i syna prawie 3 lata. Więc będą dwie parki :) wszyscy z września i października;) pierwsze dziecko rodziłam z mężem a resztę sama bo mąż musiał zostać z dziećmi. Nie jest tak źle samemu, teraz jakbym miała wybór to bym nawet wolała sama. Tylko ja szybko rodzę i może dlatego mam takie zdanie.
Luiska moja jest głową w dół a też czuje jakby kopała mnie po bokach nie wiem czemu;) ogólnie jest mega ruchliwa, potrafi kopniaka zasadzić aż zaboli;) kłucia też mam ale nie często, za to od kilku dni strasznie mi brzuch twardnieje i ciągle mi się pojawiają te skurcze przepowiadające, cały dzień non stop. W tej ciąży i tak późno przyszły;) bo dopiero teraz , we wcześniejszych miałam już koło 25tc. I te skurcze potrafią mnie zmylić, tak mnie zmyliły w drugiej i trzeciej ciąży że nie zauważyłam że to już porodowe. A ja nie jestem panikarą i nie pojadę z twardniejacym brzuchem muszę czuć konkretne bóle lub najlepiej jak wody najpierw odejdą ;)
 
Ja czekam na dziewczynke :) w domu mam syna prawie 7 lat, corke prawie 5 lat i syna prawie 3 lata. Więc będą dwie parki :) wszyscy z września i października;) pierwsze dziecko rodziłam z mężem a resztę sama bo mąż musiał zostać z dziećmi. Nie jest tak źle samemu, teraz jakbym miała wybór to bym nawet wolała sama. Tylko ja szybko rodzę i może dlatego mam takie zdanie.
Luiska moja jest głową w dół a też czuje jakby kopała mnie po bokach nie wiem czemu;) ogólnie jest mega ruchliwa, potrafi kopniaka zasadzić aż zaboli;) kłucia też mam ale nie często, za to od kilku dni strasznie mi brzuch twardnieje i ciągle mi się pojawiają te skurcze przepowiadające, cały dzień non stop. W tej ciąży i tak późno przyszły;) bo dopiero teraz , we wcześniejszych miałam już koło 25tc. I te skurcze potrafią mnie zmylić, tak mnie zmyliły w drugiej i trzeciej ciąży że nie zauważyłam że to już porodowe. A ja nie jestem panikarą i nie pojadę z twardniejacym brzuchem muszę czuć konkretne bóle lub najlepiej jak wody najpierw odejdą ;)

A boli Cię to twardnienie brzucha? Masz je u góry brzucha,czy na dole, jak na okres,
Mój też nieźle fika, nieraz 2h bez przerwy. Jak za długo jest spokój, to już się martwię 😅
 
Luiska trochę boli, nie jakoś bardzo ale czuję lekki ból i taki dyskomfort.. ciężko czasami krok zrobić nawet.. no poród coraz bliżej lepiej nie będzie :D ten ostatni miesiąc jest zawsze najgorszy ;) jak tykająca bomba :)
 
Luiska trochę boli, nie jakoś bardzo ale czuję lekki ból i taki dyskomfort.. ciężko czasami krok zrobić nawet.. no poród coraz bliżej lepiej nie będzie :D ten ostatni miesiąc jest zawsze najgorszy ;) jak tykająca bomba :)

Pewnie masz rację, już to jest Ci wszystko znane ;) A ja zielona i wystraszona 🙈😀
Za tydzień się dowiemy , jak tam nasze "kolosy", ile masy nabrały 😄
 
Wracam do domu po wizycie na IP. KTG wyszlo super, USG również. Lekarz stwierdził, że to brązowe plamienie to mogło być pęknięcie jakiejś żyłki w cewce moczowej, bo nie widzi nic niepokojącego. A więc wracamy do domu, mamy na siebie uważać i zakaz współżycia (i tak nie było nic już od jakiegoś czasu, bo nie mam wgl ochoty 😅). Jedynie zastanowiło mnie, że nie badał szyjki na fotelu, ale po USG stwierdził, że jest ok 🤔
 
reklama
Wracam do domu po wizycie na IP. KTG wyszlo super, USG również. Lekarz stwierdził, że to brązowe plamienie to mogło być pęknięcie jakiejś żyłki w cewce moczowej, bo nie widzi nic niepokojącego. A więc wracamy do domu, mamy na siebie uważać i zakaz współżycia (i tak nie było nic już od jakiegoś czasu, bo nie mam wgl ochoty 😅). Jedynie zastanowiło mnie, że nie badał szyjki na fotelu, ale po USG stwierdził, że jest ok 🤔
Super ze się wszystko wyjaśniło😉
 
Do góry