reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Hej :) ja też niedawno dołączyłam tak aktywniej ;) termin mam na 22.09.
Ja od paru dni już zaczynam odczuwać ból hmmm... chyba spojenia łonowego 😛 szczególnie podczas wstawania, siadania. Ogólnie dobrze się czuję, ale chyba muszę już troche ograniczyć aktywność. Dziś miałam ktg, badanie "ręczne" szyjki (lekarka stwierdziła tylko, że jeszcze wszystko jest wysoko) i wymaz pobrany w kierunku obecności paciorkowców z gr B (powinnam mieć to w 36tc zdaniem lekarki, ale mają urlop dwa tyg.).
A jak u Ciebie?
 
reklama
U mnie dziś lepiej bo pogoda trochę się zmieniła. Te upały to jakas masakra😉 to dobrze że u ciebie wporzadku z szyjka wkoncu jeszcze miesiąc został😉 ja wizytę mam dopiero w piątek... ciekawe jak u mnie będzie😕 mam nadzieję że też wszystko ok. A u ciebie chłopiec czy dziewczynka?
 
Cześć dziewczyny. Czy mogę jeszcze do was dołączyć?😉 wiem że trochę późno, czasem trochę do was zagladalam ale nie pisałam. Termin mam na 27wrzesnia. Jakie u was samopoczucie?
Jasne czuj się jak u siebie w domu 😊

Ja odebrałam właśnie wyniki na gbs i wyszło ujemne. Bardzo się zszokowalam ponieważ w pierwszej i drugiej ciąży miałam wynik dodatni i byłam pewna że teraz też będzie to samo. Miałam antybiotyk przy porodzie. Teraz się boję że może mam i źle zostało zrobione badanie ? Zapytam mojej gin w czwartek.
 
Gunka, u mnie będzie chłopiec. A u Ciebie? :)

Ewelinamalina, to dobrze, że wynik ujemny! Widocznie teraz to dziadostwo Cię nie dopadło :) a to antybiotyk dostaje się tylko przy porodzie, w przypadku pozytywnego wyniku? Później bada się jeszcze dziecko w tym kierunku?
 
Luiska:), U mnie też chłopiec. A jak z waga u dzidziusia?

Ewelinamalina, Super ze dobre wyniki! Dopytasz na wizycie to tylko rozwieje twoje wątpliwości😉
 
Gunka, waga niska, podejrzenie hipotrofii 🙁Teraz jestem w 35tc, a ostatnie usg miałam w 33+2tc i było 1670g. Kolejne usg/ badanie przepływów mam za tydzień we wtorek,czyli w 36tc, to się dowiem, czy i ile podrósł.
A jak u Was?
 
Gunka, waga niska, podejrzenie hipotrofii 🙁Teraz jestem w 35tc, a ostatnie usg miałam w 33+2tc i było 1670g. Kolejne usg/ badanie przepływów mam za tydzień we wtorek,czyli w 36tc, to się dowiem, czy i ile podrósł.
A jak u Was?
Nie martw się za ten czas napewno waga skoczyła w górę💪 u mnie w 32+1 było 2240 ale u mnie to znowu sprawa nie wyjaśniona bo na początku ciazy miałam podwyzszony cukier musiałam brać insuline potem w połowie musialam ja odstawić bo miałam spadki. Robiłam nawet drugi raz test obciążenia glukoza i wynik wyszedł idealny lekarz stwierdził że cukrzycy ciazowej nie ma ale ja dla pewności i tak mierze cukier. Teraz od soboty znowu jak mierze to mam podwyższony także nie wiem czy ta cukrzyca jest czy jej nie ma😕
 
U mnie też chlopiec tak jak u Was :)
Luiska faktycznie maleństwo u Ciebie. Ale z tego co pamiętam w poprzedniej ciąży było to samo ? 🤔
Ja to się znowu obawiam żeby nie był za duży 🤦‍♀️ pierwsza córeczka 3740 drugi synek 4000. A teraz byłam na usg 35+0 to wyszło 2600. Lekarz twierdzi że około 3500 się urodzi ale ja się obawiam że ponad 4 kg 🙈 ja mam termin na 10 września. Jeszcze 3 tyg i 2 dni. Odliczam już i mam nadzieję że chociaż kilka dni wcześniej urodze albo w terminie byle nie po.
 
U mnie też chlopiec tak jak u Was :)
Luiska faktycznie maleństwo u Ciebie. Ale z tego co pamiętam w poprzedniej ciąży było to samo ? 🤔
Ja to się znowu obawiam żeby nie był za duży 🤦‍♀️ pierwsza córeczka 3740 drugi synek 4000. A teraz byłam na usg 35+0 to wyszło 2600. Lekarz twierdzi że około 3500 się urodzi ale ja się obawiam że ponad 4 kg 🙈 ja mam termin na 10 września. Jeszcze 3 tyg i 2 dni. Odliczam już i mam nadzieję że chociaż kilka dni wcześniej urodze albo w terminie byle nie po.
4kg to już jest co urodzic😉 a w jakim wieku starsze dzieci
 
reklama
Gunka, u mnie będzie chłopiec. A u Ciebie? :)

Ewelinamalina, to dobrze, że wynik ujemny! Widocznie teraz to dziadostwo Cię nie dopadło :) a to antybiotyk dostaje się tylko przy porodzie, w przypadku pozytywnego wyniku? Później bada się jeszcze dziecko w tym kierunku?
Tylko antybiotyk przy porodzie pozniej żadnych badań już nie ma.
 
Do góry