reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Ja nigdy nie miałam rozstępów, teraz też nie mam na szczęście, smaruje się kremami, oliwkami i nie wiem czy to to czy geny.. pewnie i jedno i drugie;) u mnie w rodzinie chyba żadna kobieta nie miała rozstępów więc też na pewno zasługa genów w tym spora:)

Luiska ja mam wizytę 26.08 to będzie 36tc wtedy i zobaczymy co dalej, mała jest ruchliwa zwłaszcza jak ja odpoczywam bo tak to cały dzień mam zawsze aktywny i ją wybujam porzadnie;)
A na kiedy masz wyznaczony termin porodu? U mnie wg ostatniej miesiączki 22.09 :)
 
reklama
Również strasznie znoszę te upały. Dłonie i stopy też mam opuchnięte ale może się coś ochłodzi. Obecnie 34tc+5 i jak na razie nie mam nic dla małego. Razem z mężem jakoś ostrożnie podchodzimy do tematu,(pewnie po tym poronieniu z września) i jakoś nie spieszymy się z niczym, aczkolwiek łóżeczko na allegro już jakieś mam upatrzone gorzej z wózkiem. I tutaj prośba dla chyba doświadczonych już mam ;) Czy mogłybyście coś poradzić? Nigdy się tym nie interesowałam a teraz gdy przeglądam ogłoszenia to jest tyle różnych opcji i nie wiem co jest przydatne w takim wózku 3w1 . Ogólnie szukam na allegro, wózek 3w1, cena jakaś nie wygórowana 1000-1300zł. Mieszkamy na wsi ale drogi tutaj są ok więc tym bym się nie sugerowała. Chodzi mi o takie rzeczy typu: w jednym wózku jest opcja rączki przód/tył w spacerówce w drugim już nie itd Ogólnie z doświadczenia doradźcie co jest przydatne a co niekoniecznie. Chętnie zobaczę jakieś linki z propozycjami :) Byłabym mega wdzięczna kochane :)
 
Również strasznie znoszę te upały. Dłonie i stopy też mam opuchnięte ale może się coś ochłodzi. Obecnie 34tc+5 i jak na razie nie mam nic dla małego. Razem z mężem jakoś ostrożnie podchodzimy do tematu,(pewnie po tym poronieniu z września) i jakoś nie spieszymy się z niczym, aczkolwiek łóżeczko na allegro już jakieś mam upatrzone gorzej z wózkiem. I tutaj prośba dla chyba doświadczonych już mam ;) Czy mogłybyście coś poradzić? Nigdy się tym nie interesowałam a teraz gdy przeglądam ogłoszenia to jest tyle różnych opcji i nie wiem co jest przydatne w takim wózku 3w1 . Ogólnie szukam na allegro, wózek 3w1, cena jakaś nie wygórowana 1000-1300zł. Mieszkamy na wsi ale drogi tutaj są ok więc tym bym się nie sugerowała. Chodzi mi o takie rzeczy typu: w jednym wózku jest opcja rączki przód/tył w spacerówce w drugim już nie itd Ogólnie z doświadczenia doradźcie co jest przydatne a co niekoniecznie. Chętnie zobaczę jakieś linki z propozycjami :) Byłabym mega wdzięczna kochane :)
Przede wszystkim w wózku należy zwrócić uwagę na jego wagę musi być lekki. Druga rzecz to duża gondola. Mój synek się urodził 4 kg także jakbym miała miała gondole wyrosłby z niej zanim by siedział. Trzecia rzecz stelaż żeby dużo miejsca nie zajmował i spacerowka w samochodzie. Mój pierwszy wozek bebetto expander niestety nie spełnił się w funkcji spacerówki zajmował bardzo dużo miejsca nie mieścił mi się do bagażnika i koniec końców kupiłam inna spacerówke. Tylko że to też było 9 lat temu. Czasami taniej znaczy drożej...
Tym razem postawiłam na junama diamond mam nadzieję że spełni swoje funkcje. 😊
 
Ja mam samą gondole, bebetto nico plus. A spacerówkę dokupie na wiosnę i wtedy będę się rozglądać. Kiedyś miałam 2w1 wózek i się nie sprawdził ale nie pamiętam modelu, więc kupiłam osobno spacerówkę. Bo ta od wózka 2 w 1 była beznadziejna, ciężka i nieporęczna..
 
Hej ;) jestem w 35tc. Ja w te upały zdycham :crazy: ale radzę sobie puszczając klimę/wiatrak, albo stopy (opuchnięte) moczę w zimnej wodzie.
Najbardziej jednak męczą mnie skurcze, tzn.stawianie się macicy. Dziś w nocy miałam tym spokój, a od rana doslownie co kilka minut. Na szczęście nie boli, ale to duży dyskomfort, przy każdym ruchu czuję, jak spina się brzuch i tworzą duże wystające gule . Też to macie dziewczyny?
Pozdrawiam :*
Hej,
Ja narazie nie mam skurczy , przynajmniej tak mi sie wydaje, ale o jakich gulach mowisz?
Ewelina
 
Hej,
Ja narazie nie mam skurczy , przynajmniej tak mi sie wydaje, ale o jakich gulach mowisz?
Ewelina
Wystające gule to pewnie ręce albo nogi dziecka no bo co innego 😄
Ja dziś też cały dzień mam skurcze cały czas brzuch twardy jak skala. Wizytę mam w czwartek będzie to skończony 37 tydzień. Zobaczymy może coś się ruszy. Ostatnio szyjka zamknięta 5cm długości 🤦‍♀️ także poród daleko jeszcze tak myślę
 
reklama
Hej,
Ja narazie nie mam skurczy , przynajmniej tak mi sie wydaje, ale o jakich gulach mowisz?
Ewelina
Hej, wyglada to jakby na brzuchu np.po lewej stronie pępka zrobiła się duża wystająca kulka (na początku myślałam, że to mały się wypina), ale odczuwam wtedy mocne napięcie całego brzucha, cały brzuch-macica jest twarda jak skała, mam parcie na pęcherz wtedy i jakby ciężej się oddycha. Trwa to około 30-45sekund może.
 
Do góry