reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
Sprawdziłam jak to u mnie było w pierwszej ciąży ale chyba tak się nie przejmowałam bo betę zrobiłam z odstępem 8 dniowym [emoji28] zaczynałam z betą 3213 (34dc), a po 8 dniach 25317 (42dc) czyli to daje średni dwudniowy przyrost na poziomie 67,5% a ciąża przebiegła książkowo!! Co prawda od 6000 beta rośnie wolniej więc to nie jest zbyt miarodajne porównanie. Także dziewczyny nie przejmujmy się już!![emoji4]
 
Teraz szybko podejrzałam internety i to chyba chodziło o wysoką betę przy braku zarodka bo przy ektopowaj raczej wolniej, niż szybciej wzrasta.
To już wolę te Trojaczki w takim razie ;)
 
A jeszcze mam jedno pytanie, bo tak czesto dziewczyny pisza o pustym jaju plodowym... chyba tego najbardziej sie boje. wtedy tez jest prawidlowy przyrost bhcg i dopiero na usg mozna to stwierdzic?
 
Ja bym nie wiązała wysokiej bety z chorobami genetycznymi. W 3 ciazy moja córka miała zespół patau a w każdej ciazy mam podobne przyrosty Ok 130-150% [emoji6] u wartości przy niej tez nie były kosmiczne. Wiec prędzej obstawiam bliźniaki [emoji6] albo po prostu taka uroda danej kobiety :)
 
A jeszcze mam jedno pytanie, bo tak czesto dziewczyny pisza o pustym jaju plodowym... chyba tego najbardziej sie boje. wtedy tez jest prawidlowy przyrost bhcg i dopiero na usg mozna to stwierdzic?

Miałam nadzieję, że nikt o to nie zapyta[emoji85] niestety prawidłowy przyrost bety tego nie wyklucza[emoji51] miałam w rodzinie taki przypadek 3 mc temu[emoji20] dlatego w ogóle wahałam się czy robić tą głupią bete[emoji58] ale tu dziewczyny wszystkie robiły to też poszłam
 
Czemu? Prawidłowy przyrost:)

A racja zapomniałam, że to trzy dni różnicy a nie dwa i trochę spanikowałam ;)
@Dwa+Trzy myśle ze duży, ale to chyva nie jest złe [emoji848]

@Madeline. Super!

Dziewczyny a czy wysoka beta może oznaczać coś złego? [emoji848]

@Anisa15 Przyrasta ładnie u Ciebie[emoji14] kiedy do lekarza?
Postanowiłam pójść do lekarza w przyszły wtorek prywatnie. Tak jak już pisałam jestem trzy miesiące po poronieniu indukowanym, samoistnym ( puste jajo płodowe), więc będę czuła się po prostu pewniej jeśli jak najszybciej będę pod opieką lekarza. I to pewnie mi się oberwie ;) bo mieliśmy czekać trzy cykle, a ja zaczekałam tylko dwa. Prawdę mówiąc nie sądziłam, że się tak szybko uda bo wcześniej cztery lata starliśmy się o dziecko, potem pierwsza ciąża nie udana i teraz znowu. Chyba mój organizm stwierdził, że pora zachodzić w ciążę :-p Nigdy się nie leczyłam, bo wszystko było ok, jak się okazało blokadą był potworny stres w pracy, który zrujnował mi zdrowie, jak rzuciłam robotę to zaczęłam zachodzić w ciążę :)
 
reklama
A jeszcze mam jedno pytanie, bo tak czesto dziewczyny pisza o pustym jaju plodowym... chyba tego najbardziej sie boje. wtedy tez jest prawidlowy przyrost bhcg i dopiero na usg mozna to stwierdzic?
Ja ci mogę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ trzy miesiące temu przez to przechodziłam. Przyrost beta był prawidłowy, badania wychodziły prawidłowo, objawy książkowe, ale od początku z tamtą ciążą było coś nie tak, ponieważ już na 1,5 tygodnia przed okresem plamiłam i plamienia utrzymywały się przez całą ciążę. Lekarz nie chciał mi zrobić USG, na plamienia kazał nie zwracać uwagi i dlatego puste jajo odkryto dopiero w 11 tygodniu kiedy się wkurzyłam i pojechałam na SOR.

W tej ciąży na szczęście nie mam plamień, ale strach jest :(
 
Do góry