reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
Kochana uciekaj na zwolnienie ! Ja dosłownie w 4 tygodniu już poszłam [emoji3] to są nasze prawa .
Nie boisz się kontroli z ZUSu? To znaczy pytam z ciekawości, bo jeszcze nie wiem co mi gin powie, niektórzy nie widzą przeciwskazań, a niektórzy mój zawód traktują jako potencjalnie ryzykowny ze względu na możliwość łapania infekcji...
Nie powiem, wolałabym uniknąć, bo przy dłuższych zwolnieniach zwłaszcza mogą kontrolować, a nie wyobrażam sobie nie mój wyjść na zakupy czy pojechać w odwiedziny. No i lubię swoją pracę... Chyba że trzeba będzie dla dobra fasolki, no to wiadomo😊
 
Zrobię Nifty, poprzednim razem również zrobilam (ze względu na wysoką przezierność karkową). Cena wysoka ale gwarantuje spokoj do końca ciąży.
Otóż to! A mi już na początku zabrali ten spokój :/ Poza tym na samą myśl o PAPPa mnie wzdryga , głupie statystyki, które tylko straszą. Np ja za sam wiek mam podane zagrożenie ZD 1:360. Już ten wynik mnie przeraża a pewnie wyliczą jeszcze większe prawdopodobieństwo :/
Gdzie wykonujesz ten test i w którym tygodniu ciąży?
Teraz Zdrowe Geny mają w ofercie NiftyPro za 2250zł a u mojej Ginki 2800zł i tak rozmyślam.
 
Orientujecie się kiedy mleko zaczyna zmieniać smak przy karmieniu i ciąży? Ciągle liczę, że zmieni smak i synek się powoli odstawi ale chyba nic z tego.
 
Nie boisz się kontroli z ZUSu? To znaczy pytam z ciekawości, bo jeszcze nie wiem co mi gin powie, niektórzy nie widzą przeciwskazań, a niektórzy mój zawód traktują jako potencjalnie ryzykowny ze względu na możliwość łapania infekcji...
Nie powiem, wolałabym uniknąć, bo przy dłuższych zwolnieniach zwłaszcza mogą kontrolować, a nie wyobrażam sobie nie mój wyjść na zakupy czy pojechać w odwiedziny. No i lubię swoją pracę... Chyba że trzeba będzie dla dobra fasolki, no to wiadomo[emoji4]

Powiem Ci że ja całą poprzednią ciąże bałam się kontroli z ZUSu, ale nie miałam. Trzeba pamiętać przede wszystkim żeby nie wstawiać wyjazdowych zdjęć na portalach społecznościowych. I znajomi żeby nie oznaczali. No chyba że świeżo podpisałaś umowę o prace i odrazu zaszłaś w ciąże, wtedy potrafią skontrolować czy to nie jakiś przekręt.

No i jesi masz kogoś życzliwego w otoczeniu kto doniesie. Pracodawca też może wysłać kontrole, ale raczej rzadko to się zdarza.
 
Powiem Ci że ja całą poprzednią ciąże bałam się kontroli z ZUSu, ale nie miałam. Trzeba pamiętać przede wszystkim żeby nie wstawiać wyjazdowych zdjęć na portalach społecznościowych. I znajomi żeby nie oznaczali. No chyba że świeżo podpisałaś umowę o prace i odrazu zaszłaś w ciąże, wtedy potrafią skontrolować czy to nie jakiś przekręt.
Ja też się boję kontroli, chcemy wyjechać nad morze na koniec czerwca, wpłaciliśmy już zaliczkę i okazało się że jestem w ciąży. Chyba pozostaje pracować do tego czasu a jedynie co jakiś czas brać l4 na jakiś tydzień żeby odpocząć.
 
reklama
Do góry