reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

100% pewności nie mam, wiadomo. Po prostu czas sie zgadzał, a ten kot łaził wszedzie rownież w kuchni. Mięsa surowego nie tykam. Mycie owocow i warzyw tez jest profilaktyką. Dlatego tak samo lepiej nie czyścić kuwet. Każdy ma swoj rozum, postępuje jak uważa. Napisałam komentarz, bo zbagatelizowałyście toksoplazmozę, a ja znam kilka kobiet, ktore potem drżały czekając na wyniki swoich i dziecka przeciwciał (pracuje w szpitalu). Niestety najczęściej nie stosowały sie do zaleceń unikania odchodow kota.
Oj ja nie bagatelizuje. Nie czyszczę kuwety, o czym napisalam:) toksoplazmoza dla płodu straszna. Chodzi tylko o to żeby nie wprowadzać paniki, że trzeba się zwierzęcia pozbywać..
 
reklama
W poprzednich ciałach dopiero koło 5 miesiąca mogłam cokolwiek zauważyć ;)
czesc dziewczyny :)

To zalezy jakie ktos ma uwarunkowania genetyczne, gdzie sie umiescil zarodek..
U mnie w obu ciazach brzuszej pojawil sie w 20 tygodniu- wygladalam wtedy jakbym zjadla malego kebaba...:p Robilam raz w tygodniu zdjecia z boku, wiec mialam porownanie. Ale spodnie zrobily sie wezsze ok 16 tygodnia. :) (u mojej mamy tak samo- kazdy mowil "loo, jeszcze ze dwa miesiace ci do porodu zostaly"- a byla w koncowce 9 miesiaca.)

Jezu dziewczyny, jaki mi sie wlaczyly zachcianki..no ciagle bym cos jadla :D wlasnie zrobilam popcorn dla dzieci.. to i ja wyjadlam pol miski.. :O
 
Jeśli chodzi o toksoplazmozę to to poważna sprawa. Zarazić można się nie tylko od kota. Jeśli kobieta ma już od wielu lat styczność z kociakami to prawdopodobnie ma przeciwciała. Ja mam kota niewychodzącego i raczej się nie boję że akurat teraz coś od niego złapie. Ale mam koleżankę która niewiadomo skąd złapała to świństwo w 16 TC i niestety straciła ciążę :(
 
Wczoraj miałam duży, bolący brzuch a dzisiaj jakby wcale i nie boli :( na szczęście mdłości nie przeszły ale mimo to się martwię.
 
Jeśli chodzi o toksoplazmozę to to poważna sprawa. Zarazić można się nie tylko od kota. Jeśli kobieta ma już od wielu lat styczność z kociakami to prawdopodobnie ma przeciwciała. Ja mam kota niewychodzącego i raczej się nie boję że akurat teraz coś od niego złapie. Ale mam koleżankę która niewiadomo skąd złapała to świństwo w 16 TC i niestety straciła ciążę :(
No na mam koty od 10 lat, nieewychodzace i przeciwciał nie mam.
 
Ponoc dobrze jest przed wstaniem zjeść banana albo wafla ryzowego:)

Ja mówię że przy słodkim jest dziewczynka a przy slobym chłopak. Ciekawe jak będzie u was[emoji16][emoji16]
Mit ;) Miałam 2 zupełnie różne ciąże : jedna słona, druga słodka i ogólnie różniły się wszystkim tylko nie płcią :) Mam dwóch cudownych Synów :)
Teraz ani słodkie ani słone heh
100% pewności nie mam, wiadomo. Po prostu czas sie zgadzał, a ten kot łaził wszedzie rownież w kuchni. Mięsa surowego nie tykam. Mycie owocow i warzyw tez jest profilaktyką. Dlatego tak samo lepiej nie czyścić kuwet. Każdy ma swoj rozum, postępuje jak uważa. Napisałam komentarz, bo zbagatelizowałyście toksoplazmozę, a ja znam kilka kobiet, ktore potem drżały czekając na wyniki swoich i dziecka przeciwciał (pracuje w szpitalu). Niestety najczęściej nie stosowały sie do zaleceń unikania odchodow kota.
Która z Nas zbagatelizowała problem? Bo chyba przeoczyłam.
Toxo jest bardzo niebezpieczna ale panika na jej punkcie wywoływana notorycznie przez osoby, które nie mają jasnych informacji o drodze zarażenia jeszcze gorsza. A wystarczy zgłębić temat i panika znika.
Tu jest fragment:
"Zdrowy, zadbany kot nie stanowi zagrożenia toksoplazmozą dla ludzi! Nie jest też zagrożeniem dla kobiety w ciąży!
Koty najczęściej zarażają się zjadając upolowane gryzonie i ptaki, względnie surowe mięso i narządy zwierząt zawierające tkankowe postacie T. gondii – tachyzoity i bradyzoity.
Siewcami oocyst są młode koty zarażone po raz pierwszy, u których występuje jelitowa postać toksoplazmozy, tj. dochodzi do namnażania się pasożyta w nabłonku jelita cienkiego i wytwarzania oocyst. "
Tu jest całkiem konkretny tekst Link do: Toksoplazmowa u kotów i ludzi - jak się nie zarazić? - ESCCAP

Mówiąc w skrócie, jeśli zarazilaś się od kota koleżanki to albo Ty albo ona nie umyłyście rąk po kontakcie z odchodami kota bo tyle właśnie potrzeba do zarażenia. Główne pytanie jest takie, skąd pewność że zachorowałaś w ciągu tych 5 dni?
Ja np mam przeciwciała świadczące o chorobie, którą przebyłam przed 20rż a o której nie miałam pojęcia. Co nie znaczy, że nie mogę zarazić się po raz drugi i trzeci dlatego badania powtarza się w każdej ciąży.
 
reklama
Wczoraj miałam duży, bolący brzuch a dzisiaj jakby wcale i nie boli :( na szczęście mdłości nie przeszły ale mimo to się martwię.
Spokojnie :) Ja taki miałam do terminu @ i później jak ręką odjął.

No na mam koty od 10 lat, nieewychodzace i przeciwciał nie mam.
Oj.. Kiedy ostatni raz badanie robiłaś? Może już masz :)

Co do brzucha to mnie zdradza od razu ;) W Sylwestra już nie mogłam dopiąć ulubionych spodni. Teraz spadły 3kg ale ze względu na tkliwość byłabym się wciskać ;)
Kiedyś jak będziemy już miały forum ściśle tajne to wrzucę Wam moje porównania ;) Też robię co 4 tygodnie ;)
 
Do góry