reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
Kiedy macie wizytę u ginekologa?
Ja dopiero będę miała wizytę po 12 lutym bo wtedy planuje przylot do Polski... wcześniej mam spotkanie z lekarzem rodzinnym, który przeprowadzi ze mną wywiad, zmierzy mi ciśnienie i zważy .... służba zdrowia w Polsce jest na prawdę dobra tutaj gdzie mieszkam do 12 tyg ciąża nie jest dla nich ciążą ... smutne
 
Ja dopiero będę miała wizytę po 12 lutym bo wtedy planuje przylot do Polski... wcześniej mam spotkanie z lekarzem rodzinnym, który przeprowadzi ze mną wywiad, zmierzy mi ciśnienie i zważy .... służba zdrowia w Polsce jest na prawdę dobra tutaj gdzie mieszkam do 12 tyg ciąża nie jest dla nich ciążą ... smutne
Jezu... Gdybym miała czekać do 12 tyg. To pewnie nie miała bym żadnych szans na donoszenie ciąży kiedykolwiek
 
PatkaWariatka też nie wyobrażałam sobie przytyć 30 kg a jednak tak się stało- jadłam zdrowo i wcale nie tak dużo :( ale u mnie w rodzinie wszyscy tak tyją :( siostra obie ciąże i mama też :(Strasznie się boję że i teraz mnie to czeka - przy moim wzroście czułam się jak niepełnosprawna :(
Ewelina@ - dałaś mi nadzieję że nie każda ciążą taka sama jeśli chodzi o tycie.

Zadzwoniłam dzisiaj z ciekawości podpytać o badania prenatalne - wyczytałam że są za darmo.I miła pani zapisała mnie na 13 lutego :) mówiłam jej że jeszcze nie byłam u lekarza i tylko test zrobiłam ale powiedziała ze teraz jest wiecej terminów a zawsze mogę odmówić :) i faktycznie, po 35 roku życia ze skierowaniem są darmowe :) Zawsze to 250 zł w kieszeni :) W pierwszej ciąży podczas tego badania dowiedziałam się że będę miała córeczkę :)
Dziewczyny, jeśli jesteście ze Śląska, jest darmowy program badań prenatalnych dla kobiet poniżej 35 roku życia finansowany z UE.
Badania prowadzi Gyncentrum.
Ja się zapisałam na podstawie terminu ostatniej @ i terminu porodu z aplikacji.
Jedno badanie około 200 zł, więc można troszkę zaoszczędzić :)
 
Ja dopiero będę miała wizytę po 12 lutym bo wtedy planuje przylot do Polski... wcześniej mam spotkanie z lekarzem rodzinnym, który przeprowadzi ze mną wywiad, zmierzy mi ciśnienie i zważy .... służba zdrowia w Polsce jest na prawdę dobra tutaj gdzie mieszkam do 12 tyg ciąża nie jest dla nich ciążą ... smutne
W Holandii pierwsza wizyta jest w 7/8 tyg ciąży u położnej. Cała ciąże prowadzi położna, chyba że są jakieś komplikacje to wtedy ginekolog. Jeśli chodzi o badania krwi to chyba są raz w 1 trymestrze i raz w 3...tutaj w sumie do 12 tyg nie przejmują sie zbytnio ciąża.
 
Hej dziewczyny tyle piszecie, ze ja przy moim nieogarnięciu ciążowym nie nadążam [emoji14]
Jeszcze dziś do mdłości doszło mi przeziębienie, niestety ze stanem podgorączkowym wzięłam Apap i jest lepiej.

@Lusia04 gratuluje serduszka! To jest cudowne uczucie!

Jeśli chodzi o tycie to myśle, ze to jest naprawdę tak indywidualna sprawa. Myśle ze dużo robi genetyka, hormony, niekoniecznie obżarstwo i „jedzenie za dwoje.” [emoji6]
Ja w ciążach nie patrzyłam jakoś mocno na wagę i nic sobie nie odmawiałam a przytyłam 10 i 7 kg. A normalnie jakbym tak jadła jak w ciazy to bym przez 9 miesięcy przytyła ze 30 kg.

@Ooollcciiaaa o mamo nie lubię takich lekarzy co to znaczy w jakiejś ciazy jesteś... przy takich niereagularnuch cyklach to jeszcze jest czas myśle na rozwój wydarzeń.

A ja mam wrażenie, ze co ciąża to gorzej ja znoszę. To już moja 5 a ja po prostu czuje się jak [emoji90]

Migreny w ciazy to jest katastrofa, i najgorsze ze już nawet się przełamiesz weźmiesz ten lek przeciwbólowy a to i tak nie przechodzi...

@rozczochrana.mama trzymam kciuki, żeby to było od nadżerki. Już się kobieto wystarczająco wycierpiałas! [emoji110][emoji110][emoji110]

Ja nie pije kawy od 2 dni i to trochę mi pomaga ogarnąć się z Mdłościami przynajmniej tymi porannymi.

@Ankaa95 czekamy na info jak u lekarza!!! [emoji50] widzę, ze serducho bije! Cudownie gratulacje!

Ja Wam powiem dziewczyny, ze mam cały wachlarz objawów ciążowych. Jak Wasze twarze? Ja wygladam jak 13 latka pryszcz na pryszczu goni pryszcza.. także fajnie.
No i martwi mnie to przeziębienie i ten stan podgorączkowy. Nigdy nie mam podniesionej temp przy chorobach a teraz musiało się trafić...

W poniedziałek wizyta, to już u mnie będzie 6t7d wg flo. Mysle, ze już powinno być w miarę jasne jak dzidzia się rozwija i czy się rozwija. Zaczynam się stresować ale przede mna jeszcze weekend do przezycia
Może bliźniaki tak dają popalić ;)
Mnie też wysypało, pewnie przez progesteron.
[/QUOTE]

PatkaWariatka też nie wyobrażałam sobie przytyć 30 kg a jednak tak się stało- jadłam zdrowo i wcale nie tak dużo :( ale u mnie w rodzinie wszyscy tak tyją :( siostra obie ciąże i mama też :(Strasznie się boję że i teraz mnie to czeka - przy moim wzroście czułam się jak niepełnosprawna :(
Ewelina@ - dałaś mi nadzieję że nie każda ciążą taka sama jeśli chodzi o tycie.

Zadzwoniłam dzisiaj z ciekawości podpytać o badania prenatalne - wyczytałam że są za darmo.I miła pani zapisała mnie na 13 lutego :) mówiłam jej że jeszcze nie byłam u lekarza i tylko test zrobiłam ale powiedziała ze teraz jest wiecej terminów a zawsze mogę odmówić :) i faktycznie, po 35 roku życia ze skierowaniem są darmowe :) Zawsze to 250 zł w kieszeni :) W pierwszej ciąży podczas tego badania dowiedziałam się że będę miała córeczkę :)
W którym teraz jesteś tygodniu?
Ja sobie wyliczyłam na ok. 10.03 prenatalne.

Ja też :) Na 9.. I już przebieram nogami ;)
 
reklama
Do góry