reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
a tam :) ja uważam, ze to jest nasz czas ;)
I pózniej wcale nie jest trudno, jak sie ktoś za siebie weźmie ;) ja przytyłam ponad 20 kg, schudłam 30 💪🏼
To ja trochę inaczej - przytyłam 30 i schudłam na początku 20 ;) Dopiero po roku wróciłam do swojej wagi. I znowu kolejna ciąża +30kg i zostało mi 10kg ale celowo nie zrzucałam bo już wiek robi swoje i ciało chce więcej ciepła haha

Czy któraś z Was też cierpi na bóle głowy? Mnie dzisiaj właśnie bardzo męczy, zawsze byłam bardzo wrażliwa na pogodę i zastanawiam się czy to przez ten deszcz czy coś innego...
Ja właściwie na nic już nie cierpię i to mnie zaczyna przerażać. Byle do wtorku bo dziwne te wyłączone objawy ..
Za to w drugiej ciąży miałam taką migrenę , że chciałam głowę uciąć i tak do 12tc - lekarze twierdzą, że to przez wysoki progesteron.
 
To ja trochę inaczej - przytyłam 30 i schudłam na początku 20 ;) Dopiero po roku wróciłam do swojej wagi. I znowu kolejna ciąża +30kg i zostało mi 10kg ale celowo nie zrzucałam bo już wiek robi swoje i ciało chce więcej ciepła haha


Ja właściwie na nic już nie cierpię i to mnie zaczyna przerażać. Byle do wtorku bo dziwne te wyłączone objawy ..
Za to w drugiej ciąży miałam taką migrenę , że chciałam głowę uciąć i tak do 12tc - lekarze twierdzą, że to przez wysoki progesteron.

O widzisz, może to progesteron! Ja biorę luteinę 2x100 więc pewnie jest wysoki. Ja widocznie źle reaguję na progesteron, kiedy miałam 20 lat lekarz przepisał mi go na bóle miesiączkowe i dostałam pierwszego w życiu trądziku, z którym walczyłam 7 miesięcy. Dobrze, że tym razem mnie nie wysypało :). Może mniejsze objawy są spowodowane tym, że to Twoja 3 ciąża? Pewnie łatwiej się przystosować Twojemu ciału, bo już wie z czym to się je :D. Zresztą co kobieta, a nawet co ciąża to inne objawy. Moje niektóre koleżanki mówiły, że wymiotowaly w ciąży kilka razy dziennie, inne że nie wymiotowaly ani razu przez całą ciążę a wszystkie mają zdrowe dzieci :).
 
Może trochę za wczesnie na ten temat ale chciałam Was zapytać, czy któraś miała może za sobą cc ? Czy lekarz robi problem ze skierowaniem na cc po przebytym już cc ?
Za pierwszym razem próbowałam urodzić naturalnie, przez 10h. Gdyby nie cięcie w czas to nie wiem jakby się to zakończyło i nie chciałabym już tego przezywać. Wolałabym zaplanowaną na termin cesarkę.

Ja miałam cesarkę w poliklinice w Białymstoku i szczerze polecam. Była próba rodzenia naturalnie, ale skończyło się cesarka. I nie żałuje. Teraz jeżeli będzie wszystko ok to tez chce cc i tam:) chociaż mieszkam 2,5h drogi od Bialegostoku
 
Hej, jestem po pierwszym usg.... ostatnia miesiączka 27.11 . Ponad rok temu usuwałam wkładkę domaciczną i od wtedy cykle poleciały na łeb na szyje od 28 do 45 dni. Teoretycznie jestem w 6+2. Na usg widoczny jest pęcherzyk ciążowy gs= 5,5 mm. W jego obrębie widoczny pęcherzyk żółtkowy. W prawym jajniku ciałko żółte o średnicy 10mm. W zatoce douglasa ślad płynu.

Pomimo, że to moja trzecia ciąża czuje się zielona w temacie. Nic już nie pamietam... lekarz powiedział ze w „jakiejś” ciąży jestem ale trzeba czekać....

Co do tycia to mnie dwie poprzednie ciąże „zjadły” i waga spadała od wyjściowej o 3-4 kg:(
 
Kiedy macie wizytę u ginekologa?
Ja byłam dziś,ale tylko dlatego że kazał przyjść w terminie miesiączki po ewentualne leki na podtrzymanie,dziś 4tydzień więc na USG nic nie widać.Dostalam leki,zakaz dźwigania,nawet chciał mi dać zwolnienie i kazał dużo leżeć.Oczywiście zwolnienia nie wzięłam,bo na razie nie chcę żeby ktoś wiedział o ciąży
 
reklama
Ja miałam cesarkę w poliklinice w Białymstoku i szczerze polecam. Była próba rodzenia naturalnie, ale skończyło się cesarka. I nie żałuje. Teraz jeżeli będzie wszystko ok to tez chce cc i tam:) chociaż mieszkam 2,5h drogi od Bialegostoku
O witaj, u Arciszewskich? Tez sie nad nimi zastanawiam ale jestem stad :)
 
Do góry