reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Mam na pewno ;) Ale ja wiedziałam, że mi fałdy szybko napompuje haha Poprzednio też już w 7tc rodzina zauważyła ;)
No i zawsze po 30kg tyje :/ Teraz tak bardzo bym nie chciała! Póki co, niewiele mogę zjeść więc spadły 2kg ale ja już znam te sztuczki, najpierw spadną a później nawet nie zauważę, jak w miesiąc 10 przybędzie :/

Mi to dziś ktoś powiedział ze wskazane jest w ciąży najwiecej przybrać do 8 kg .
Reszta to obżarstwo matki [emoji51][emoji51][emoji51][emoji58]
 
reklama
Cześć dziewczyny chciałabym do was dołączyć. Dowiedziałam się o ciąży w sylwestra staraliśmy się ponad rok z pomocą lekarza udało się w ciagu 3miesiecy do lekarza mam dopiero 17 stycznia więc jeszcze tydzień. Termin sobie wyliczyłam na 15 września. Ale mam obawy czy wam tez podbrzusze boli? Czy to jest normalne? Czasami mnie boli czasami nie. Czasami w nocy sie budzę z bolem a czasami w pracy mnie boli. To jest dopiero moja pierwsza ciąża moze dlatego tak się martwię
 
Cześć dziewczyny chciałabym do was dołączyć. Dowiedziałam się o ciąży w sylwestra staraliśmy się ponad rok z pomocą lekarza udało się w ciagu 3miesiecy do lekarza mam dopiero 17 stycznia więc jeszcze tydzień. Termin sobie wyliczyłam na 15 września. Ale mam obawy czy wam tez podbrzusze boli? Czy to jest normalne? Czasami mnie boli czasami nie. Czasami w nocy sie budzę z bolem a czasami w pracy mnie boli. To jest dopiero moja pierwsza ciąża moze dlatego tak się martwię
Mnie też boli. Praktycznie codziennie. Podbrzusze i kręgosłup w dolnym odcinku.
Lekarz mi powiedział że szczególnie w pierwszej ciąży może się tak zdarzyć, ale dostałam też tabletki duphaston.
Jak mnie boli podbrzusze to się kładę i staram się odpocząć choć nie zawsze do pomaga.
Dziewczyny też wcześniej pisały że suplementują magnez.
Ja dziś dopiero 5 tabletka duphastonu więc zobaczymy jak się to wszystko rozwinie.
Wizytę mam dopiero 20.01 (a jestem w 7t (6+2)).
Jeśli dalej się będę tak czuła i nic nie pomoże, w przyszłym tygodniu pójdę gdzieś prywatnie.
 
Wiem, że każda ciaza jest inna ale nie wyobrażam sobie przytyć 30 kg 😱
W poprzedniej przytyłam 6 kg, teraz postanowiłam, że nie pozwolę by było więcej niż 10 kg. Uważajmy na siebie bo przytyć nietrudno ale to zrzucić - katastrofa 😒
 
Mnie też boli. Praktycznie codziennie. Podbrzusze i kręgosłup w dolnym odcinku.
Lekarz mi powiedział że szczególnie w pierwszej ciąży może się tak zdarzyć, ale dostałam też tabletki duphaston.
Jak mnie boli podbrzusze to się kładę i staram się odpocząć choć nie zawsze do pomaga.
Dziewczyny też wcześniej pisały że suplementują magnez.
Ja dziś dopiero 5 tabletka duphastonu więc zobaczymy jak się to wszystko rozwinie.
Wizytę mam dopiero 20.01 (a jestem w 7t (6+2)).
Jeśli dalej się będę tak czuła i nic nie pomoże, w przyszłym tygodniu pójdę gdzieś prywatnie.
No niby takie bole są normalne ja właśnie chodzę do lekarza prywatnie ale kazala mi przyjsc 2tyg po pozytywnym teście a duphaston kazala mi pic jakos pod koniec cyklu to wypilam cale opakowanie i nie wiem co bedzie dalej martwię sie. A piersi mnie tak strasznie bolą że to jest poezja
 
Wiem, że każda ciaza jest inna ale nie wyobrażam sobie przytyć 30 kg [emoji33]
W poprzedniej przytyłam 6 kg, teraz postanowiłam, że nie pozwolę by było więcej niż 10 kg. Uważajmy na siebie bo przytyć nietrudno ale to zrzucić - katastrofa [emoji19]

No u mnie to
Z 1 dzieckiem 25 kg, mały miał 3. 800
Z drugim to 15 miała 3.500
Z 3 tylko 7 ale lekarz mi marudził ze mało jem i dziecko będzie małe 2,5 kg a urodził się tydzień po terminie i ważył 3.200 myśle ze kg w ciąży maja wpływ na to ile dziecko będzie ważyło
 
No niby takie bole są normalne ja właśnie chodzę do lekarza prywatnie ale kazala mi przyjsc 2tyg po pozytywnym teście a duphaston kazala mi pic jakos pod koniec cyklu to wypilam cale opakowanie i nie wiem co bedzie dalej martwię sie. A piersi mnie tak strasznie bolą że to jest poezja
No właśnie podobno są normalne. Ale podobno. No i tu się zaczyna nasze zamartwianie ;)
Ja biorę tabletki 3 razy dziennie po jednej. Ale na badaniach jeszcze nie byłam więc żyje trochę w strachu czy wszystko ok.
Lekarz powiedział że jeśli będzie bardzo źle to mam jechać na izbę przyjęć. Ale az tak źle nie jest ;)
 
Hej dziewczyny. Bardzo się cieszę że pojawił się ten wątek. Ja pierwszy test robiłam w drugi dzień świąt i była druga blada kreseczka. Od tamtej pory robie test co dwa trzy dni ponieważ pierwsza ciaza była biochemiczna i nie dane mi było się nią nacieszyć. Okres przyszedł już trzy dni po terminie. Jeden cykl przerwy i teraz się udało. Na stałe jestem w Niemczech i nie mam możliwości tak łatwo zrobić betę ale termin do lekarza na 16. Z moim obliczeń będzie to połowa 7 tygodnia więc liczę że już coś zobaczę na usg. Szacuje że termin koło 9 września. Pozdrawiam
 
Cześć dziewczyny chciałabym do was dołączyć. Dowiedziałam się o ciąży w sylwestra staraliśmy się ponad rok z pomocą lekarza udało się w ciagu 3miesiecy do lekarza mam dopiero 17 stycznia więc jeszcze tydzień. Termin sobie wyliczyłam na 15 września. Ale mam obawy czy wam tez podbrzusze boli? Czy to jest normalne? Czasami mnie boli czasami nie. Czasami w nocy sie budzę z bolem a czasami w pracy mnie boli. To jest dopiero moja pierwsza ciąża moze dlatego tak się martwię
tak, delikatne bole jak na okres sa normalne- wsyzstko sie w "srodku" rozciaga, robi miejsce dla nowego lokatora. Ale gdy bole sa silniejsze powinnas wspomniec o tym swojemu lekarzowi :)
Wiem, że każda ciaza jest inna ale nie wyobrażam sobie przytyć 30 kg 😱
W poprzedniej przytyłam 6 kg, teraz postanowiłam, że nie pozwolę by było więcej niż 10 kg. Uważajmy na siebie bo przytyć nietrudno ale to zrzucić - katastrofa 😒
racja...Rozumiem, ze niektore kobiety zaczynaja zatrzymywac wode, albo maja jakies problemy z hormonami i wtedy "tyja".. Ale w ciazy tak samo trzeba uwazac jak i przed ciaza i nie zyc wedlug zasady "teraz to moge jesc za dwoje".. W pierwszej ciazy nie uwazalam (ale dobrze, ze chociaz na spacery chodzilam) i przytylam 15 kg. To juz dla mnie bylo duzo. W drugiej zwracalam uwage na to co jem i dosc sporo sie ruszalam.. Na plusie 8 kg.(waga 3 tygodnie po ciazy wrocila do normy) Mam nadzieje, ze teraz nie przekrocze 10 kg.
Mi to dziś ktoś powiedział ze wskazane jest w ciąży najwiecej przybrać do 8 kg .
Reszta to obżarstwo matki [emoji51][emoji51][emoji51][emoji58]
Pamietam, ze moja ginekolozka w obu ciazach mi powiedziala, 8- 10 kg to tak naprawde dodatkowe ciazowe kilogramy.

A powiem wam, ze wlasnie wczoraj zrobilam takie zdrowe zakupy.. jakby ktos popatrzyl na moj wozek w markecie, to by powiedzial, ze jestem maniaczka zdrowego zywienia ;) Ale teraz mam motywacje, by jesc bardziej zdrowo :)
 
reklama
No właśnie podobno są normalne. Ale podobno. No i tu się zaczyna nasze zamartwianie ;)
Ja biorę tabletki 3 razy dziennie po jednej. Ale na badaniach jeszcze nie byłam więc żyje trochę w strachu czy wszystko ok.
Lekarz powiedział że jeśli będzie bardzo źle to mam jechać na izbę przyjęć. Ale az tak źle nie jest ;)
No u mnie też nie jest źle brzuch az tak strasznie nie boli czasami pobolewa ale to chwilowe i zaraz przestaje 🙂 ale mam nadzieję że wszystko będzie dobrze
 
Do góry