reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

reklama
Lekarz mówił, żeby się oszczędzać. Mam pracę biurową, prawie cały czas siedzę w miejscu. Nie powinno chyba to zaszkodzić, co? Następną wizytę mam w środę. Biorę luteinę. Aha, na USG było widać pęcherzyk, ale nie było widać zarodka, to normalne jak na 5 tydzień, prawda?
 
Ania_Beata na tym etapie nie widać jeszcze serduszka. W poprzedniej ciąży zobaczyłam serduszko w 8 tc, teraz też jeszcze nic nie widziałam(a byłam w 6tc). Następną wizytę mam za 1,5 tygodnia i wtedy już powinno być widać. Krwiaków współczuję.
 
Ania Beata: w tej sytuacji możesz dostać plamień, wówczas radzę szybko kontaktować sie z lekarzem lub jechać na IP.
 
No właśnie tak zrobię. Bo to plamienie wcale nie będzie poronieniem, a może być spowodowane pęknięciem krwiaka i może da radę uratować dziecko. Dzięki dziewczyny, mam nadzieję,że będzie dobrze - nie tylko u mnie, u Was też.
 
Pysiu, zrobiłam betę, tak jak radziłaś. Wynosi 3547 jednostek, ale nie minęło dokładnie 48 godzin, bo wcześniej betę robiłam po 17, a dziś po 10. Sądzisz, że wynik jest ok?
Miałam wczoraj wizytę u lekarza i mam krwiaki kosmówkowe czy podkosmówkowe, mogą pęknąć. NIe wiem, co robić. Dostałam luteinę.

Beta piękna! Idealna :) także oszczędzaj się i nie denerwuj. Ja wczoraj co prawda widziałam serduszko (termin z OM 6t1d, z USG 5t6d), ale lekarz naszukał się zdrowo i myślę, że gdybym nie znała go tak dobrze, to by kazał mi przyjść za tydzień albo 2 na serduszko, więc spokojnie :)
 
Ania_Beata wg mnie powinnaś leżeć, nie powinno się siedzieć bo masz ucisk na macice. Ja tez mam krwiaka i krwawilam i byłam 5 dni w szpitalu i lekarz kazał mi leżeć i mogę wstawać tylko siusiu i na prysznic.
 
reklama
No wiem właśnie, ale lekarz nie dał mi zwolnienia...więc nie wiem jak to rozwiązać w pracy. Może na następnej wizycie dostanę zwolnienie w środę. Tylko że u nas w dziale nie ma jednej osoby, wolny etat do połowy lutego, więc nie chcę zostawiać koleżanki samej. A z drugiej strony ciąża dla mnie ważniejsza niż praca. I nie za bardzo wiem jak z tego wybrnąć...Może pogadam z szefową i powiem co i jak? Tylko na tak wczesnym etapie nie chciałam mówić w pracy że jestem w ciąży.
 
Do góry