reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

Ewa-Musze kiedyś poczytać na ten temat .. może kiedyś będę miała małą Ole, choć Ty bys teraz swojej na żadnego chłopaka nie zamieniła ..
 
reklama
a mi sie marzy jeszcze synek:-D ale nie wcześniej niz za jakieś 4-5 lat:-) chociaż z tym planowaniem różnie bywa:-p

ewcia my tez chcemy synka "na drugie" hehe, ale czy sie uda?:-)

aniam - ja twardo jade na 3 pampersach, ale myslalam zeby kupic wlasnie te 3 active baby z boczkami rozciagliwymi... 2 nie zaloze mloda ma potem szlaczki na nogach wole nie ryzykowac...paka jumbo 2 pojdzie do kosza .. huggiesy jak dla mnie porazka.

Kasia_z- u mnie hormony tez odpadaja...podobnie jak spirala wiec chyba skoncze na " dętkach":-D:-D
 
aniach niekoniecznie inna barwa kupki przy karmieniu piersią jest czymś złym. tak może być i kupki mogą być nieregularne, na pewno nie codziennie.moja Asia też niecodziennie kupkę robi ale brzuszek jej nie boli więc ok. a co do twojej koleżanki to faktycznie 3 miesiące to troche za wcześnie na 2 ciąze, organizm jeszcze się po 1 nie zregenerował.ale grunt że dzidzia zdrowa

ewa ciekawa teoria z ta owu. przy 2 ciązy sprobujemy hehe też chcemy synka drugiego
 
Kinga- no tak, było jej trudno. Ale jakos dała sobie rade. Każdy jej przeciez pomagał:tak::-)

Kate- tylko, że te kupki były bardzo nieładne. Ciemnozielone i ostro "pachnące". A teraz jak tylko na modyfikowanym mleku to jest śliczna żółciutka bez takiego specyficznego zapachu:tak:
 
Ja nie zamierzam miec juz 3-go dziecka i teraz mocno sie wziasc za antykoncepcje - nie nawidze tego. Chyba jednak pigulki bo samo slowo spirala mnie przeraza. No ale w sumie nieobecnosc meza to tez skuteczna antykoncepcja:-D

EWA - hehe ja tam w takie teorie o plci wcale nie wierze, moj wujek b chcial miec corke, z ciotka probowali roznych metod i po 5 chlopakach dali sobie spokoj hehe. Tyle ze wujek sie postaral i zrobic w koncu corke ale " na boku":sorry2:

Aniach - tak, tak kazde kupki dziecka na piersi sa dobre i dopuszczalne jesli nie ma w nich sluzu lub krwi:tak:
Ja tam latwo sie nie poddam i zamierzam karmic synka choc do 3 m-ca .... choc czasem tez mam dola i chce sie juz poddac i miec swiety spokoj.
 
Sanya mój jeszcze się w 2 mieści i spokojnie jeszcze się mieścił będzie ... możemy zrobić wymiankę pieluch:-D:-D... bo mnie te 3 pampka wkurzają :)..

z tym planowaniem to chyba ciężka sprawa :).. ale zawsze można się łudzić że to coś daje .. najważniejsze żeby zdrowe dzieciaczki nasze były ...

Karina - no coś Ty ... może jeszcze jedna córeczka:-D
 
cześć dziewczyny, muszę się wam pochwalić pokonałam alergię pokarmową u mojej córeczki :) bidulka miała zielone kupy, biegunkę, ulewanie, wymioty, kolki, a na końcu atopowe zapalenie skóry na buzi i na torsie... koszmar nikomu nie życzę, byłam zrozpaczona, nie wiedziałam że karmiąc dziecko piersią można wywołać u niego taką alergię.. wojowaliśmy przez dwa tygodnie i wszystko już zaleczone,
piersią karmię nadal, tylko mam bardzo rygorystyczną dietę, jem kaszę gryczaną, kukurydziana i ryż a do tego piekę w piekarniku idnyka, wieprzowinę (schab lub łopatkę bez tłuszczu) na talerzu polewam to wszystko słoiczkiem hippa dla dzieci, z przypraw to tylko sól i pieprz, tłuszczu tez nie używam tylko wszystko podgrzewam na patelni teflonowej na wodzie, piję wodę niegazowaną, no i warzywa mrożone - marchewka, groszek, kalafior, brokuły, ze świerzych owoców jabłka i gruszki.. sporo wyrzeczeń ale dziecko nie ma już objawów alergii, teraz będziemy powoli wprowadzać nowe pokarmy (po koleji) żeby sprawdzić na co moja córeczka jest uczulona, odkryłam że na pewno na konserwanty wszelakie, regulatory kwasowości.. później będę sprawdzać po koleji różne warzywa i owoce, jaja, mleko, gluten, na końcu czekoladę i orzechy.. heh ale radość niesamowita jak widac że dziecko w końcu normalnie śpi, je i wygląda ::tak:
 
Aniam - hehe cwaniaro, pogadamy o trzecimjak Ty dorobisz sie dwojeczki:-p
A tak na serio to nie miala bym nic przeciwko trzeciemu szkrabikowi, tyle ze chce nadal spelniac sie zawodowo a nie tylko jako matka.:tak: A dziecko to jak dla mnie 3-letnai przerwa w pracy bo ja raczej nie bylabym w stanie oddac dziecka do zlobka:no: Z Gabrysia mialam plany szybkow rocic do pracy ale nie dalam rady psychicznie:no:

Duza dziewczyko - gratulacje - sporo wyrzeczen Cie to kosztuje - brawo. Z tego co pamietam to Ty lubisz zdrowo sie odzywiac. :tak: Dobrez ze dzidzia juz ma sie dobrze.:-)
 
Karina - wiem kochana to był tylko żart , bardzo podziwiam mamy z dwojgiem dzieci , a Ciebie szczególnie bo jesteś teraz sama :).. ja też planuje zostać w domu, chyba że pośle Szymka tak jak Ewa do takiego żabucha, ale nie do żłobka:no:
 
reklama
Duza_Dziewczynka- no to super, ze alergie pokonaliscie:tak:

Karina- ale ja i tak niebawem bym przestała ściągac moje mleko bo mam już go coraz mniej
 
Do góry