reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

Kama nam na takie krostki poecono kapać małego w krochmalu ( do przygotowania 1 łyzka maki ziemniaczanej na 1 litr wody)i buzke mu też przemywałam krochmalem, krostki zeszły po 2-3 dniach.I nie oliwkować. Połozna stwierdziła że to albo potówki albo wypryski hormonalne , bedace wynikiem zmian hormonalnych w moim ciele.Te z białymi końcami smarowałam odbrobinką sudokremu - też polecone przez położną.
 
reklama
Kama - pewnie to nic groźnego :)...

My dzis tez po wizycie u lekarza .. mały zdrowy .. ma lekko suchą skóre na stopkach i brzuszku .. nabyłam oilatium i krem linomag ... ten linomag normalnie rewelka i do tego jeszcze za 7.50 .. jest tez fajny olejek do kąpieli tez w tej cenie ale do stosowania od 1 miesiąca ..
Szymek ma przykurcz tzn.. trzyma główke w prawą strone , jest to wynik tego że tak musiał siedziec w brzuszku i samo minie .. ale dla pewnoci jeszcze do ortopedy się wybieramy niech go zobaczy ..
Dziś odpadł mu pępek ... bardzo mnie to cieszy
No i mamy zaplanowane pierwsze szczepienia na 30 października ..szczepionka 6w1, pneumokoki i rotawirus ...
 
Aniam - aż 6 w jednym i do tego pneumokoki :szok::szok:
Strasznie dużo tych szczepionek, do tego takiego malucha na pneumokoki trzeba aż 3 razy szczepić.
No i fajnie, że pępek odpadł zawsze to jedno zmartwienie mniej :-D
 
Agata- raczej nie wszystko na raz .. ale te trzy poleciła żeby zrobic ..na rota wogóle nie miałam zamiaru szczepić , ale J sie uparł że jakl można zapobiec to lepiej zrobic .. sama nie wiem jak to z tymi szczepieniami .. a Ty na co Marie na początku szczepiłas ..

dziewczyny a jak to u was z tymi szczepieniami ??
 
aniam- u nas jeszcze nie wyznaczyli daty pierwszego szczepienia. Ale jestem ciekawa kiedy będzie i czy moja Julka będzie na nim grzeczna:happy:
 
Ja o szczepieniach mam rozmawiać z pediatrą na kolejnej wizycie za 2 tygodnie.

Póki co mamy zlecone usg jamy brzusznej (dalsza kontrola tych nieszczęsnych nereczek) i mózgu, kontrolę u ortopedy za 2 tygodnie i analizę moczu.
Będę musiała wykazać się refleksem i nałapać siuśków do słoiczka lub użyć woreczką i opcja nr 2 wydaje mi się bardziej prawdopodobna:-)

u nas skórka ze stópek i rączek się złuszczyła pięknie, wczoraj obcięłam też małej pazurki, bardzo ją to interesowało:-)

A pępol dalej siedzi:-(
 
Aniam ja szczepilam na pneumo i tez 6+1. Jaka szczepionka to musialabym zobaczyc w karte. Mloda zniosla bardzo dobrze, zero bolu, goraczki itd. Na rotawirus nie szczepilam.
 
reklama
Do góry