reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

reklama
ccaroline- prześliczny jest Twój synek:-) mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze :tak::tak::tak:

welonka- avatar to ten obrazek który cię reprezentuje, czyli aktualnie ten fioletowy bobas:) reta to sygnatura czyli całe suwaki i fotki w podpisie;-)


My jutro mamy kontrolę u ortopedy, usg bioderek. A po nowym roku znów kontrola miedniczki nerkowej..ta wizyta mnie zawsze bardzo stresuje.
 
Sanya - będzie dobrze na bank.

Aniam - duże lustro w łazience to hicior z wczoraj. Śmiał się do siebie i do mojego odbicia, a jak zamachał łapkami to aż się zdziwił:)
 
sanya- będzie dobrze, innej opcji nie ma:-)

ccaroline- śliczny ten twój synek. moja szwagierka, która jest rehabilitantką, pracuje z dzieciaczkami z napięciem. zazwyczaj są to zajęcia na basenie. podobno im wcześniej zostanie postawiona diagnoza, tym szybciej można to napięcie wyrównać. wiem, ze łatwo powiedzieć, ale nie stresuj się- to dość powszechna przypadłość.
 
Hej :) Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2009 Roku :) samych pomyślności i radości z dzieciaczków :)

Co do mego synka myślę, że rozwija się dobrze, powoli zaczyna dzwigać główkę, jest bardzo żywy bardzo kontaktowy i próbuje chwytać zabawki wiszące na macie. Piąstki zaciska ale o wiele mniej niż wcześniej, jedynie leżąc na brzuszku pręży się i bardzo wysoko podnosi główkę. Wizytę mamy 15 mam nadzieję, że wszystko w porządku z synkeim :) Czy wasze dzieciaczki już chwytają zabawki? nie mam w sumie porównania jak inne dzieci się rozwijają, chociaż pewnie każdy maluch ma swój rytm.

Podaję już Dawidkowi kleik :) z jabłuszkami, raz je chętnie a raz wypluwa zależy od nastroju :D Ząbki mu chyba niedługo się pojawią, strasznie się slini i ma spuchniętę dziąsełka, pomaga mu jabłuszko zimne do ssania. Pozdrawiamy
 
Ccaroline - tak jak już pisałam, każde dziecko rozwija się inaczej. Mój Sashimi łapie w łapki już jakiś czas, wsadza sobie wszystko do buziaka, śmieje się głośno i ślini potwornie.
My już dyskutowałyśmy na temat dawania dzieciom stałych pokarmów gdzieś tutaj:) Ja jeszcze poczekam. Kaj zaczął późno teraz też nie będę dawała wcześniej niż pod koniec 4-go miesiąca, no i najpierw marchewkę.
 
Sanya= wlasnie wyczytalam, ze masz z Mimi kontrole miedniczki nerkowej...........czyzby miala ja powiekszona??? bo wczesniej jakos tego nie doczytalam..........moja Jula tez ma.........w szpiatalu to wykryli, ale oprocz podstawowych badan moczu nie robili nic z tym i nawet nic na ten temat za duzo nie wspominali, jedynie to, ze wiele malych dzieci tak ma i nic sie z tym nie robi, bo dzieci z tego wyrastaja:szok::szok:

ostatnio bylam jednak u super lekarza prywatnie i za jedyne 100 zl przebadal moja mala wzdluz i wszerz, siedzialam ta z nia chyba z godzine, ale prosze mozna podchodzic do malych pacjentow zyczliwie i profesjonalnie- no okazuje sie, ze mozna tylko szkoda, ze za kase!!!!
wazne jednak, ze jestam bardzo zadowolona z tej wizyty......wlasnie czekamy na wynik z moczu, 20 stycznia mamy znowu u niego kontrole wlasnie z powodu tej miedniczki (miedzy innymi oczywiscie, bo to nie wszystko niestety):-:)-(
 
Ajako- Mia miała to wykryte na usg 3D przed narodzinami i od chwili narodzin co miesiąc kontrolujemy czy to się nie powiększa, tak ma być do 1 roku życia. Właściwie to tylko obserwacja, czy taka jest po prostu budowa nerki i miedniczka jest luźniejsza, czy coś innego. Badanie moczu mamy zrobić ponowne teraz, pierwsze bylo jak miała miesiąc. Ufam temu lekarzowi, ale i tak za każdym razem mam ogromnego stresa przed tymi kontrolami.Kolejną mamy wlaśnie 7 stycznia.
 
reklama
Ajako, Sanya - ja stara wiedzma wam mowie ze to nic powzanego hehe. Widoocznie czasem dzieciaczki tak maja.

Ajako - no wlasnie jak zaplacisz to od razu lekarz lepiej pracuje:crazy: Niestety, taka prawda....

A jak tam glowka twojej corci?

Moj synek od dawna juz sie smieje w glos a raczej chichra, tzn jest oszczedny w tym smianiu;-) Zabawki tez juz ladnie chwyta :-)
Jedynie co mnie martwi to kupki - znow sa brzydsze:-(

Ccaroline - jabluszko do ssania - szybciutko.

ja tez nie zamierzam sie spieszyc ale fajnie bedzie jak malemu podam skorke od chlebka:-)
 
Do góry