reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

Synek waży około 12,5 kg :)

Mamy problem, przez pięć dni Dawid miał biegunkę (grypa żołądkowa) na szczęście mu przeszło, od 2-3 dni nie daję dotknąć siusiaka, zasłania się nóżkami i krzyczy, nie ma odparzonego, nie wiem co się dzieję, czy zrobił się jakiś stan zapalny czy co?? Miałyście może podobny problem, boję się, że to coś poważniejszego, jeśli nie przejdzie wybiorę się na wizytę do pediatry.
 
reklama
Może zrób bad. moczu? Wyjdzie czy to nie infekcja, w miarę szybko (tego samego dnia jest wynik) i tanio (5 zł), bez stania w kolejkach do lekarza. Mógł dostac infekcji, to mi przychodzi do głowy jedynie, jak to nie mechaniczne odparzenie. Dziwi mnie że jest tak 2-3 dni a ty nic nie robisz, jak go to boli? :no:
 
Nic nie robię bo dopiero teraz zaczęłam to zauważać, wcześniej wydawało mi się, że to przez tą biegunkę, krzyczy bo nie lubi przebierać się a i pupa była podrażniona, reagował krzykiem gdy zaczynałam go przewijać, a było to bardzo często, więc wydawało mi się, że boli go dupcia i dlatego się wzbrania przed przebieraniem. chyba tak zrobię, kupię woreczek na mocz i wykonam badanie.
 
No to w sumie też ciężko powiedzieć, że go 2-3 dni coś boli ...
W każdym razie bad. moczu może wykryć infekcje (poziom leukocytów powyżej normy), albo tez jak nic nie wyjdzie to się uspokoisz :tak: Przy infekcjach też zwykle boli dość mocno brzuszek - jak naciśniesz. Chociaż mój starszy raz miał zakażenie ukł. moczowego i go nie bolało nic specjalnie - wyszło na badaniu kontrolnym, więc bez badania ciężko wykluczyć. Na pewno jak zacznie go boleć brzuszek to może wskazywać na problem z układem moczowym. No i gorączka. Dopóki nie ma gorączki to nic groźnego nie jest :happy2:
 
Hausa, a synek jakos bardzo spadl na siatce centylowej? Bo to chyba ma wieksze znaczenie czy mnie wiecej w tym samym miejscu tej siatki jest czy nie. Nie wiem ile moja wazy, ale na 100% nie wiecej niz 9.5 (wazylam ja miesiac temu na domowej wadze i wazyla ciut ponad 9 kg), ale ona jak sie urodzila to nie wazyla 3 kg wiec troche trudno by nagle stala sie olbrzymka, zreszta nie ma po kim. ;-)
Mojej przyjaciolki corka wazy 13 kg i ma 4,5 roku , zrobili wszytskie badania i wszytsko super.
 
Hej byłam u lekarza dwa dni temu i zrobiłam badanie moczu dla synka, wszystko wyszło ok tylko nie wiem co oznacza skrót poj. przy Leukocytach?

Leukocyty poj.

Czy wiecie może ??


Po za tym lekarka stwierdziła, że jest troszkę obrzęknięty, dała nam maści po 3 dniowym smarowaniu jest lepiej, jeszcze musimy iść z wynikami do lekarza i się zastanawiam nad tym skrótem.
 
To znaczy że widać pojedyncze leukocyty - to nie jest nieprawidłowy wynik, przy stanach zapalnych jest powyżej 5 - pojedyncze oznacza poniżej 1 -> a od 0-5 to norma. :happy:
 
Witajcie
Mam do Was pytanko ile ważą wasze dzieciaczki. Mój mały waży 10,1 (jest na 10 cent.)
Hausa 12.5 przy 80cm, sprawdzilam wage starszej corki w podobnym wieku jak nasze wrzesniaki teraz i bylo 10.75

Ccaroline glupie to co napisze ale moze synek sie uderzyl?? skoro wyniki sa ok ... ciezko cos doradzic bo dwie dziewczyny mam ..
 
Lekarka też sugerowała, że może się uderzył, nie zwróciłam uwagi, nie płakał, nie dawał sygnału, że go boli, nie mogę nic powiedzieć, nie wiem dlaczego to się stało, na szczęście już jest lepiej daje się dotykać, chociaż ma chyba jakiś uraz, pamięta, że go tam bolało, ale dostaliśmy maść i przemywanie rywanolem :) A wyniki ok, mąż zawoził do przychodni :)

Dzięki za odpowiedz :)


A tak z innej beczki, mocno marudne były wasze dzieci gdy wychodziły im zęby trójki, Dawid w nocy spać nie może:-(
 
reklama
A tak z innej beczki, mocno marudne były wasze dzieci gdy wychodziły im zęby trójki, Dawid w nocy spać nie może:-(
u nas te najgorzej zarowno u starszej jak i mlodszej :(:(:( jeszcze piatki starsza ciezko przeszla ale trojki zdecydowanie najgorzej, temp, marudzenie, placz, zarwane nocki, palce w buzi nonstop, katar :( ... trojki podobno najgorsze ale to chyba od dzieciaczka zalezy
teraz mlodszej razem z trojkami szly czworki :(
Ccaroline sporobuj moze jakas masc na zabki, Viburcol albo paracetamol lub nurofen
 
Do góry