reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

A u mnie nocniczkowy regres - jak pięknie załatwiała się do nocniczka tak nie chce. Może siedzieć pół godziny i nic a gdy tylko pieluszka na pupę to biegnie do swojego ulubionego kątka i tam robi kupkę.
Aniam - gratuluję!!! Widziałam wcześniej ale należę do tych, które nie lubią zapeszać
Pozdrawiam
 
reklama
kurcze, a ja nawet nie probowalam malej jeszcze sadzac:zawstydzona/y:..........Tzn. kika razy siedziala na nocniku, ale kompletnie niekojarzy po co tam mam siedziec i nie lubi tego....Starsza cora pozegnala pampersa jak mala 1,5 roku, ale pewnie teraz zajmie nam to troche wiecej czasu...Mysle, ze zaczne od przyszlego lata,(chyba ze mala zacznie wczesniej dawac jakies znaki) jak bedzie cieplej latwiej bedzie ja odzwyczaic tj. puscic z gola pupa, albo w samych majteczkach po domku. Jak na razie nie naciskam:cool2:.

ps. Aniam - GRATULACJE!!!
 
U nas podobnie jak u brown-kate :tak:.Co do wyznaczonej pory na robienie kupki może byc ciezko,bo ulubiona pora Liliany to miedzy 5:00 a 6:00 rano,wiec poczekam jeszcze troszkę może córunia zmieni porę na bardziej dogodną :-D
 
aniam141 o widzę, że nosisz maleństwo w brzuszku :) Gratulację!!! :)

To już chyba mamy trzy wrześniowe mamy 2008 w ciąży :)


.

Jeszcze jest Celka i Isia
Dzięki dziewczyny :)

U mnie z nocnikime ttffuuu ttffuu w miare dobrze , jak go sadzam zwykle coś zrobi a jak od razu wstaje znaczy że nie chce . Zwykle sadzam go po jedzeniu wtedy często jest kupa . A dziś usiadł w ubranku i zrobił kupe .. a głupia mama myslała że on się bawi . A on chyba przytrybił kupa - nocnik:-D:-D I zawsze sadzam jak tylko się obudzi wtedy jest siku:tak:
 
A ja jeszcze nie probowalam malego sadzac:sorry: niby nocniczek juz jest ale kompletnie nie mam pojecia jak sie do tego zabrac :-D no ale jakos sprobuje:-)
A powiedzcie mi jak godzicie obowiazki domowe ( mam na mysli sprzatanie, gotowanie itp.) z opieka nad maluchami??? Co wasze dzieciaczki robia w tym czasie? Bo ja w domu nie moge zrobic nic poza chwila kiedy maly ucina sobie drzemke:sorry: Moze macie jakies pomysly czym mozna zajac szkraba wiszace ciagle na maminej nodze? :-D
 
Ja jak nie chcę żeby przeszkadzał to wkładam w fotelik do karmienia, ew jakieś jedzenie mu daję do samodzielnego jedzenia albo zabawkę. Ale sam też siedzi grzecznie. A generalnie on bardzo lubi jak coś robię, wtedy bezkarnie lezie do szafy i wyjmuje miotłę i mopa i z nimi szaleje ;-);-) ;-)
 
A ja jeszcze nie probowalam malego sadzac:sorry: niby nocniczek juz jest ale kompletnie nie mam pojecia jak sie do tego zabrac :-D no ale jakos sprobuje:-)
A powiedzcie mi jak godzicie obowiazki domowe ( mam na mysli sprzatanie, gotowanie itp.) z opieka nad maluchami??? Co wasze dzieciaczki robia w tym czasie? Bo ja w domu nie moge zrobic nic poza chwila kiedy maly ucina sobie drzemke:sorry: Moze macie jakies pomysly czym mozna zajac szkraba wiszace ciagle na maminej nodze? :-D

A ja ostatnio mam więcej luzu, Dawid sam potrafi się zabawić nawet do pół godzinki mała przerwa na marudzenie i znowu zabawa :)
Z rana sprzątam, odkurzam, synek bardzo lubi mi pomagać, wyciera ze mną kurze i sprząta :) jak odkurzam on idzie się bawić.
Ostatnio zainteresowały go bajki, tak więc również mam chwilę na ugotowanie czegoś czy zrobienie czego kolwiek, mamy fajny kanał z bajkami baby tv, niektóre na prawdę ciekawe dla takiego roczniaka, uczą kolorów, odgłosów zwierząt itp. a Dawid zapatrzony niesamowicie, po za tym dużo piosenek dla dzieci jak usłyszy jakąś od razu leci do telewizora, a ja wtedy mam chwilkę dla siebie :)

Dawid jedynie jest nieznośny kiedy trzeba się ubierać bądź rozbierać, krzyczy ucieka i płacze. Ostatnio bardzo polubił kąpiele mógłby siedzieć w wannie godzinami to chyba dzięki wiaderku, którym się bawi w wodzie :)
 
A ja jeszcze nie probowalam malego sadzac:sorry: niby nocniczek juz jest ale kompletnie nie mam pojecia jak sie do tego zabrac :-D no ale jakos sprobuje:-)
A powiedzcie mi jak godzicie obowiazki domowe ( mam na mysli sprzatanie, gotowanie itp.) z opieka nad maluchami??? Co wasze dzieciaczki robia w tym czasie? Bo ja w domu nie moge zrobic nic poza chwila kiedy maly ucina sobie drzemke:sorry: Moze macie jakies pomysly czym mozna zajac szkraba wiszace ciagle na maminej nodze? :-D

Ja sadzam zaraz jak wstanie i przy kazdej zmianie pieluchy i po jedzonku bo wtedy u nas jest zwykle qpa
Mój lubi sprzatanie łazi za odkurzaczem i łapie za kabel albo coś na nim naciska fajna zabawa dla niego ściera ze mną kurze . Tylko jak coś myje jakims cifem to musi iśc spac bo gotowy go zjeść :-D
 
A ja jeszcze nie probowalam malego sadzac:sorry: niby nocniczek juz jest ale kompletnie nie mam pojecia jak sie do tego zabrac :-D no ale jakos sprobuje:-)
A powiedzcie mi jak godzicie obowiazki domowe ( mam na mysli sprzatanie, gotowanie itp.) z opieka nad maluchami??? Co wasze dzieciaczki robia w tym czasie? Bo ja w domu nie moge zrobic nic poza chwila kiedy maly ucina sobie drzemke:sorry: Moze macie jakies pomysly czym mozna zajac szkraba wiszace ciagle na maminej nodze? :-D
U mnie ze sprzataniem nie ma wielkiego problemu, poza tym,ze mala potrafi nabalaganic 10 razy szybciej niz ja posprzatac......Uwielbia odkurzacz, odkurzac moge i z godzine, a ona wtedy ladnie sie bawi, albo lazi zadowolona wkolo odkurzacza. Ale jak tylko prubuje myc gary, to wyczuwa to momentalnie i jak tylko zblizam sie do zlewu to wisi na mojej nodze....Chyba moja mala bardziej nie lubi mycia garow odemnie, a ja tego nie cierpie:wściekła/y:. Z gotowaniem jest troszke lepiej, ale tez nie idealnie. Najczesciej gotujemy razem, musze jej wszystko pokazywac i tlumaczyc. Strasznie to upierdliwe:sorry:...... A telewizja wcale sie nie interesuje:no:. Ostatnio trafilam na film-bajke o zwierzatkach na farmie, sukces bo ogladala ja przez prawie minute! Za to bardzo lubi muzyke i tanczyc:-D.
 
reklama
Syllwiaaa- u mnie ze sprzataniem nie ma problemu maj cos robię to mały sam sie bawi w tym samym pokoju co ja jestem a jak chcem umuć podłoge przykładowo to musze mu wyciągnąć odkurzacz bo go kocha :-):-) i mam z głowy :-D:-D

a co do nocnika to u nas kicha mały tam wrzuca klamerki :-D:-D:-D
 
Do góry