reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

Syllwiaaa - ja mialam ten sam problem z pierwszym dzieckiem ale postanowilam nie dawac 2 dan na obiad - nie widze w tym zadnego sensu:no: Sama nie lubie sie obzerac i jem tylko 1 danie na obiad. :tak: uwazam ze dziecku mozna podac inny posilek konkretny na kolacje. Czasem robie w poludnie zupe a drugie danie pod wieczor.
 
reklama
U mnie tez z usypianiem ciezko:-( byl okres ze sama usypiała w lózeczku przy kołysankach, ale od momentu jak zaczela wstawac w lozeczku jest coraz gorzej...ach...a teraz by tylko chodzila
Odnosnie objadkow to tez daje jedno danie:-)
 
W kwestii uspiania - Maja wstawać zaczęła już dawno i faktycznie, pogorszyło się to zasyianie. Ale byłam konsekwentna, czyli kładłam Majkę, wychodziłam, czasami to sie przedłużało potwornie, ale udało się, zasypia sama. Potem był jeszcze taki czas, trwało to ok 2 tygodni, że płakała jak ja wychodziłam, płakała za mną, ale teraz już jest dobrze. Kładę ją do łóżeczka, ze smoczkiem i Lumpkiem ( jej maskotka, jak postanowiłam, że będzie zasypiać sama to kupiłam Hefalumpa z Kubusia Puchatka). Jeśli chodzi o Maję, bardzo ważne są dla niej rytuały, zawsze tak samo, wie co za chwilę nastąpi więc spokojnie może iśc spać i wstaje bez płaczu...

Co do jedzenia się nie wypowiem, bo na tym polu porażka na całej linii...Moje dziecko na obiad je 3, 4 łyżeczki! :zawstydzona/y: Kompletnie nie wiem jak ją przekonać do jedzenia....Na szczęście je choć mleczko, rano i wieczorem po 210-250m, a w nocy 180 takiego rozwodnionego, bo chcę ją oduczyć tego nocnego wstwania....Jakieś pomysły??
 
No to widze,ze wszystkie dajecie obiadki z jednego dania;-)Ja tez wlsanie nigdy ne gotowalam dwoch, wiec w takim razie zostane przy tym jednym;-)

Kkasiulka moze sprobuj zamiast mleka w nocy dawac cos do picia. Z tego co wiem to wiele mam w taki sposob oducza nocnego karmienia. Chociaz ja zbytnio na ten temat nie moge sie wypowiedziec, bo moj maly sam przestal jesc w nocy jak mial 3 miesiace;-);-);-)
 
hej!
bo to chyba nie chodzi o to zeby dawac dwa dania na raz, tylko np o 12 zupka, a o 15 czy 16 obiadek miesny. tak mysle...
 
Panta - no ja niby tak robie ale nie nazwalabym tego obiadem dwudaniowym. Moze i o to chodzi tyle ze na razie to te zupki i drugie dania to prawie to samo, nawet konsystencja jest prawie jednakowa ( mowie o obiadkach sloiczkowych). :confused:
 
Ostatnia edycja:
Kkasiulka - ja tez nie wiem jak go oduczyć nocnego jedzenia je o 12 w nocy 180 i o 5 rano juz 210 ,i podanie mu w nocy wody do picia nic nie pomogło na pół goz ..wole juz dawać mleko myslę że sam przestanie :tak::tak:
 
Panta-No włąśnie może ot o biega ale jak dla mnie i tak za dużo . Moje dziecko np. je 4 razy dziennie , rano mleko - 11-12 obiadek , 16 deser i 20- kaszka i troszkę mleczka .. jakbym miała dać dwa razy , to by nie miał deserku
No i czasami jak teściowa robi coś dla niego jadalnego a ona nie przyprawia to koło 13 zjada ziemniaczka albo kawałek kalafiora , czy samego mięska , ale to nalutkie ilości.
Ja nie wiem skąd moje dziecko takie dużo skoro je w sumie dośc mało:confused:
Z zasypianiem na szczęście jest dobrze i spi spokojnie od 20 do 7
 
tak w przypadku karmienia sloiczkami to jest bez sensu :) ja sama gotuje, i po prostu mi tak wychodzi ze o 12 daje zupke, czesto z mieskiem, a potem zeby nie jesc w kolko tego samego daje jakies warzywka np. brokul z ziemniaczkiem, albo buraczek, gniote widelcem dodaje maselko i Majka wcina. u nas o 5 rano je mleczko, o 9 kaszka, o 12 zupka, o 15, 16 warzywko, owoc itp o 18 kaszka albo owoc, albo kanapeczka zalezy co jadla wczesniej i o 20 mleko. to wychodzi na to ze sporo je...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry