reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

reklama
Witam, a jak jest u Was z usypianiem maluchów w dzień i w nocy, zasypiają same, czy musicie kołysać, śpiewać? Ostatnio usypianie Dawida to tragedia, czasami to już nie daję rady, ostatnio dwie godziny łaził po łóżku i dopiero zasnął, dodam, że był zmęczony i śpiący zanim się położył. Dawid w dzień spał dwa razy od 1-2 h, ale widzę, że tego snu będzie potrzebował mniej, zaczął chodzić to dostał ogromnego powera. Po za tym strasznie marudzi mi w nocy, cały czas się przebudza, marudzi i idzie dalej spać.
 
U nas tez sie wlasnie zaczyna cos zmieniac jesli chodzi o spanie, wczesniej zawsze mial dwie drzemki w dzien o tych samych porach, a tu od wczoraj pierwsza drzemka juz godzine pozniej niz zwykle a druga dwie godziny pozniej, czyli druga drzemka, zamiast byc o 15, byla o 17:baffled: Ciekawe o ktorej teraz pojdzie spac na noc:szok: Dodam ze jeszcze samo usypianie trwalo dluzej niz zwykle:dry: I od jakiegos tygodnia tez budzi sie w nocy, ale na chwile, pokreci sie troche i idzie dalej spac tylko,ze przebudza sie dosc czesto:sorry2:
Ja gdzies czytalam,ze dziecko dopiero tak ok. 15 miesiaca przechodzi taki kryzys,ze jedna drzemka to za malo a dwie to za duzo a to chyba sie juz zaczyna:baffled:
 
Ostatnia edycja:
u nas zasypianie to zależy od dnia i humoru mojego synka ihihhi:-D:-D bo śpi w drugim pokoju i kłade go do łóżeczka i wychodze:-):-) i śpi a czasem musze stać pod drzwiami i kłaść go parę razy:baffled: bo wstaje ale w końcu i tak usypia bez płakania :-):-):-):-),nie mam problemu :-D:-D:-Djak szły ząbki to koszmar :dry:ale tak to z górki:-D:-D:-D:-D
 
A ja teraz z innej beczki;-)
Ostatnio wyczytala,ze wedlg tego schematu zywienia niemowlat dzieci od 10tego miesiaca powinny jesc obiad skladajacy sie z dwoch dan. Jak jest u was? Bo moj maly dostaje zawsze jedno danie na obiad, nie wiem czy mam mu zaczac dawac teraz dwa obiadki? Jak robie zupke to i tak zawsze daje mieska do srodka. A tam podali taki przyklad,ze na pierwsze danie zupka jarzynowa a na drugie jarzynka z miesiem:confused:
 
sylwia owszem tak jest w schemacie...ja natomiast ani jednemu ani drugiemu nie daje 2daniowego obiadu, bo u mnie nigdy takich nie ma...ja gotuje albo zupe albo drugie danie...i nie mam zamairu przyzwyczajac dziecka do dwoch dan. Zreszta zadne z nich by nie zjadlo tyle....
 
Podobnie jak Kinga gotuje tylko jedno danie i tylko jedno dostają.
Co do spania to tez tragedia:baffled:,spala 2 razy w dzień ale juz od jakiś 2 tygodni śpi przeważnie raz dziennie i to z wielkim bólem,widać ze jest zmęczona ale nie chce zasnąć choć próbowałam już rożnych sposobów:no:
 
reklama
Do góry