reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

Panta, bo to jedyna witamina, której dziecko może mieć niedobór. A teraz na dwór wszyscy smarują dzieci filtrami, więc nie ma szans zsyntetyzować samodzielnie.
U mnie Piotrek otarł się o krzywicę, był leczony wit. D (2x 20 kropel dziennie przez 3 tygodnie, dwie takie serie). Maciek miał też zwiększoną dawkę, dawałam cały czas do niedawna 3 krople dziennie i i tak ma miękkie żebra i wywinięte na zewnątrz. U nas praktycznie przy każdej wizycie lekarskiej jest coś na temat D.
Efekt niedoboru to niedobory wapnia, bo bez D wapń nie jest przyswajalny. W ogóle teraz się zastanawia PTP czy nie zalecić suplementowania do 18stki, bo są niedobory D i wapnia u przedszkolaków (ponad 90% dzieci), u dzieci w wieku szkolnym, u nastolatków. Jeszcze większe niż u niemowląt - bo u niemowląt się zaleca wit. D dawać.
 
reklama
Panta, mozna kupic zwykła mleko bez recepty tylko dosyc dorgie, choc dokłądnie nie wiem bo kupowałam tylko 2razy, bo terna mleko ma tylko z piersi. Ja własnie dzisiaj dałam jogurt pierwszy raz (2 łyżeczki), bo miała podejrzenie wczesniej o nietolerancje laktozy i jak na razie brak jakis objawów.
 
mnie skusiło ostatnio za namową męża i teściowej sprawdzić czy Mała ma nadal skazę bo od dawna nie było żadnych objawów. Dałam jej biszkopta i od razu wokół buzi pojawiły się czerwone plamy, dałam jeszcze raz i ją wysypało na nóżkach i rączkach. Więc raczej ma. Wydaj mi się że zwykłe mleko nie jest na receptę bo dostępne jest też w sklepach i nawet jak się dziecko przyzwyczaiło do tego bebilonu pepti to po co zmieniać jak tańsze.
 
No niby racja, ale zapytam jeszcze pediatry i alergologa na wszelki wypadek.

Ja dalam ostatnio chlebek z maslem, na razie nic nie wyszlo. truskawke - nic, maslo dodaje do zupek - nic, daje zoltko tez nic, nawet rosolek cielecy jej dalam taki zabroniony przez alergologa i tez nic.... A wczesniej byla uczulona doslownie na wszytsko. Jak karmilam piersia to nie moglam jesc chleba bo byla cala wysypana, bylam tylko na ryzowym, miala podejrzenie o uczulenie na pszenice. Zastanawiam sie czy nie pzresadzilam z tym podawaniem truskawek, ale to sa wlasne wychodowane na dzialce, i daje minimalne ilosci a ona wsuwa jak niewiem. i dastala pierwsza truskawke juz z 2 tyg temu i do tej pory nic nie wyszlo. Sprawdzam narazie, bo to cholerstwo lubi wracac. dzisiaj dalam jej zwykle mleko pol na pol ze specjalnym, tylko zeby zobaczyc czy juz przeszlo. I chyba macie racje, ze skoro to jest tansze i sie juz przyzwyczaila to po co dawac inne... Zobaczymy jutro co to bedzie. Mam nadzieje ze pozegnamy sie w koncu z ta skaza!!!!
 
Panta u nas wysypka po biszkopcie pojawiła się dopiero 2 dni później, a już myślałam że skaza minęła bo na następny dzień wieczorem (po biszkopcie) skóra była czysta
 
zobaczymy w takim razie jutro. Dostala wczoraj zwykly Bebilon i dzisiaj ani sladu, mam nadzieje ze tak zostanie!
 
Witam.
Parę dni tu nie zaglądałam,ale niestety nadal jesteśmy w szpitalu.
Malej podają lek o nazwie Propra i po tej terapii naczyniak powinien się wchłonąć.Niestety wystąpiły skutki uboczne-spadł puls i musimy tu zostać dłużej niż było przewidziane:-(
 
Kasia - to na pewno tylko przejściowe, zabaczysz za parę dni wyjdziecie:-), trzymam kciuki:-)
:-:)-:)-(Za parę dni!!!:-)My tu już jesteśmy tydzień.Dzisiaj lekarz mowil na wizycie ze może jutro,ale nie wiem już sama czy w to wierzyć.Na początku mówili nam tylko dwa dni,czyli do czwartku,później ze do piątku.W piątek ja już spakowana:-),a oni mi tu ze do niedzieli,po czym w sobotę usłyszałam ze do poniedziałku,a dzisiaj z kolei ze do jutra:tak::-D:tak: Trochę zamieszane:sorry:.
 
reklama
kasia- będzie ok ,:-):-) ty juz pewno do domku chcesz wrócić z małą a tu takie zamieszanie robia ,ale wyjdziecie nie długo i będzie ok ...:-):-):-)daj znac jak wyjdziecie :-D:-D
 
Do góry