reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

izulka - bardzo mi przykro :-( przytulam Cie mocno i Twoje szkraby które masz i napewno kochasz ponad wszystko a na kolejna maleństwo przyjdzie jeszcze czas - uszka do góry
 
reklama
kochane wrześnióweczki:)
pragnę z radościa i fasolka w brzuszku dołączyc do waszego grona... i na sam początek chciałabym prosic was o pomoc w interpretacji wyniku beta hcg :) robiłam je równo tydzien temu i poziom hormonow wynosil 6839,1... juz calkiem sie pogubilam i czy ktoras z was orientuje sie ktory to moglby byc tydzien... ja stawiam na czwarty od dnia poczecia.
Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamusie:)
 
kkasiula- super, ze wszytko ok!!!

okruszek- powodzonka na usg!!!

ajako- ja ci niestety nie mogę... najlepiej będzie, jak skonlultujesz się z lekarzem, bo to na prawde bardzo poważna decyzja...
 
:-(niestety nie wszytsko jest ok. Lekarz powiedział że nasze maleństwo jest za małe. Jego wymiary zgadzają się z wymiarami dzieciątka w 7 tygodniu a ja już jestem pod koniec 8 jestem strasznie przybita. Zapisał mnie na usg za tydzień. Nie wiem jak wytrzymam te 7 dni...:(
 
Dzieki Wam dziewczyny, jestescie bardzo kochane!!!!:-):-)


W poniedzialek ide do gina, pogadam z nim, zobacze co mi powie i potem zdecyduje........w sumie to nie wiem za bardzo o co chodzi, bo przeciez tysiace kobiet rodzi i nie szczepia sie na ta okazje przeciwko zoltaczce, prawda??
ale moze jak juz mialam te dwie to i trzecia musze wziac............
Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze, tak czy inaczej, czy sie zaszczepie czy nie............pozyjemy zobaczymy............najgorzej, ze zaraz z rana we wtorek lece do Belgii, wiec juz nie podzialam nic, az do marca, jak znowu przyjade.

A słuchajcie mam pytanko czy robicie te badania prenatalne z krwi???te ktore sie wlasnie robi w czasie od 11 do zdaje sie 14 tygodnia??? Bo ja oczywiscie chcialabym, ale za pozno o tym pomyslalam, bo akurat bedzie mi lecial 11 tydzien jak bede wyjezdzala z Polski............:sorry2::sorry2: a w Belgii to raczej tym bardzije tego nie zrobie..............
 
Okruszku, moja bratowa miała taką za małą dzidzię - okazało się że była całą ciążę o tydzień mniejsza. Na początku of kors wielki strach był - jeden lekarz do 8 tc w ogóle widział pusty pęcherzyk. Potem poszła do tego mojego i strach się skończył...
Zdrowa dziewczynka :-) Urodzona 2 tyg po terminie (musiała dorosnąć do normy chyba;-) ) :-)
Także na razie nie włączaj martwienia. :tak::happy:

Ajako, ja nie robiłam i nie będę robiła tych badań. Ogólnie kupa niepotrzebnego stresu. Chyba że jesteś w grupie ryzyka (masz koło 40 lat, choroby genetyczne w rodzinie, albo pracujesz w szkodliwych warunkach z substancjami toksycznymi).
Moja koleżanka robiła, coś jej wyszło nie tak - potwierdzała innymi badaniami - 10 dni czekania na wynik, była jak wrak człowieka, potwierdzenie wykluczyło wady i ma zdrową córcię. W tych badaniach jest duży procent wyników fałszywie pozytywnych (czyli że masz dziecko z wadą) i trzeba potwierdzać je innymi. Jak na USG jest ok, to rzadko jest coś nie tak, wg mnie USG wystarczy (w tym okresie robione znaczy się)
 
Asylwia znalazłam normy beta-hCG, nie są one precyzyjne bo kazde dziecko rozwija się inaczej i tak dla 5-6 tygjest 850-20 800, 6-7 tydzień 4000-100 200.
Ty piszesz że to 4 tydzien od zaplodnienia czyli 6 od ostatniej miesiaczki czyli tak jak liczy ginekolog i to jest w normie.
Pozdrawiam.
 
Cześć szczęśliwe wrześnióweczki!!!!!!!!!!!
Już dawno tu nie zaglądałam, bo mdłości meczyły mnie niemiłosiernie. Teraz już się do nich przyzwyczaiłam.
Jestem po 2 wizytach lekarskich:
zrobiłam morfologię, glukoze, mocz, ...........itd, wszystkie badania które są konieczne w ciąży
Lekarz jednak zalecił mi dodatkowe badania, ze względu na wcześniejsze poronienie:przeciwciała kardiolipowe i antykoagulant tocznia, wyszły podwyższone.............To one odrzucają zarodka, ale jeżeli się o ich wie, można je leczyć............biorę acard oraz codziennie robie sobie zastrzyk w brzuch.
Widział też maluszka i serduszko....................wspaniałe uczucie!!!!!!!!!

pozdrawiam serdecznie
 
czesc madzia, wspolczuje mdlosci, dobrze ze jestes pod dobra opieka i porobilas te wszystkie badania. na pewno wszystko bedzie ok
 
reklama
Cześć Madzia! :-)
Ooo, to się badań narobiłaś ;-):tak::-) Super że jesteś pod dobrą opieką, i że możesz wyleczyć te podwyższone wartości. Serduszko dzidzi niesamowita sprawa :tak::-)
 
Do góry