reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

okruszek- a może po prostu ciąza jest młodsza... nie ma co się na zapas stresować...

ajako - ja badań prenatalnych nie robie- z podobnych powodów co kasia_z...

madzia.waw -współczuje mdłości:-( no ale fajnie, że dzidziusia widziałąś i serduszko słyszałaś!!!

ja jutro idę odebrać wyniki badań, a było ich trochę (mocz, krew, cukier, toxoplazmoza igg i igm, wr, tsh) a w srodę do ginki:tak::tak: idę razem z męzem, bo tez serduszka chcialby sobie posłuchać:tak:
 
reklama
Dziś idę do lekarza więc mam nadzieję że skieruje mnie na jakieś badania w tym kierunku...jutro egzamin nic nie wchodzi mi do głowy...:sad: Wiem że niema się czy mnarazie przejmowac ale jakoś ciężej mi na serduszku od piątku ...jak sobie pomyslę że coś może być nie tak ...łza mi się w oku kręci...
 
Dziś idę do lekarza więc mam nadzieję że skieruje mnie na jakieś badania w tym kierunku...jutro egzamin nic nie wchodzi mi do głowy...:sad: Wiem że niema się czy mnarazie przejmowac ale jakoś ciężej mi na serduszku od piątku ...jak sobie pomyslę że coś może być nie tak ...łza mi się w oku kręci...

wcale ci sie nie dziwie, że w takiej sytuacji nie potrafisz sie skupic na nauce... ale kochana, wszytko bedzie dobrze!!! zobaczysz... mocno zaciskam kciuki!!!
 
Okruszek - wszystko będzie dobrze, zobaczysz...ja jak byłam w 6 tygodniu u lekarza, to mały "Ktoś" jeszcze serduszka nie miał..., a teraz po 3 tygodniach usłyszałam nic innego tylko "o jakie duży człowiek nam tu rosnie" postaraj się nie martwić na zapas, wiem że jest to trudne, ale musisz spróbować :-)

ajako - pododbnie jak Ewa i madzia.waw - nie zamierzam robić badań prenatalnych. Będę cchiała chyba zrobić jedynie USG 3D, około 20 tygodnia ale innych badan nie zamierzam...

Ewa daj znać jak wyniki...
 
Ja też planuję ok. 20 tc USG z przepływami/genetyczne czy jak to się tam nazywa (na fajnym sprzęcie, ale 2D). W 1 ciąży robiłam 3D i po pierwsze mały się zasłonił i 3D była tylko rączka widoczna, a diagnostycznie i tak lekarz robił 2D. :-p
 
A słuchajcie mam pytanko czy robicie te badania prenatalne z krwi???te ktore sie wlasnie robi w czasie od 11 do zdaje sie 14 tygodnia???

ajako tez sie nad tym zastanawialam ... najpierw bylam na tak ale pozniej przedyskutowalismy to z moim m ktr sie mnie spytal co zrobie jak wynik bedzie pozytywny ... wiec teraz jestem chyba na nie ... co ma byc niech bedzie...

a fakt mojej kolezance we wczesnej ciazy lekarz (wybitny specjalista) w polsce powiedzial na usg ze dziecko ma prawdopodobnie zespol dawna ... pozniej inni lekarze bo serii badan zaprzeczeli tej piewszej diagnozie ale jak to moja kolezanka powiedziala stach pozostal na cala ciaze ...
 
Ja też planuję ok. 20 tc USG z przepływami/genetyczne czy jak to się tam nazywa (na fajnym sprzęcie, ale 2D). W 1 ciąży robiłam 3D i po pierwsze mały się zasłonił i 3D była tylko rączka widoczna, a diagnostycznie i tak lekarz robił 2D. :-p
kasia_z to mały Ci psikusa zrobił...:):):), Musz e w takim razie poczytać o USG 2D i 3D, rozumiem że oba USG miałas zrobione jednocześnie ?
 
To USG 3D było komputerową symulacją 2D (taka przystawka do 2D). Więc generalnie miałam 2D i potem jako bonus chwila w trójwymiarze... no ale demon sobie uszy zasłaniał - coś mu się dźwięk nie podobał :sorry2: Bo wiecie, dzieci słyszą USG...

Jak masz aparat 4D - gdzie są 3 głowice naraz to wtedy jest ok. A takie 3D jak ja miałam to tylko 1 głowica i właśnie się może zasłonić. :happy2:
 
Witam ja jestem umówiona na 20 lutego na badania prenetralne bo nasz pierwszy syn ma wadę genetyczną.Lekarz powiedział że trzeba to zrobić.Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze,staram się nie dopuszczać złych myśli,pozdrawiam :-)
 
reklama
Dzieci słyszą usg....?? To może one tego nie lubia jak Twój maluszek, Kasiu, zasłaniał sobie uszka, a my sie tak tym zachwycamy...

Wiecie co, moja siostra cały czas mi powtarza jakie badania mam zrobić, co sprawdzić i mówiła między innymi o tym badaniu w 12tygodniu, jakies badanie fałdu szyjnego - sprawdzenie czy dzidzia nie ma zespołu Downa. Ale wiecie co... nie będę robic tego badania, żeby się zastanawiać co dalej jeśli będzie cos nie w porządku....? Po co sie martwic na zapas?
 
Do góry