reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

WItam Panie,

ja również byłam u lekarza i robiłam badania prenatalne- wyłam jak bóbr ze szczęscia jak lekarz powiedział, że dzidzia jest zdrowa rozwija się prawidłowo i wszystko jest oki, a serduszko jak pięknie biło. WYłam i wyłam jak mi maluszek rączką machał-lekarz powiedział, że maluszek indianinia robi:-) i leży sobie tak śmiesznie jak luźny georg:-D:tak:. Ma juz 8 cm więc i u mnie ciąza jest starsza o tydzień-czyli 14 tyg już nastał u mnie. Niestety nie pokazał co ma między tymi malutkimi nózkami-ale najważniejsze,że jest mój kochany dzieciaczek zdrowy-mój mąż też płakał jak zobaczył go na zdjęciach-bo niestety nie zdążył na usg.

a termin porodu wyliczył maska-data 11 września :dry:mam nadzieję, że się przesunie:tak:;-)

Pozdrawiam


PS. co do zębów- mi ósemka się psuje, ale nie boli ale chyb nie pojde do dentysty.
 
reklama
Jak bylam na USG wczoraj (UK) i bylo to niesamowite przezycie dla nas obojga, czulam sie troche jak pierwszy raz w szkole, z ta roznica ze wszystkie kobietki mialy juz za soba conajmniej jedna ciaze i byly w bardziej zaawansowanej ciazy. Jednak mowily bardzo dobrze o szpitalu i lekarzach, wiec sie uspokoilam. Potem pani, ktora robila USG pokazala nam maluszka z kazdej mozliwej strony, niestety nie tak, abysmy mogli zobaczyc plec. Nastepnie zabrala sie do mierzenia i wyszlo, ze ma 8,7cm dlugosci. Odpowiedni ksztalt glowki i nawet pokazala nam bijace serduszko tak, ze bylo widac cztery przegrody i jak sie zastawka otwierala i zamykala.
Potem czekalam na spotkanie z lekarzem, jednak rozmawialam tylko z polozna, ktora powiedziala, ze nie musi rozmawiac ze mna lekarz, bo po obejrzeniu zdjec USG stwierdzi, ze wszystko jest w najlepszym porzadku i nie ma czym sie przejmowac.
Jednak ja jak to ja musialam, sie upewnic i zaczelam zadawac pytania, na ktore ta przemila polozna nie potrafila odpowiedziec, wiec w koncu poprosila moja pania doktor. Okazala sie bardzo mila osoba i miala czas zeby ze mna porozmawiac. W zwiazku z tym, ze mam wrodzona wade wzroku, ktora moze miec rowniez nasza dzidza w 22 tygodniu bede miala szczegolowe badanie USG. Pani doktor powiedziala, ze do tego czasu porozmawia z okulista i poprosi, aby byl obecny jak bedzie ogladala naszej fasolki oczka, przy odrobinie szczescia bedziemy mogli zobaczyc dno oka i soczewke.
W zwiazku z tym, ze porod niesie za soba male ryzyko, ale zawsze naruszenia wzroku, w moim przypadku juz wstepnie zadecydowano, ze bede miala cesarke, jeszcze ma sie w tej sprawie wypowiedziec okulista. Jednak wydaje mi sie ze tak juz zostanie.

Fotke, ktora dostalismy oprawilam w ramke i stoi obok naszego lozka, abysmy mogli na nia patrzec codziennie wieczorem i rano.

Teraz nie moge sie doczekac tego 22 tygodnia. Wczesniej jedziemy na urlop w cieple kraje, wiec mam nadzieje czas uplynie szybko.

Pozdrawiam wszystkie przyszle mamy.
 
Super dziewczyny ze juz widziałyscie swoje maleństwa :tak: u mnie to dopiero po świetach a czas sie wlecze strasznie
Aqua1-23 :-) super załozenie na wiosne :-) chyba tez tak zrobię :cool2:
aagnieszkaa ja tez płakalam na usg z pierwszym maluszkiem :tak:super przezycie
 
a dla mnie czas i tak za szybko leci - kurczaki jeszcze chwila i będzie połowa ciąży a dopiero robiłam test

no nie...
eh ciąza to taki piekny stan...szczególnie jak nie ma juz mdłości, wymiotów i jest brzuszek...
dziewczyny- piękną porę sobie te nasze dzidzie wybrały:tak: wiosną- wszystkie brzuszki będa pięknie zaokrąglone:-)

agnieszka, magda- super wieści!!! gratuluje wam obu:tak:
 
JA tez nie chce przyspieszy czau, tylko zwolnic go, chce zeby Zuzia jeszcze sporo sie nauczyła przed urodzeniem drugiego no i mam sporo pracy w robocie wiec zegarku zwolnij:-)
 
Czesc wrześniowe mamusie
lekarz określił płeć mojego dziecka już w połowie 12 tygodnia? Mam pytania czy to aby nie za wcześnie
no i drugie NT jest 1,1 mm oraz widoczna kość nosowa jednak mimo to lekarz zalecił mi zrobienie prywatnie testu Pappa nie wiem czemy mnie na niego wysłał. Czy któras z was miała podobną sytuacje
z góry dziękuje za odpowiedzi
troche smutna i przerażona
magnolia
 
Magnolia- płeć da się juz poznać , co do tego drugiego pytania to naprawdę nie wiem jak to jest z tym dodatkowym badaniem..
Aqua- masz racje ja zawsze czekam na wiosnę i na lato... lubie upały najlepiej jak jest 30 stopni, choć w tym roku pewnie nie będę ich aż tak kochać...
Ale dziś już czuć było wiosnę tak naprawdę i to jest super.. do tego byłam na rynku i kupiłam truskawki, wiadomo szklarniowe, ale tym bardziej poczułam się letnio:))
Co do tej płci , to i tak nie mam zamiaru się nastawiać .. moja koleżanka do końca wiadziała że będzie dziewczyna, kupiła sukienki i śliczne różowe ciuszki, a tu chłopak się urodził..
A czy któraś z was chce nie wiedzieć czy będzie dziewczynka , czy chłopak ??
 
Hejka :) Nie moge usnac, wiec sie zarejestrowalam tu na forum i chyba stworze nawet jakis post ;-)
Jak sie mozna domyslic w zwiazku z ma obecnoscia na tutejszym forum-spodziewam sie beibika (jeszcze nie zdecydowalam jaka polska forme bedzie przybierac to slowo) :) i termin mam okreslony na wrzesien... No...to prawie prawda bo termin mam 29.09-01.10... Ja tam jednak "czuje" wrzesien :)
Jestem chyba wyjatkowa rekordzistka jesli chodzi o badania USG, bo zdazylam juz zrobic je 3 razy... Tak tak...jestem chyba nadgorliwa...
Pierwszy raz poszlam do lekarza kiedy stwierdzilam na dwoch testach "dwie kreseczki"...wtedy jednak widac bylo pecherzyk ciazowy i lekarz kazal przyjsc za jakies dwa-trzy tygodnie. Pierwszy raz bylam 29.01...Drugi raz 18.02-tu juz mialam okazje zobaczyc jakies ruszajace sie cos malego i szybko bijacy punkcik :) Wtedy dostapilam zaszczytu zalozenia Karty Przebiegu Ciazy....Nastepna wizyte mialam (i nadal mam) zaplanowana na 20.03...ale w miedzyczasie... No zachorowalam...nie dosyc ze paskudnie bo mialam ponad 39 stopni goraczki (najpierw poszlam do internisty, ale 3 dni pozniej....) to jeszcze na dodatek uznalam, ze wlasciwie nie odczuwam dolegliwosci ciazowych...prawie wcale nie bola mnie piersi (a mialoby co bolec ;-) ) i z tymi mdlosciami to chyba jak strasznie duzo o nich mysle to mam...
Na dodatek naczytalam sie duuuuuzo na forach...i spanikowalam....poszlam wiec do pana doktora uprzedzajac, ze chyba moze spodziewac sie mnie czesciej, bo chyba lekko histeryczna jestem :) to bylo 28.02 i okazalo sie, ze wszystko jest w najlepszym porzadku, a wierzgajace malenstwo z wielka glowa (heh naprawde te proporcje na poczatku sa niezle) :-) uroslo z 13 do 26 mm :)
Teraz grzecznie czekam na nastepne badania :) Troszke sie martwie, bo... mam 36 lat i to moja pierwsza ciaza...jakos sie "nie skladalo" wczesniej, a i teraz sie jakos... "samo zlozylo"....ale o tym innym razem ;-) Pan doktor powiedzial, ze generalnie sa wskazania do amniopunkcji, ale moze najpierw zrobilibysmy test PAPP-A zeby sprawdzic jak duze sa te wskazania, bo amniopunkcje w kazdej chwili mozna mi zlecic...a jednak ok 2% amniopunkcji konczy sie powiklaniami....
Zdecydowalam sie na ten test, choc nie wykluczam, ze pozniej zdecyduje sie na amniopunkcje...
Juz zaczynam sie stresowac... Czy ktoras z Was (pewnie pytanie dotyczy tych co maja na poczatek wrzesnia) robila PAPP-A?
No dobrze...moze na pierwszy moj post-poza dopisaniem sie do listy, to wystarczy, bo nikomu nie bedzie sie chcialo czegos tak dlugiego czytac :)

Pozdrawiam Was cieplutko :)
 
Anik, skoro czujesz, ze dla swojego spokoju potrzebujesz tych bdan to je rob, bo warto dbac o swoj spokoj w ciazy, wiem cos o tym bo ostatnio wcale mi to nie wychodzi.
No i witaj w gronie wrzesniowyych mam. ;-)
 
reklama
Magnolia- to naprawde dziwne, że wysłał Ciebie na dodatkowe testy, bo wynik nt masz dobry, choć nie wiem jak Twój CRL, HC i AC. Jednakże naprwde jeśli chodzi o nt- nie martw się absolutnie- bo to dobry wynik.
 
Do góry