reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

Zapisał mi go polski lekarz, bo jak tylko dostałam plamienia nie czekałam na kolejne skierowanie od GP tylko pojechałam prywatnie. To było w 10 tygodniu, lekarz zrobił mi usg, powiedział, że pęcherz płodowy jest troszkę za mały jak na 10 tydzień i zapisał duphaston, na receptę, bez problemu. Brałam go 10 dni. Nie pytałam tutaj ginekologa czy podają duphaston, ale jak będę 11-go to zapytam z ciekawości:))
Teraz zgodnie z tym co wyszło na usg kończę 13 tydzień i wszystko jest ok.
 
reklama
anaklim ciesze sie ze wszystko ok, jak powiedzial mi gino gdy przejdzie 12 tyd ryzyko sie zmiejsza!!!!
ja niestety nie mam w okolicy polskiego gina :-:)-( najblizszy w glasgow a to ponad 200km jazdy autem :szok: na szczescie nic sie dzieje wiec mam nadzieje ze bedzie dobrze ... na usg tez wszystko bylo ok ...
a o duphaston zapytaj z ciekawosci :tak::tak::tak: a noz widelec w irlandii maja inne podejscie ;-) choc szczerze nie sadze :-D:-D
 
Ewa- ja mieszkam niedaleko Elei ( nie wiem jak się to pisze ) - tena market na Broniewksiego, to to zbyt daleko to do siebie nie mamy :))
Anaklim - moja przyjaciółka jak była w drugiej ciąży to też robiła ...
 
No to ja też zrobię! Kot to kot (kocica raczej) wprawdzie kuwety nie czyszczę, ale lepiej mieć pewność!!
Isunia - ja jechalam 120 km, do Dublina, bo tu się totalnie nie przejmują i chyba to prawda, że wychodzą z założenia, że jak się ciąża ma utrzymać, to się utrzyma... ***** prawda, moim zdaniem, jak lekarz może pomóc to powinien!!!! Po to są lekarze i leki. Ja wiem, że czasem i lekarz nie może pomóc, ale powinien zrobić wszystko żeby się postarać!
Ja wg kalendarza ciąży bb jutro zaczynam 14 tydzień! A za tydzień midwife i lekarz.
 
anakim- super, ze z dzidzią już ok:tak: a z tego co się orientuję, badania na toxoplazmozę, trzeba powtarzać przy każdej ciąży... no i współczuje takiej służby zdrowia:-( u nas tez nie jest najlepsza- ale przynajmniej mamy pod dostatkiem mnóstwo prywatnych klinik i przychodni, gdzie na ciąże chuchają i dmuchają...

aniam141- to faktycznie niedaleko mamy do siebie:-) ja mieszkam na reymonta, zaraz przy skrzyżowaniu z broniewskiego:tak:
 
a ja melduję że piątkowa wizyta miła i wszystko ok:)

zarówno wielkość macicy, jak i wyniki z usg wskazują o dziwo idealnie 13 skończony tydzień:)
zapamiętałam tylko że dzidzia ma główkę szeroką na 23mm;-)

na następny raz mam przynieść wyniki badania przeciwciał, bo ja mam 0Rh-, a mój mąż AB Rh+, córa na szczęście ma A Rh-, ale zbadać trzeba...
...pamiętam jak przy madzi pielęgniarki śmiały się że najgorsze połączenie grup krwi, a skomentowały to z racji dużej żółtaczki fizjologicznej małej, podobno im większy konflikt tym większa żółtaczka... a u nas to skrajność:sorry2:
ale madzia za to zażyła solarium od początku;-)

następna wizyta 28-03
 
u mnie po piatkowej tez wszystko OK
orzeszek rośnie serducho stuka .....
no i wg lekarza zblizam sie do 14 tyg
wiec troche zaktualizowałam suwaczek!!
a co do bólu krzyży powiedział ze to normalne jak macica rośnie i kazał sie nie martwić
nie brałam juz L4 wiec od dzis byłam w pracy
........
tylko te krzyze
.......
 
Sreberko, Korni - ekstra. Bobasy rosną jak na drożdżach a czas strasznie szybko leci.
Wczoraj z uporem maniaka wszystkich przekonywałam że do porodu mam jeszcze 7 miesięcy, no i dzisiaj na spokojnie sobie to przeliczyłam i wyszło - 6.
Mam nadzieję, że po 20 marca dostanę zielone światło na powrót do pracy. Już mam dość siedzenia w domu i leżenia w łóżku.
 
reklama
hej

a ja wczoraj zaliczyłam usg i od razu wizyte

wszystko Ok, maluszek trochę był ospały, ale go rozruszaliśmy i zaczął machac łapkami, ma juz prawie 6 cm,

troche martwi mnie cukier :-( bo norma jest do 105, a ja mam 104, no ale mam się nie martwic i przyjśc na następna wizyte za 4 tygodni

zdjecia wkleje na watku zdjęciowym :tak:
 
Do góry