reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

moje drogie!
mam wielka prosbe.poszukuje dobrego lekarza w gdańsku .moze byc z nfz, jestem w 10tyg. i do tej pory jakos nie moge znalezc.gdy wreszcie udalo mi sie zapisac do ginekologa, bylam niemile zaskoczona. facet nawet mnie nie zbadal ginekologicznie! nie wspomne o tym ze nawet karty ciazy na oczy nie widzialam. zrobil tylko usg dopochwowe mial problem by znalezc maluszka...stwierdzil ze wszystko ok dal skierowanie na badanie moczu, morfologie, glukoze, wr, ktore polecil zrobic za miesiac..i wtedy sie do niego dopiero zglosic...wydruku usg nie zrobil, nie wiem nawet jaka mam grupe krwi..cytologie robiona mialam 2 lata temu..nawet nie byl laskaw cisnienia mi zmierzyc..czy zwazyc..moze jest dobrym endokrynologiem ale jako ginekolog do bani..przychodnia przyszpitalna na zaspie dr grundkowski...odradzam..i prosze o pomoc
 
reklama
Niestety jestem z warszawy , ale urodzona w gdańsku, w sprawach lekarzy tam nie pomogę :))... na plecki na basenik, nawet samo przebywanie w wodzie pomaga zawsze... polecam..
A co do witaminek to ja biorę centrum materna, drogie jak cholera ( 70zł), starcza na trzy miesiące 1 tabletka dziennie, ale wszystkiego ma ful.. choć ja i tak jestem jakimś unikatem, bo nie wiem co to jest mieć nudności, źle się czuć :)) Wszyscy się śmieją, że ja to cały czas powinnam w ciąży być :))
 
Ewa wiem, ze zdecydowanie nie powinno sie robic zadnego rentgena, w tym zebow, ale nie wiem co w sytuacji podbramkowej to chyba gin, albo dentysta ci powie.
Ja tez polecam basen. chodzę z Zuzia raz w tygodniu na jej zajecia i mi to pomaga, ale obiecalam sobie ze od marca (jak wejde w II trymestr) sama tez bede chodzic, w poprzedniej ciazy bardzo mi to pomagalo. :tak:
 
sabion- ja tez ci nie pomogę, bo z warszawy jestem... ale po tym co napisałaś, wcale ci się nie dziwie, że chcesz lekarz zmienić...

filolet- kochana, bardzo sie cieszę, że wszystko w porządeczku!!! oby więcej takich dobrych wiadomości:tak:
 
Sabion - spytaj znajomych którzy mają dzieci , albo nawet koleżanek zawsze ktoś Ci kogoś poleci, to chyba najlepszy sposób na znalezienie kogoś odpowiedniego:)
 
EWA- widzę że Ty tu jesteś już od dawna a i dzieciątko jedno śliczne już masz, no więc zadam co prawda bardzo przyszłościowe pytanko... bo wiesz każdy mi udziela trzystu dobrych rad ( chyba wszyscy wiedzą sami jak to jest ), no więc jaki szpital w warszawie wybierzesz teraz i w jakim rodziłaś poprzednio??
 
Ewa - podobnie jak Ida, z tego co wiem jeżeli nie masz sytuacji podbramkowej to nie powinno sie robic RTG w ciązy. Ja ogolnie mam problem z zębami..., ale na moje szczęscie trafiłam w końcu pod ręce dwoch wspanialaycj lekarzy dentystow i obaj stwierdzili że nie będą ryzykować i zęby w trakcie leczenia kanałowego musza poczekac na swoje fotki do września..., drugi z nich ma RTG gdzie zdjęcie wychodzi bezpośredni na komputerze, czyli promieniowanie jest praktycznie niewielkie ale nie będzie zdjęcia...

A ja na basen to chyba zaczynam rusząć od połowy marca - wczoraj poprosilam brata o masaz i stwierdzil, nie bo jestes w ciazy , a musialbys sie polozyc na brzuchu ... i co zostaje mi basen...

Fiolet - super ze wszystko w porzadku..., rozumiem ten banan na twarzy...
 
Fiolet, super wieści! Gratuluję dorodnego maluszka :-) Super że ładnie urośnięty i całkiem w terminie :tak::happy2:
Moje na odwrót, zawsze na USG skaczą jak małpiaki :-D
 
Sabion - jestem z w-wy więc nie pomogę ale sama kiedys lekarza szukałam przez forum gazety wyborczej, na pewno tam znajdziesz jakieś informacje.:tak::tak: A że lekarz nie zbadał cię ginekologicznie to dobrze, nie robi sie takich badań, usg dopochwowe zbyt często też nie jest dobre. Ja dopochowe usg miałam tylko na początku, żeby zobaczyć czy jest maluszek, ostatnio jak byłam to żeby sprawdzić bicie serca i zmierzenie malucha wystarczyło zwykłe usg.

Fiolet - ciesz się małym śpiochem :tak::tak::tak:
 
reklama
fiolet: :-) jejku, super wiadomości... ja jutro mam usg i nie umiem się doczekać, mam nadzieję że lekarz będzie na tyle cierpliwy że pozwoli mi dokładnie się poprzyglądać:sorry2:
 
Do góry