reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

chciałam się dowiedzieć coś więcej o ciąży bo to moja pierwsza i to trochę przypadkowa:)
od razu jak zobaczyłam dwie kreski na teście przespacerowałam się do mojego ginekologa. pogratulował, potwierdził ciążę USG i przypisał kwas foliowy1x1, feminanta1x1 i magnefarB62x1 i powiem szczerze ze to ostatnie mnie zastanawia. bratowa jest w ciąży i tego nie bierze, sąsiadka także! trochę jestem rozkojarzona ufam lekarzowi i leki dzielnie biorę. proszę czy ma któraś z Was ma podobne doświadczenia. chciała bym się coś więcej dowiedzieć na ten temat.

Ja dopiszę jak wcześniej dziewczyny - magnez dostałam jak pojawiły się skurcze łydek, witaminy lepiej brać od II trymestru bo mogą pogorszyć samopoczucie, podobnie żelazo. A magnez to podobny najlepszy jest magneB6 bo podobno najlepiej się wchładnia.
Na pewno trzeba brać kwas foliowy witaminy i magnez nie są już obowiązkowe ;-)

Ja sama biorę folix i jodid.

EwaII - super, że maluszek zdrowy i troszkę zazdroszczę chłopca :zawstydzona/y: A mam pytanie - jaka jest różnica pomiędzy usg 3D i 4D :confused:.
 
reklama
fiolet26 - jak się denerwujesz to wal do szpitala, przecież nikt cię z niego nie wyrzuci, kto mówi, że musiz czekać na plamienia. No i może jakaś meliskę dobrze wypić, żeby samej się uspokoić :sorry2:

Kkasiulka - mi lekarz powiedział, że mogę brać do 4 apapów w ciągu doby, co 6 godzin. Co prawda dotyczyło to temperatury ale do bólu głowy pewnie też stosuje się te zasady.
 
No no - nie krzyczcie ;-) Ibuprom brałam przed ciążą, a teraz biorę Apap - działa na mnie jak tic-taci, ale czego się nie robi dla Maleństwa....
 
EwaII - super, że maluszek zdrowy i troszkę zazdroszczę chłopca :zawstydzona/y: A mam pytanie - jaka jest różnica pomiędzy usg 3D i 4D :confused:.

3D - to obraz nieruchomego płodu w trzech wymiarach.

4D - to trójwymiarowy obraz + czas, a więc widok ruszającego się płodu w czasie rzeczywistym:tak:
 
3D - to obraz nieruchomego płodu w trzech wymiarach.

4D - to trójwymiarowy obraz + czas, a więc widok ruszającego się płodu w czasie rzeczywistym:tak:

Dzięki, tak się zastanawiałam jak ten czas upchnęli w usg :-D
Ja przyznam szczerze, że obraz 3D czy 4D mnie nie pociąga, normalny wystarcza :sorry2:
 
Sreberko - ostatnio w czasie wizyty lekarskiej miałam 120/70 i pani doktor była zachwycona. Stwierdziła, że to jest to o co chodzi. W pierwszej ciąży jak przekraczałam 140 to była lekka panika.
Fiolet - jak wiesz mam problem ze stawianiem się macicy. Brzuszek był bardzo twardy. Jeśli będziesz miała powtórkę z rozrywki to Nospa forte i obowiązkowe leżonko + wyciszenie. Stres chyba robi największą krzywdę, a niestety mamom pracującym stresu nie brakuje. Trzymam kciuki aby wszystko się uspokoiło
 
Hejka Dziewczyny :-)
Dzisiaj chodze usmiechnieta - jeszcze wczoraj brzuszek byl troszke napiety, ale dzis jest OK :tak::tak::tak: Uspokoily mnie wasze rady, pogadalam tez ze znajoma, ktora niedawno rodzila - powiedziala mi to samo :tak: Leze wiec i odpoczywam, w pracy dzisiaj na zwolnionych obrotach, ale z usmiechem na twarzy :-)
Jutro ide sie umowic na wizyte u lekarza - pogadac nie zaszkodzi.

Ps. Czy wszystkim wam znacznie urosly piersi? Bo u mnie raczej malenka zmiana -ale za to brzusio juz calkiem pokazny :-D:-D:-D

Pozdrawiam i dziekuje za wsparcie !!!!
 
Cześc dziewczyny:-)

Ewa wielkie gratulacje:tak:, teraz będziesz miała parkę, na pwawdę super:-D,

Artemida - ty odpoczywasz i odpoczywasz...i niczym się nie przejmujesz...

Fiolet - super, że wszystko ok. i niech tak pozostanie..., a co do piersi - to u mnie już przynajmniej jeden rozmiar do przodu, i nadal strasznie bolą...Jak tak dalej pódzie to obawiam się że skończy się na miseczce E..., a do brzucha - to ja się rozrastam cała..., spodnie to już mam ciążowe, bo w każdych innych to dochodziłam jedynie do 1/3 zamka i...

Aaa, trzymajcie jutro kciuki wybieram sie do lekarza:-)
 
reklama
Hej dziewczyny nie zamartwiajcie się na zapas kochane bo wszystko się odbije na maleństwie :-) Ja w środę jadę na badania prenetralne(ale przeleciało) .Jestem dobrej myśli bo inaczej bym ześfirowała ;-)Czuję się coraz lepiej,mdłości pojawiają się już bardzo rzadko,zawroty głowy też.Ale ostatnimi czasy strasznie boli mnie głowa(chyba ta pogoda tak na mnie działa)No i jak narazie dalej nie mam werwy ,jak myślę o sprzątaniu to od razu mam dość i najchętniej przeleżałabym ten czas pod kocykiem hihi :-D:-D:-D,kurczę zobaczcie niedługo będą za nami te pierwsze 3 miesiące ,zaczną nam rosnąć brzuszki,ruszać się maleństwa ohh cudowne uczucie.Pozatym wszystko u mnie ze zdrówkiem i dzidzią dobrze...mam nadzieję że i u was wszystko dobrze.Jakoś jestem optymistycznie nastawiona od poniedziałku.Teraz siedzę z młodym mierzę mu gorączkę,daję leki i mam nadzieję że szybko wróci do zdrowia bo będzie miał zaległości w szkole:baffled: Buziaczki dla was i uśmiechnijcie się Maja :-):-):-):-):-)
Majeczka - z tego co pamiętam ty jedziesz do GENOMU do Rudy Śląskiej, mogłabyś zapytać w jakiej cenie jest u nich USG 3D, i czy mają może juz 4D, i jak należy się umówić czy trzeba czekać itd?

Z góry dziekuje :):):)
 
Do góry