reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

Artemida dzieki ....
mi tak czasami podchodzi pod 145/77 :baffled:
a w domu jak mierze to roznie mam zalecenie robic to dwa razy dziennie i skacze od 118 do 140.... drugie jest w normie :tak:

a u mnie dzis w nocy chyba macica powiekszała ostro swoje rozmiary :-D
 
reklama
Powoli zbliża sie czas kiedy można wykonać USG prenatalne (takie dokładniejsze nie rutynowe) no i zastanawiam sie czy sie wybrać.
Może orientujecie sie jakie wady mozna wykryć? Chodzi mi o takie wady, z krórymi można cos robić- jakoś leczyć. No bo po co wiedziec np., że dziecko bedzie miało Downa? Żeby sie denerwować?
Jakie jest wasze zdanie?
 
Powoli zbliża sie czas kiedy można wykonać USG prenatalne (takie dokładniejsze nie rutynowe) no i zastanawiam sie czy sie wybrać.
Może orientujecie sie jakie wady mozna wykryć? Chodzi mi o takie wady, z krórymi można cos robić- jakoś leczyć. No bo po co wiedziec np., że dziecko bedzie miało Downa? Żeby sie denerwować?Jakie jest wasze zdanie?


Jak dla mnie po to, zeby sie przygotowac. Panie w szpitalu raczej nie sa przgotowane na przekazywanie takich informacji a dziecko moze wymagac specjalistycznej opieki od samego poczatku.
 
Powoli zbliża sie czas kiedy można wykonać USG prenatalne (takie dokładniejsze nie rutynowe) no i zastanawiam sie czy sie wybrać.
Może orientujecie sie jakie wady mozna wykryć? Chodzi mi o takie wady, z krórymi można cos robić- jakoś leczyć. No bo po co wiedziec np., że dziecko bedzie miało Downa? Żeby sie denerwować?
Jakie jest wasze zdanie?

Ja mam ten problem z glowy, tu tylko jeno usg, polowkowe, wiec o zadnych ewentualnych wadach sie nie dowiem:dry:
 
Powoli zbliża sie czas kiedy można wykonać USG prenatalne (takie dokładniejsze nie rutynowe) no i zastanawiam sie czy sie wybrać.
Ja też zamierzam się wybrać na te badanie lekarz mi powiedział że najlepiej zrobić je do 13-14 tygodnia, te badanie wykrywa choroby genetyczne ale jakie...tego juz nie wiem
 
Agata806 ma rację, lepiej się przygotować niż dostać grom z jasnego nieba.I zacząć działać w tym kierunku, mam na myśli wady serduszka.

M.C.- test PAPP-A wykrywa ryzyko wystąpienia zespołu Down'a zarówno jak badanie przezierności karkowej. Jest to badanie nieinwazyjne wykonuje się je między 10 a 13 tygodniem 6 dniem ciąży. Można też wykryć ryzyko wystąpienia wad serca dziecka. Daje to możliwości terapeutyczne można przed podanie leków mamie odpowiednio stymulować poprawny rozwój maluszka.
Są też badania inwazyjne jak amniopunkcja ale to już zleca lekarz jeżeli wyniki są niepokojące lub też istnieje duże ryzyko wystąpienia tych wad.Warto te badania zrobić bo na pewno kochana wszystko będzie dobrze a po co się martwić na zapas:)
Klajo- trzymamy :tak::-)

Idę próbować zrobić obiad:baffled:
 
reklama
Do góry