reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

Witam o poranku!
Dzięki dziewczyny za ciepłe słowa. Prawdę mówiąc cały czas jestem w nerwach a wiem że to do niczego dobrego nie prowadzi.
Nie miałam żadnych badań hormonalnych tylko po badaniu ginka stwierdziła, że macica się stawia. Zaniepokoiło ją to i stwierdziła że muszę na siebie bardzo uważać bo na tym etapie ciąży grozi mi poronienie. Brakuje mi podobno hormonu który na tym etapie ciąży zapewnia właściwe funkcjonowanie łożyska.​
 
reklama
Oj bidulko, alez Cie ta ginka uspokoila, co???:-:)-(
Ale tak jak mowisz, jak bedziesz sie zamartwiala i ciagle o tym myslala, to napewno w niczym Tobie, ani maluchowi nie pomoze.
Wiem, ze latwo sie mowi, ale sprobuj zajac sie czyms tak, zebys nie myslala o tym, nie wiem........moze wciagnij sie w jakas super ksiazke wieczorkami, mi to zazwyczaj pomaga, jak sie wciagne to o bozym swiecie nie mysle, az padam, oczy same sie zamykaja i nie mam problemu ze spokojnym snem.


Wszystko bedzie dobrze kochana, pomysl o tym, ze kobiety nieraz cala ciaze przeleza na podtrzymaniu w szpitalu i w koncu dochodzi do szczesliwego rozwiazania.
Trzymaj sie, bo my tu wszystkie tez trzymamy mocno kciukasy za pomyslnosc naszych wszystkich ciaz :-):-):-) wiec musi byc dobrze, przy takiej grupie duchowego wsparcia.:tak::tak:
 
Artemida - łatwo powiedzieć, gorzej wykonać ...wiem, ale musisz przestać się denerwować... bo i maleństwu i tobie to nie sprzyja. Ja też na drugiej wizycie (9 tydzień) dostałam luteine, jak to stwierdziła Pani doktor żeby dobrze odżywić maleństwo :-), a na to .że jest mi cały czas zimno - powiedziała, że widać taka moja uroda, więc staram się nie martwić. Trzymam kciuki - będzie dobrze:-)
 
Artemida - no skoro lekarstwem jest relaks to nic innego Ci nie pozostaje jak wykonać zalecenia lekarza :-) a bankowo będzie dobrze :-)

super ,że maleństwo rośnie , bryka pod Twoim serduche i napewno jest mu tam tak dobrze, że nigdzie się nie wybiera no chyba,że za jakieś 7 miechów - uszka do góry
 
Artemida - będzie dobrze. I jeszcze jedno. Może pani doktor chciała cię trochę "postraszyć", nie wiem oczywiście jaka jest bo przecież chyba zapisała by jakieś lekarstwa? A lekarze i pacjenci dziwni są czasami.

Ostatnio byłam na chwilę u swojego lekarza i ten przepisał kobiecie lekarstwo na skoki ciśnienia, tyle, że ona ich przez 3 tygodnie nie wykupiła :szok: Dopiero jak jej uświadomiono, że może poronić to jej facet tym się przejął, a dziewczynie przeszkadzało to, że 4 razy dziennie będzie musiała łykać tabletki. :eek:
 
chciałam się dowiedzieć coś więcej o ciąży bo to moja pierwsza i to trochę przypadkowa:)
od razu jak zobaczyłam dwie kreski na teście przespacerowałam się do mojego ginekologa. pogratulował, potwierdził ciążę USG i przypisał kwas foliowy1x1, feminanta1x1 i magnefarB62x1 i powiem szczerze ze to ostatnie mnie zastanawia. bratowa jest w ciąży i tego nie bierze, sąsiadka także! trochę jestem rozkojarzona ufam lekarzowi i leki dzielnie biorę. proszę czy ma któraś z Was ma podobne doświadczenia. chciała bym się coś więcej dowiedzieć na ten temat.
 
Witaj kkk. :happy:Mój ginekolog przepisuje w I trymestrze tylko kwas foliowy, inne witaminy dopiero w II trymestrze. A magnez, żelazo itp dopiero objawowo - magnez jak się pojawiają skurcze (łydek, brzuszka), żelazo jak wychodzą złe wyniki krwi (anemia).
Aha, jak brałam feminatal to już nie brałam dodatkowo innych witamin, bo tam wszystko jest. :tak:
Kkk, może zadzwoń do swojego ginekologa i spytaj (lub przy okazji następnej wizyty) dlaczego masz brać te wszystkie rzeczy? :sorry:
 
kkk - moja pani doktor, powiedziala że mogę brać femonatal x 1dziennie, ale wtedy nie ma już konieczności brania kwasu foliowego. na drugiej wizycie (po spojrzeniu na wyniki) powiedziała tylko, zeby m dalej brala femintala i to wszystko. Kasia_z ma racje spytaj przy okazji następnej wizyty dlaczego masz to wszytsko brać...Powodzenia...:-)
 
reklama
witam ja po wizycie u gin....
L4 do konca lutego ale na moja prosbe wszystko jak najbardziej OK
takie plamienia wg niego zdazaja sie choc nie powinny trudno taka moja uroda.... :baffled:
zrobiłam badania na progesteron beta HCG to sa stałe
a z nowych TSH i Toxo JgM JgG
kolejna wizytka 29 lutego...
a własnie przeszek ma 3,3 cm a serducho wali ze :rofl2:
no i mi pomachał ;-)
 
Do góry