reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

karolinna- pobierają krew ,potem pijesz z 2 kubeczków roztwór po pół kubka ,można popić połową kubeczka wody ( swoją to najwyżej mogłam cytrynę przynieść jak nie miałam ochoty pić słodkiej wody, to jakiś skandal,żeby nie mieli glukozy to może jeszcze swoją strzykawkę i igły?) i po godzinie pobierają ponownie krew. Bez kolejki. Tak było u mnie.Ponowne pobieranie po kolejnej godzinie to chyba krzywa cukrowa.
A co do wchodzenia bez kolejki- cóż, raz w supermarkecie kierownik poprosił wolną kasjerkę żeb mnie zawołała bez kolejki, bo brzuchol, a tu leci nastolatka wielkości czołgu, wpakowuje się tam pierwsza przede mną i ładuje swoje czipsy i czekolady na taśmę.... Kierownik jej zwrócił uwagę ,że bez kolejki to nie ze względu na rozmiar tylko ciążę... ale chyba nie dotarło... Ciężko z kulturą, niektórzy nie czają o co chodzi:no:
Ida- , gdzie to takie zwyczaje panują? Współczuję przykrej przygody...
 
reklama
Ja na test obciążenia glukozą wybieram się za dwa tygodnie. Dzwoniłam dziś do laboratorium, żeby się dowiedzieć jak to technicznie wygląda. No i też muszę przynieść ze soba glukozę i być u nich już o 7 rano. To przynoszenie glukozy, to chyba standard. Nie ważne, czy się robi badanie prywatnie, czy też jest ono refundowane.
Sanya- oby Twoje słowa o przynoszeniu igieł i strzykawek- już w najbliższym czasie -nie okazały się prorocze.
 
Ja robiłam prywatnie i wszystko było na miejscu...
Poważnie to skandal, gdzie idą te składki, to jest gwarantowana bezpłatna opieka zdrowotna.... Oj mam nadzieję,że się nie okażą, obym nie powiedziała w złą godzinę! :tak:
 
ja tez muszę miec swoją glukozę, pomimo że na badanie idę prywatnie:dry:

sanya- co za tupet:no: tez raz mnie gówniara w autobusie wkurzyła - stoję w ciąży z julką na rękach, jakiś facet ustąpił mi miejsce, na które hop- wskoczyła jakaś gówniarka:wściekła/y::wściekła/y:

ida- tez bym się wkurzyła:wściekła/y::wściekła/y:
 
to ja tak tematycznie glukoze z obciazeniem pewnie dopiero w czerwcu bede robic:-)
a dzis jestem juz po wizycie
po wszystkich mierzonkach doktorek w szoku wyszedł mu 23 a nawet 24 tyd z terminem na sierpien :szok:
nasz klocek wazy juz 567g
nie ma co ruchliwa jest strasznie zreszta moj pecherz to odczuwa...
no i to serducho jaka to piekna melodia.....
kolejna wizytka juz 27 maja :rofl2:
 
Sreberko - to już kawał bejbika masz tam w brzuszku :))..ale mam nadziję że nie uciekniesz nam do dziwczyn sierpniowych ?

Z tą gluzkozą to jakaś przesada .. 7 rano też nie za ciekawa , ja to badanie robie tam gdzie Sanya więc niczego przynosic nie trzeba .. a co do 7 rano to pani mi powiedziała że między 7a 10ta .. dobrze że mnie oświeciłyście , że to się godzinę czeka , wezme książkę ..

Ewa - miałam taka sama sytuaje w tramwaju , dziewczyna mi ustąpiła miejsca a tam hop jakas baba szybko dupką na krzesełko , i jeszcze patrzy w okno że niby nie wie o co chpdzi ,,, a ta dziewczyna tylko do mnie : no to już sobie pani posiedziała , oczywiscie tak żeby ta krowa słyszała
 
Sreberko- kawał dziewczynki w brzuchu:tak: Moja w 20 tygodniu ważyła już 500 gramów i z miejsca nazwaliśmy ją Grubaską:-p
A swoją drogą, to cały dzień dzisiaj kopie jak szalona (teraz spokojnie, tylko czasem się przekręca) więc zapowiada się ciekawie :-)

Ja jutro już tylko standardzik-krew i mocz. W sobotę sporo ludzi ale tam na miejscu mogę zjeść śniadanie, więc dam radę;-)
 
Sanya usmialam sie z tej duzej nastolatki, co za bezczelnosc:baffled:
Czy w Anglii i Irlandii tez robicie badanie na glukoze, bo tu sie nie robi:dry:
 
co do testu z glukoza w polsce kupilam glukoze w aptece, rozrobilam rano w domku, wypilam na spokojnie (hmm jesli to mozna tak nazwac) i po godz pojechalam do przychodni na pobranie krwi ... tak kazala mi zrobic moja ginka (stwierdzila ze po co jaka ch.... mam tam siedziec godz skoro moge wypic w domku) ... piguly sie troszku rzucaly ale co tam ;-)
szczegolowe badania z glukoza mialam nie w ciazy ale gdy robili mi testy hormonalne - krew pobiera sie az trzy razy !!!! a stezenie glukozy jest o wiele wiele wyzsze :baffled: ... pigula wcisnela mi nawet sok z cytryny oraz przykazala pic wolniutko jak sie da ... to naprawde pomoga ... aha po badaniu polecam sok grejfrutowy oraz zupke ogorkowa :-D:-D:-D

tampeza nie wiem czy tu robia ... nie pytalam a ichniejszych poradnikow jakos nie wynika zeby robili wiec cos czuje nosem ze nie ... aaaaaaaa juz nic mnie nie zdziwi ...
 
reklama
Do góry