reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

Cześć dziewczyny :-)
Obiecałam że dam wam znać gdy poznam wyniki z amniopunkcji , a wiec dzisiaj dostaliśmy liścik stwierdzajacy ze nie wykryto Zespołu Downa, ani jakichkolwiek nieprawidłowości chromosomowych!!!!!!
Z tego tez liściku dowiedzieliśmy sie że to na 100% DZIEWCZYNKA!! :-):-):-)

Także dzisiaj spadł mi z serducha wiiieeellgaaachnyy kamień..
Bedziemy mieli zdrową córcie :-) nigdy wcześniej żaden list mnie tak nie ucieszył :-)
W życiu nie zrobie juz zadnych testów potrójnych itp!!!! tylko ludzi strasza :baffled:

dziekuje za kciukaski :tak: napewno duuzo nam pomogły :-)
 
reklama
Ewa- właśnie doktor powiedział,że wygląda na to,że jednak urodzę w terminie:tak:
Mi biodra też się jakoś poszerzyły, ale może kostki się rozchodzą?:) Łudźmy się:-D
Strasznie myślę o tych nerkach i już nie mogę się doczekać kolejnego usg....

bbezimienna-gratulacje :-) bardzo dobre wieści:tak::tak:
 
Wczoraj miałam USG, dzidziuś zdrowy, wszystko dobrze się rozwija. Niestety nie znamy płci, lekarka powiedziała, że dziecko wygląda dziewczynkowato, ale nie mamy brać tego do siebie. Chyba nie wytrzymam w niepewności do rozwiązania (może powtórzyć USG?)!
 
bbezimienna^^ i Sanya gratuluję córeczek :-)

ewa_llale Ci dobrze z tą wagą . Też dostałam asparagin , poranne skurcze łydek doprowadzały mnie prawie do płaczu, biorę już 3 dzień i dalej boli :crazy:, jaką masz dawkę , bo ja 3 x dziennie po 1 tabletce .
 
Bezimienna - gratulacje , dobrze że wszytko ok.. bedziesz spokojniejsza..

Sanya - super że wszystko jest ok, gratulacje :)) a co to jest ta pielektazja ?? ale ja ciemniak jestem jakiś ...

Ewa - a tobie sucharku nawet 10 kilo nie zaszkodzi ..
 
Wszystkim mamom swieżo po USG gratuluje zdrowych maluszków!!!
Dziewczynek, chłopców- wszystko jedno- ważne, że wrześniowe dzieciaczki rozwijają się nam prawidłowo!!! :tak:
 
też biorę Aspargin bo mi powieki "skakały", moja dawka to 3x2.
widzę, że wśród biorących ten preparat mam największą dawkę:-D.
brałam go także w ciąży z Matełkiem i na takie dolegliwości jak kurcze i tiki jest cudowny
 
Sanya - super że wszystko jest ok, gratulacje :)) a co to jest ta pielektazja ??
Pielektazja to umiarkowane poszerzenie miedniczek nerkowych płodu, co może oznaczać wodonercze (jest to stan nieprawidłowego odpływu moczu z górnych dróg moczowych, prowadzący do postępującego uszkodzenia miąższu nerkowego). Wodonercze należy do najczęstszych wad wrodzonych u dzieci (1:1000). W kilku procentach wodonercze wystepuje obustronnie. Lekarz powiedział,że całkiem możliwe, że mała po prostu nałykała się wód i ich nie wydaliła, ale nagrał mi pomiary na płytkę i zalecił kontrolę. Ja oczywiście jestem cała w nerwach, bo wiem co znaczy mieć chore nerki...ale skoro wszystko się tak dobrze układało do tej pory to mam ogromną nadzieję,że Małej nic nie jest.
 
reklama
I oby tak było , już teraz wiem o co chodzi , poprostu te terminy medyczne jakoś do mnie nie przemawiaja ... jak widzę taki wyraz to nigdy nie wiem czego dotyczy ,,
ogólnie nigdy nie chodziłam po lekarzach ... a jak już u jakiegoś jestem to mam syndrom białego fartucha ... czyli wysokie ciśnienie , jakies wypieki.. hi hi
 
Do góry