reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

reklama
Karolinkare teraz czekamy na druga tak samo dobra wiadomosc :tak:
beti mój poprostu pęka z dumy ze bedzie synek:-D tylko sprzecza sie ze jednak imie Jasio mu nie pasuje, ale sprobuje go przekonac :-)

no wcale się nie dziwię że peka z dumy :-) mój tez jak bedzie chłopak to będzie dumny jak paw hehe no ale normalne facet za facetem zawsze będzie heh no a mój ma juz córeczke wiec teraz musi musi musi byc chłop :tak: cały czas mówi że bedzie składał z nim latawce,bawił sie kolejką,nauczy grac w gry na kompie :szok: beka z niego nieziemska :-)
 
;-)Witajcie Dziewuszki:):-)
ja już po indywidualnych:)na szczęście :tak:
nie wiem czy to ta pogoda na mnie tak wpływa czy co,ale cały czas ziewam,spać mi się chce i strasznie jestem osłabiona:-:)-(
w nocy zdechł mój chomiczek taki słodziuteńki tak płakałam jak by ktoś umarł ,może to dziwne ,ale ja kocham zwierzęta i mam bardzo miękkie serducho:-:)-(

ja nad waszym pisaniem :no: nadążam :-p
Trzymam za was kciuki:)

moje maleństwo nie daje mi spokoju cały czas kopie, wierci się w mym brzuszku ...to jest cudowne

magi78 - biedaku:shocked2::shocked2:

dla mnie to jak najbardziej normalne. Ja też bardzo lubię zwierzęta :tak:kiedyś też straciłam chomiczka to plakalam jak małe dziecko :zawstydzona/y: ale niedawno straciłam pieska...to był koszmar. jakbym straciła najlepszego przyjaciela :-(do tej pory płakać mi się chce na wspomnienie o nim...

Kasis biedaku trzymam kciuki, ja też leżałam 2 tygodnie, mialam ciąże zagrożoną, wiem jaki to ból :zawstydzona/y: ale czego się nie zrobi dla maleństwa, dużo siły życzę ;-)

Karolinka trzymamy kciuki i czekamy na dobre wieści!
 
skrzacie dzieki ale po tej marchewce to raczej rozwolnienie murowane, ja zazwyczaj po gestym soku z marchwii mam czołgi w brzuchu..hii, dzieki dziewczynki za rady;)
 
Cześć mamusie :-)
No to ładnie... dopiero co niepewnie rozpoczynałam cały ten wątek... a wy już naskrobałyście ponad 1000 stron :-D jakbym miała policzyć, to może wyszłoby na to, że jakąś 1/10 z tego wszystkiego przeczytałam z ręką na sercu - co do reszty to absolutnie nie da się nadążyć :-p

Ja właśnie po badaniu połówkowym... nie patrzyłam na zegarek, ale mogło trwać i z pół godziny ;) dzidziuś spał i pani doktor kilka razy robiła podejście, żeby zobaczyć buźkę i zmierzyć kość nosową, ale w końcu zobaczyliśmy nawet coś, co chyba było ziewnięciem :) a potem usteczka rozszerzone w uśmiechu :-D
Wszystkie pomiary są w normie, maluch waży ok. 461g, serduszko zdrowe, kręgosłup "o prawidłowo zachowanej ciągłości", profil twarzy prawidłowy i wszystko co tam jeszcze było sprawdzane prawidłowe. Pępowina trójnaczyniowa, łożysko poza ryzykiem przodowania, położenie płodu podłużne główkowe...
...i wszystko wskazuje na to, że mamy chłopaka :-) tatuś już planuje wspólne wędkowanie :laugh2:

Kasiu88 ja też wymarzyłam sobie imię Jaś od daaawna (zanim jeszcze się staraliśmy), ale mój M powiedział, że nad imieniem będzie się zastanawiał dopiero jak pozna płeć, a więc dopiero niedługo poznam jego opinię, hehehe :-D
 
reklama
Cześć grubaski:-):-):-):-)
Wpadam i od razu szukam czerwonych gratuluję dal Karolinkare a tu nic:angry::angry::angry::angry: oni są niepoważni:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Tosia u mnie tak samo z usg było:tak::tak:Pewnie tyle jej wystarcza na oględziny malucha;-);-)
Kasias nie martw się, w razie czego na pewno warto założyć pessar:tak: Ale odpoczywaj dużo i może szyjka trochę zmądrzeje;-);-)
Moja szyjka zaczęła się skarcac bardzo szybko, wlasciwie gdy zakladal mi pessar miala- 2 cm, wiec krótka:/ Do tego twardnienie brzuszka. Ale pessar pomógł, żadnego leznie w szpitalu i zadnych hormonow nie mam, a konsultowalam z kilkoma lekarzami takze teraz na badaniu 4D. wiec chyba spoko? Mam polegiwać- nie lezec non stop, wiec podobnie, aha i zero stosunków z TZ, ale przytulanki moga byc, bo pytałam ;-)

wiesz Onionku, na tym krawężniku obok mnie jeszcze bułki leżały :) więc wyglądałam jakbym się szykowała na dłuższe posiedzenie.. :-D
kurcze, ale wczoraj mi do śmiechu nie było.. a co do badania.. płacę, płacę... usg mam co wizytę i za każdym razem tyle gdzieś trwa.. ginka mierzy, oglada i opowiada... wczoraj pokazywała mi rozwijający się mózg, tą maź co Dzidzi chyba pije i z której potem jest smółka (mam nadzieję, ze nic nie przekręcam) ja to oblatana w tych sprawach nie jestem :-D stwierdziła, ze kręgosłup cały i inne tam rzeczy... więc nie wiem... już sama nie wiem, ale chyba Jej zaufam... z tym serduszkiem troszkę Dzidzia uciekała, ale stwierdziłyśmy, ze dłużej Jej męczyc nie będziemy.. następna wizyta za miesiąc, więc na połówkowe już za późno, więc chyba to tak potraktuję ;-)

Tak mniej więcej wygląda połówkowe w ciąży, niekoniecznie musi być od razu 3-4D, 2d wystarczy w zupełności wykonane dokładnie z uwzględnieniem każdego narządu z pomiarami.Mój gin tez mi robił wczoraj USG - 19 tc, ale na połówkowe jadę do poradni badan prenatalnych, takze tam dokladnie mnie pomierza.
Może młodym mamom wystarczy 10 min USG u wlasnego ginekologa? Wiecie nie mam pojecia jak to jest dzisiaj, kiedys nie znalam pojecia badanie połówkowe.
Link do wytycznych do ba.połówkowego
Poradnia USG Agatowa :: BADANIA USG rozwoju ciąży połówkowe 18-22 tyg. i 28-32 tyg.
Tosiu swietnie opowiadasz :-) Współczuje samopoczucia, ale historyjka jest the best :-) !

Ktoś pytal o fajna książke do czytania przy polegiwaniu ;) Ja wczoraj nabylam w antykwariacie super czytadlo dla ciezarowek.
"Śmieszny brzuszek" Jenny McCarthy - amerykanskiej gwiazdy -prezenterki, ktora opisuje swoja ciaze- rewelka- poczucie humoru, czarny humor i naga prawda o naszym samopoczuciu fizycznym i psychicznym, caly czas sie smieje :-) Polecam!

Dziewczyny co na rozwolnienie mozna brać w naszym stanie? znowu mi jelita sie wywracaja i czołgi jezdza...wrrr
Karolinkare, oby wsio było ok.

Jak wyżej- węgiel medyczny, smecta i dobrze łyknąć pałeczki kwasu mlekowego dosutnie. Aha, malutkim dzieciom podaje sie tez na biegunke odgazowana coca0colę po łyżeczce co jakis czas. Moze pomoże?

Karolinkare, jeszcze chwilka cierpliwosci...musza w koncu podac wyniki. Ileż można!
Jestem z Toba!

dziewuszki gratuluje synusiów i córeczek :-) Czy mamy juz remis?
 
Do góry