reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Lilu ja bylam pierwszy raz 20stycznia (ostatnia miesiaczka 14 grudnia, a dzieciatko poczete bylo 28grudnia;-))

Lekarz mi wtedy powiedzial ze to za wczesnie i jesli to ciaza to bardzo wczesna i kazal przyjsc za dwa tygodnie...
To dopiero bylo rozczarowanie...
Tak wiec nie ma co wczesnie isc:blink:
 
reklama
Witam się w południe :-)

Dziś czyję się w miarę,mdłości leciutkie, śniadanko zjedzone, teraz gotuję nóżki i zrobię na obiad potrawkę z kurczaka, na razie niestety muszę być na diecie. Ale oby to mi pomogło. na szczęście dostałam tabletki na nudności i mdłości, więc jakoś normalnie funkcjonuje. bardzo bym nie chciała powtórki z rozrywki
 
no to mamy dzisiaj taki sam obiadek :)
dziewczyny czy któraś nie była jeszcze u gin? ja mam pierwszą wizytę na 23 lutego a tu czytam że niektóre o tym czasie ida na drugą...zaczynam się martwić czy nie za późno idę:szok: w sumie nic się nie dzieje wszystko wg mnie ok, a nie chcę iść do "obcego" gina tylko mojej, która zna mnie "od środka" :-D:-D
Trochę późno idziesz to będzie ok.9 tydzień a co jak lekarz obliczy inaczej i będzie 10 tydzień i pare dni to wtedy nie załapiesz sie na becikowe,bo warunkiem jest zgłoszenie sie do lekarza przed 10 tygodniem i regularne odwiedzanie go i potem ci wystawia gin zaświadczenie od którego tygodnia byłaś pod jego opieką i z tym zaświadczeniem składasz wniosek o becikowe inaczej lipa.Ja miałam 1 wizyte w 6 tygodniu kolejna miałam mieć w 10, ale wymusiłam na teraz 8 tydzien bo mam problem z nudnościami no i swędzeniem tam...:baffled: jak bym miała czekac jeszcze 2 tygodnie to bym chodziła po ścianach.
 
Dorotka, mam do ciebie pytanie "zawodowe": czy powinno się dzieciom z mleczną próchnicą lapisować ząbki? Jakie jest twoje zdanie?
jak najbardziej jestem za lapisowaniem,mankamentem tego są przebarwienia zebow na kolor bązowo-czarny ale zatrzymują zmiany prochnicowe na tym etapie na ktorym sie znajduja i utwardzają je:tak:

Hej dziewczyny:-)Nie było mnie wczoraj, bo poprostu nie mialam czasu...ale co Wam powiem to powiem, chyba mi przechodzą mdłości i wymioty !!!!:-DWczoraj wieczorem normalnie juz funkcjonowałam i dzis juz tez nic mi nie było...haaaa
Ale sie Ciesze bo taka ciągle głodna jestem i moge jesc wkońcu!
Ze spaniem tez mam problemy, niby chce mi sie spać ale nie moge zasnąc. A niedaj boze zachce mi sie wnocy siusiać to potem masakra nie moge zasnąć znowu.
generalnie mam podobnie,mdlosci sporadycznie,siusiu non stop,ciagly glod i spac usypiam szybko na noc,ale w nocy jak sie obudze to godzine potrafie lezec nim usne:tak:

Witajcie slicznotki;-)
Dzisiaj dzien wizyt z tego co pamietam:tak
Trzymam za wszystkie mocno kciukasy..

Ja ide dopiero na 20:30 wiec pewnie bede z was ostatnia:blink:
ja juz po,generalnie bylam badana,mam karte ciazy juz i na usg ide 24 lutego
a i macica ladnie rosnie:tak:
powodzenia

Haszi ojojoj:baffled::baffled::baffled: ale masz super dzień, pozazdroscić...
Ja siedze przed kompem i tak sobie myślę...będzie żyganko czy nie.....
niezle masz:tak:

Ja zaraz zmykam do pracy .......
Ciekawe kiedy zaczniemy chwalić sie brzuszkami ;-);-);-)
juz sie chwalimy na odpowiednim wątku:tak:

lece na 15 do pracy
milego dnia i zajrze wieczorkiem
 
asiaN jeśli masz jakeś wątpliwości jak zareagują abo masz dziwnych szefów to poczekaj do 3 mc- dopiero wtedy zaczyna się ochrona ciężarnej- no chyba, że przepisy sie zmieniiły
"Kodeks pracy stanowi, iż ochrona pracy kobiet w ciąży
i wszelkie związane z tym uprawnienia
szczegółowe obowiązują "w okresie ciąży". Liczy się więc sam
fakt bycia w ciąży i od momentu poczęcia
owa ochrona
już obowiązuje. Nie wyłącza to jednak obowiązku
dostarczenia przez kobietę zaświadczenia
lekarskiego stwierdzającego stan ciąży na ręce pracodawcy.
Niemniej jednak jasnym jest, iż od momentu
poczęcia do wystawienia takiego dokumentu zawsze musi upłynąć
trochę czasu i wtedy już obowiązują
regulacje kodeksowe co do ochrony zatrudnienia. Jeśli więc w tym
okresie pracodawca rozwiązał z kobietą
umowe o pracę (nie wiedząc, że jest ona w ciązy), to ma
obowiązek przywrócić ją do pracy na jej żądanie.
Owego prawa można dochodzić również przed sądem pracy. "
Od kiedy kobieta w ciąży jest chroniona prawem w pracy ? :: Porada Prawna - serwis edukacyjno-prawniczy)
ale masz rację, zawsze lepiej więcej ostrożności niż za mało;-)współczuję samopoczucia i życzę poprawy


Chyba przepisy się zmianiły, teraz już od pierwszego dnia ciąży prawo chroni kobietę - ciężarówkę :-)

Dziewczyny Wy macie doswiadczenie to moze mi odpowiecie...


Wiem ze wczesnie jeszcze i tego bejbika jest w srodku tyle co nic, ale z druiej strony macica sie powieksza itd..
Chodzi o to ze ja od kiedy schudlam to mam plasciutki brzuch - 71 kg i 70cm w talii, ale patrzac na cloksztalt to kazdy zawse podziwial talie osy:-p
A tutaj juz mam taki wydety brzuch.
Zebra nadal mi wystaja, taki dziwny sie zrobil ponizej:baffled:
Czy to normalne?
Normalne i bardzo indywidualne, bratowa mojego męża do 5 miesiąca była płaska, wczoraj patrzy na mnie i mówi "Boże Ty masz brzuch jak ja na końcu". Niestety(a może stety) u mnie ciążą widoczna od spóźnionej miesiączki, od razu mi brzusio wywala(przy 1 też tak miałam);-)taka uroda....;-)

A ja dziś mam dzień na świństwa- chipsy mi się chce i coli i o dziwo od tego mnie nie mdli,ale od surówki z pomidorem tak:baffled:doradcy żywieniowi pewnie by nade mną ręce załamali, ale obiecałam sobie, że ta dzisiejsza paczka chipsów to pierwsza i ostatnia:tak:
pięknych wizyt dziewczynki:tak::tak::tak:zazdroszczę , ja mam dopiero 20 lutego, pierwszą miałam 25 stycznia i było widać bicie serduszka:tak::tak::tak:to jest po prostu maaaaaagia:tak::tak::-D:-D:-D:-D
 
Ja po raz kolejny przytuliłam kibelek, a jaka zgaga teraz wszystkie kwasy żołądkowe podeszły do gardła...:baffled:
To chyba na sam widok mięsa.Mama robi pieczeń na obiad a pachnie nieziemsko...:wściekła/y:
 
A ja jestem mega senna w pracy... robie sobie male przerwy, ale chyba gdzies zaraz zasne pod biurkiem :-)
Podjadlam troche biszkoptow i opilam sie soku z czerwonego grejfruta.
asiaN - tez mialam w weekend dzien na chipsy, niestety pozarlam cala pake laysow paprykowych :-)
 
Cholercia zima znowu atakuje.
Dopiero co wróciłam z miasta była ładna pogoda a teraz świata nie widać sypie jak nie wiem brrrr :baffled:
 
asiaN super info, już wiadomo co jak gdzie:-D Mówiłam, że moje staaare, zresztą nigdy specjalnie do niego wagi nie przykładałam.
malapralnka ja miałam tak poprzednio (teraz już nie te mięśnie) Do końca jak się patrzyło z tyłu i z przodu nie wdać było, że w ciąży jestem. Tylko z boku taaak coś wystawało:-D.
To becikowe jest głupie. Z Tymim pierwszy raz byłam bardzo późno bo nic mi nie było i miałam okres:szok:. Nie pamiętam jaki to był tydzień ale młody urodził się 30 lipca a ja na pierwszej wizycie byłam gdzieś w styczniu:szok:.

Dzięki dziewczyny, od razu mi lepiej jak ktoś se nademną ulituje:-D.
Ale już smęcić nie będę.
Widzę, że tu tematy troche dentystyczne więc i ja się wpisuje.
Pysiowi wczoraj wieczorem spuchł policzek:szok: Ostatnio miał wyleczone wszystkie ząbki ale widać coś się ostało. Umówilśmy sie na szybciutko ale najlepsze, że do nas nie da się dojechać. 250 metrów dojazdu do głównej tak nas zawiało, że nawet na łańcuchach nie przejdzie, ba gość od odśnieżania wymigał się, że coś mu się zepsuło.
malż wziął młodego na sankach- na szczęście auto przy drodze.
Pewnie dzisiaj akcja odśnieżanie (u nas już odśnieżarek w sklepie nie można nawet kupić a ten gość przyjechał o 4 w nocy:szok:) tylko jak zwykle nikomu oprócz mojego biednego m nie będzie się chciało.:baffled: A miałam nie smęcić.
 
reklama
To becikowe jest głupie. Z Tymim pierwszy raz byłam bardzo późno bo nic mi nie było i miałam okres:szok:. Nie pamiętam jaki to był tydzień ale młody urodził się 30 lipca a ja na pierwszej wizycie byłam gdzieś w styczniu:szok:.

.

czyli chodzilas w ciazy gdzies 6 msc,fajnie w sumie, krocej sie stresowalas:-D

wlasnie odkrylam cos po czym nie chce mi rzygac-paczek popijany coca cola:baffled:
pycha.... i to mowie ja- fanatyczka zdrowej i organicznej zywnosci i zycia w stylu fit:-D:cool:
 
Do góry