reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Hey dziewczyny
U mnie nawiało śnieżku i z rana musiałam odśnieżyć chodnik koło domu.
Zima super ale odśnieżanie to spora praca, której nie lubię, ale jakoś pomału się wyrobiłam.
T. w pracy mama też a ktoś musiał się zając zalegającym śniegiem...
Od tego śniegu net też coś szwankuje ehh
Teraz robię obiadzik tak mnie ciągnie na kopytka z śmietaną i cukrem, w ogóle na samo słodkie mam ochotę.
Samopoczucie ok. piersi bolą ale minimalnie gorzej z plecami ale da się wytrzymać.
Pozdrawiam cieplutko w tak zimny dzionek brrr.
 
reklama
Dziekujemy za powitanie!;-)
Jeszcze sie w ciazy nie czuje chociaz tak jak przy pierwszej mam mdlosci ale bez wymiotow, nie mam specjalnie apetytu. Piersi mnie nie bola :confused:, ale za to potrafie sie obudzic spocona czego sobie z poprzedniej ciazy nie przypominam. Generalnie przy pierwszej ciazy praktycznie nic mi nie dolegalo. I wlasnie to mi spedzalo sen z powiek bo na kontrolach lekarz sie wypytywal o wszelkiej masci dolegliwosci, a ze ich nie mialam to sie martwilam czy to normalne. Bo wedlug informacji na internecie to powinny mi zeby wypadac i broda rosnac. :-D:sorry2::-D
Zobaczymy jak to teraz bedzie, ale ze sie za pierwszym razem wsio ok potoczylo to mam nadzieje, ze tak teraz tez bedzie.Lek zawsze jednak pozostanie tylko trzeba go miec pod kontrola.:tak:
 
U mnie w końcu wróciła energia :-). Przewaliłam tone dziecięcych ubranek i wyniosłam do piwnicy (miały iść za niedługo w ludzi ale na szczęście nie zdążyły), no bo przecież jeszcze przez 8 miechów potrzebne nie będą.
Robimy tez plan finansowy z m i postanowiliśmy zakupić trochę pieluch do prania (nie tetre) on size żeby były i dla Tymiego teraz i dla dzidzi. Wyszło mi, że oszczędzimy na tym ponad 3 tysięcy, nie mówiąc o zyskach dla dziecka, wiec chyba warto. Czy któraś z was też decyduje się na rezygnacje z pampersów albo ma doświadczenie z pieluchami wielorazowymi?
No i zasiedziałam się wczoraj na necie nad tymi pieluchami i z Pysiem sie do przedszkola spóźniliśmy.:-p:zawstydzona/y:

pysia nie przejmuj się rwą Ja miałam poprzednio cały czas w prawej nodze. No a dzidzia na układanie się ma jeszcze kupę czasu. Mi tez poprzednio nic nie dokuczało. To na dziewczynę;-)
karolina ja niewiele wiem o tokso, oprócz smutnych doświadczeń sąsiadki. Ona zaraziła się od gołębi. A badania chyba wszystkim kobietą w ciaży się robi.
Marcelkowamama witaj. Rzeczywiście spory wysyp przyszłych mam trójeczek tutaj mamy. Na moich lipcówkach była tylko jedna:szok:. No i widzę, że więcej mam chłopaków.
Mycha zdrówka. U mnie upławów niet. A może u ciebie to w związku z przeziębieniem, zdarza się taki "katar".
 
własnie zjadłam obiadek. zupa pomidorowa w/g przepisu mojej mamy. Chodziła za mną od rana, no i dwa talerze zjadłam:szok::szok: była pyszna:tak::tak:
 
Haszi my też z m od tygodnia robimy rozpiskę naszych przyszłych wydatków. Przy trójeczce dzieci trzeba nieźle kombinować aby na wszystko starczyło. My jestesmy w trochę gorszej sytuacji bo wszystko musimy kupowac od początku, w rodzinie już nikt nie ma takich maleństw

A mozesz powiedziec coś więcej o tych pieluszkach
 
własnie zjadłam obiadek. zupa pomidorowa w/g przepisu mojej mamy. Chodziła za mną od rana, no i dwa talerze zjadłam:szok::szok: była pyszna:tak::tak:

wanilia_sky A co jest jakaś inna??



Haszi Ja przy Hubercie też jakoś do pół roku używałam tetry, teraz myślę że będę od początku korzystała już tylko z pampersów. Moczenie pieluch, potem pranie, wieszanie, składanie - myślę że tego sobie tym razem zaoszczędzę.....
Korzystanie z pampersów wcale nie wychodzi tak dużo drożej a ile wygody przy tym!!:tak:
Na przykład "Dada" - sa niedrogie a naprawdę dobre, używaliśmy już chyba wszystkie firmy i te odopwiadają mi w 100%. Pampersy firmy Pampers napewno sa najlepsze, no ale cena jest dosyć wysoka, a właśnie te z Biedronki są naprawdę świetne noi tanie!!!
 
wanila podziel sie przepisem tej pomidorówki- tak ja zareklamowałaś ze tez bym zjadła:-p

ja o pieluszkach nic nie wiem ale z chęcią o nich poczytam:tak::tak: chodz ja dość wygodna jestem i tetry to by mi sie nie chciało używać:sorry2:

kurcze tyle tu jest mamusiek że aż się gubię kto jest kim:baffled::baffled: na moim 2 forum jest nas 12 i bez problemu ogarniam temat...
 
zgadzam sie w 100% z Mycha... przez prawie rok uzywałam tylko pampresów i wszystkie inne były dla mnie do dupy... o pieluszka z biedronki nawet nie chciał słyszeć... przez przypadek spróbowałam i co??? REWELACJA
teraz od początku będę używać DADY
chusteczki do pupy też są świetne a cena baaaaaaaaardzo przystępna:tak::tak:
 
Mycha, mi nie chodzi o tetre tylko o takie
http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=7&id=481&ec=0
Z Pysiem przerabiałam tetrę- kupę prasowania, składania itp, no i częste przesikiwanie.
Z Tymim pampersy. Wychodziło ok 200 zł/mc bo tymi czesto kupy robił no i jakoś trzymanie w produktach ropopochodnych dziecka do mnie mnie przemawia. I ile tych śmieci:szok:
Taką pieluszkę miałam jedna przy Tymim i była super. Nie wolo prasować, pierze się w 1/3 proszku, trzyma jak pampers i dziecko ma sucho jak w pampersie no
i jest bez chemii i duuuzo taniej w dłuższym okresie czasu. Warto nawet teraz zacząć kupowac 1 miesięcznie :-D.
Podrzucam porównanie kosztów, wiem, że mamy wszystkie jeszcze sporo czasu ale chyba warto zacząć przygotowania już na początku 2 trymestru.
PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK - Chustoforum
 
Ostatnia edycja:
reklama
A są też np. takie śliczne. Tylko, że chyba droższe. Ale i tak tańsze niż pampersy.
http://www.babyetta.pl/pieluszki/galeria.php?dzial=kieszonki

wanilia no to rzeczywiście szykują wam sie spore wydatki
Ja na szczęście zwlekałam ze sprzedażą rzeczy ale i tak wszystkie sa stare, poniszczone. Po chłopakach, i ich kuzynce a niektóre zwiedziły jeszcze więcej dzieci wiec tez będzie trzeba coś ładnego pokupować.
 
Ostatnia edycja:
Do góry