reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

witam wszystkie mamusie :-)

słuchajcie mam takie pytanko... jak to jest z przybieraniem na wadze bo mi przez ostatnie 3 tyg przybyło tylko 0,5 kg a spodziewam się bliźniaków... hmm jak to jest u was? pozdrawiam dzisiaj bez mdłości ale za to z okropną zgagą :wściekła/y:

Ja schudlam z 3 kilo i tez stoje w miejscu teraz.. Nic nie przybralam a brzuszek rosnie.. dziwne to hehe ;-)
Ale wlasnie wrocilam z malej eskapady sklepowej i dorwalam w koncu worek mrozonych truskawek :-D Czuje, jak pieknie pachna przez ta folie - ale wstrzymam sie do popoludnia - zrobie z nich koktajl yuppppiiiiiiiii :-D
 
reklama
Hejka Wrześnióweczki :)

Obudziłam się w nocy po 2 z mega swędzeniem pod kolanami i łokciami, to była pokrzywka. Coś mnie uczuliło okrutnie i zaczynam dociekać , po czym :cool:
Wypiłam podwójne wapno i powoli zeszło.
Zjadłam wczoraj winogrona i to sporo, a daaawno ich nie jadłam.
Także zrobiłam pastę rybną na chlebek....i dochodzi jeszcze Betadyna- globulki przepisane przez gina, na drobny stan zapalny pochwy.
Betadyna zawiera związki jodu, gdybam czy to nam nie zaszkodzi, bo na ulotce wyklucza się stosowanie u ciężarówek i karmiących. Hmm:confused2:
Użyję jeszcze dzisiaj i zobaczę czy to się powtórzy, natomiast nie jem już rybki i winogron.
Obudziłam się dzisiaj po 11 z okropnym bólem głowy i jest mi słabo, czuję że ciśnienie niziutkie, zrobiłam sobie drugą kawę, bo nawet z psem nie mam siły wychodzić.
Śniło mi się, że będzie dziewczynka :-) Może to odzwierciedlenie mojej cichej nadziei na żeńskie maleństwo;-)
Życzę Wam dobrego dnia !
Mnie czeka szykowanie dobrego obiadku, bo przyjeżdża dzisiaj teściowa , wypada się postarać ;-)
Magi78- gdy rodziłam pierwsze dziecko 19 lat temu, byłam bardzo drobna, obwód bioder to 87 cm i lekarze ustalili mi termin cesarki, sądząc ze mam za wąską miednicę. W trakcie chyba się zmieniło, co widać po pamiętnych rozstępach na biodrach i urodziłam siłami natury i to miesiąc po planowanym wcześniej terminie cesarki. Wszystko Ok, syn ważył 3450 gr, ale mnie nacinali.
 
Witam się i ja:-)
A czemu mleka nie można tak pic w ciąży??? Pierwsze słyszę żeby to mogło mieć jakieś skutki:eek::eek::eek: Mi mleko nie podchodziło..ale teraz mdłości przeszły więc smak do mleka wrócił:tak:

Olga będzie dobrze, zobaczysz a swoją drogą to super dzień na USG:-D:-D:-D

Konto na n-k mam ale już bardziej dla zasady..czasem jakąs fotkę wkleje ale jakoś nie kręci mnie to już.
Co do picia mleka w dużych ilościach w ciąży to słyszałam,ze działa to tak samo jak picie dużej ilości mleka podczas karmienia piersią.Znajomej położna powiedziała dosłownie tak "Zeby mieć pokarm,nie trzeba pić mleka.Krowa mleka nie pije,a mleko daje".Ja nie wiem cóż to za położna była,ale tak własnie jej powiedziała.Powiedziała jej także,jak dowiedziała się,że piła mleko będąc w ciąży,że może się zdarzyć,że dziecko po urodzeniu będzie miało skazę białkową.:-D;-).No ale cóż,może czasy się zmieniły?!.Moja mama karmiąc mnie piła bawarkę,a teraz każą wodę pić,żeby mieć więcej pokarmu:-D.I jak to wszystko tłumaczyć?:angry:;-):angry:
 
z tym tyciem to różnie bywa. Na początku nie ma znaczenia waga aluchó bo jak ważą kilka gram to co tu tyć:-D:-D:-D jeszcze brzuchy nam urosną i będziemy narzekać, że wszystko za małe:tak::tak:
A z tym mlekiem no dziwne...jak karmiłam to meka nie piłam bo mały nie tolerował laktozy..no ale w ciąży:szok:
 
witam dziewczyny:-)
ja wczoraj miałam wizyte u gina i wszystko jest ok,odebrałam także wyniki :cukier w normie,reszta badań krwi też w normie,tylko mam bakterie w moczu i mam wskazania jeśc suszoną żurawine"(a mi nie smakuje:angry:)
jak mnie ginka badała dodała tylko ze duża ciaża i pytała sie czy w rodzinie były bliżniaki:szok:az sie wystraszylam:-D

ja właśnie popijam kawke i musze nadrobic wczorajsze zaległości zeby być na bieżąco:)
 
Hejka Wrześnióweczki :)

Obudziłam się w nocy po 2 z mega swędzeniem pod kolanami i łokciami, to była pokrzywka. Coś mnie uczuliło okrutnie i zaczynam dociekać , po czym :cool:
Wypiłam podwójne wapno i powoli zeszło.
Zjadłam wczoraj winogrona i to sporo, a daaawno ich nie jadłam.
Także zrobiłam pastę rybną na chlebek....i dochodzi jeszcze Betadyna- globulki przepisane przez gina, na drobny stan zapalny pochwy.
Betadyna zawiera związki jodu, gdybam czy to nam nie zaszkodzi, bo na ulotce wyklucza się stosowanie u ciężarówek i karmiących. Hmm:confused2:
Użyję jeszcze dzisiaj i zobaczę czy to się powtórzy, natomiast nie jem już rybki i winogron.
.
Beniaminka, ja miałam akcje po porodzie z uczuleniem tylko troszkę bardziej ostrą, bo do pokrzywki doszedł jeszcze obrzęk Quinckego również gardła i krtani, karetki jeździły ze mną w tą i z powrotem, wszyscy obstawiali, że to przez immunoglobulinę anty D, bo to obce białko, sterydami byłam leczona przez 2 tyg. i nikt nie chciał diagnozować,bo to ryzyko i nikt się nie podejmie. Ponieważ długo byłam na lekach, najpierw dożylnich, potem doustnych, nie udało mi się wrócić do karmienia, bo moje dziecko po 3 tyg. z butlą, dostawało spazmów na widok piersi, więć jakieś 2 tyg. po wyleczeniu bolała mnie głowa po ciężkiej nocce i wzięłam imbuprom, no i tak oto się sam zdiagnozowałam:szok::szok:przed ciążą imbuprom zawsze brałam na bóle miesiączkowe, świetnie na mnie działał, żadnych objawów nietolerancji, a co dopiero alergii:szok::szok::szok:wtedy już spokojnie pojechałam n aizbę przyjęć, dali mi hydrokortyzon dożylnie i clemastyne też iv,przypisali leki. A po porodzie mi na nacięcie krocza podawali ten imbuprom..nie wiadomo możę rzeczywiście zdzałał kzyżowo, może jeszcze scopolan, który dostałam w czasie porodu, albo dolargan,ale różnie to jest, uczulenia szczególnie na leki to wstrętna sprawa...
Memu koledze przedwczoraj urodzil sie syn z waga 4900 i 63 cm !!!! Smielismy sie bo on zawsze mowil ze woli takie dzieci juz troszke odchowane :)

No taki 3 miesięczny smyk:-D:-D:-D:-D:-D:-D

witam wszystkie mamusie :-)

słuchajcie mam takie pytanko... jak to jest z przybieraniem na wadze bo mi przez ostatnie 3 tyg przybyło tylko 0,5 kg a spodziewam się bliźniaków... hmm jak to jest u was? pozdrawiam dzisiaj bez mdłości ale za to z okropną zgagą :wściekła/y:

Nie martw się, w czasie 1 trym nie trzeba mocno przybrać, często się nawet chudnie przez mdłości, no i wszystko zależy od masy początkowej przyszłej Mamusi, ja jakbym całą ciąże przybrała 10 kg.to na pewno dzidzi by nic nie było;-)

u mnie nastrój lepszy, bo słonko za oknem:tak::tak::tak::tak::tak:a mdłóści na razie nie jest źle, ale zobaczymy popołudniu i wieczorem, wtedy jest najgorzej. Właśnie zjadłam na II śniadanko rybkę po grecku- pychotka;-)
 
Witajcie Mamusie :rofl2:
ale lecicie z pisaniem
staram się nadrobić,ale z marnym skutkiem
jak mam chwile czasu bo dom śpi to ja tez padam
Gratuluję wszystkim Mamusiom zdrowiutkich śliczniutkich Fasoleczek:-)

my byliśmy na usg 17 lutego
wszystko ok
serduszko ślicznie bije:tak::-)
wg usg to było 8,1 tyg
termin 26.09
następne usg genetyczne 17 marca

mdłosci męczą mne paskudnie
w zadnej ciąży tak nie było
masakra***

lecę teraz po starszaka do szkoły
Miłego Dnia:happy:
 
reklama
Moja mama karmiąc mnie piła bawarkę,a teraz każą wodę pić,żeby mieć więcej pokarmu:-D.I jak to wszystko tłumaczyć?:angry:;-):angry:
Mi kazala polozna piwo bezalkoholowe na pokarm pic haha:-D Tu jest takie ze zboza ktore ma bardzo duzo witamin i wywoluje powstawanie pokarmu. Moj maz kupil mi cala skrzynke a ja oczywiscie nie mialam cic przeciwko.
 
Do góry