reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Wiecie u mnie to jest 6 ciaza a udalo mi sie donosic tylko 1, Zawsze w pierwszym trymestrze stracilam swoje kruszynki. I ja jestem juz nie najmlodsza mam 36 lat dlatego teraz jestem pelna obaw. Ale teraz stawiam na Akard ,i tym razem sie uda nie ma innej mozliwosci:-). Uwazam ze posiadanie jednego dziecka jest smutne ale lepiej oczywiscie jak wcale. Szczegolnie jak przychodza swieta fajnie miec wieksza rodzinke. Nie wiem jak wy ale ja czerpie strasznie duzo satysfakcji z wychowania mojego dziecka ciesze sie z nim najmniejszymi glupotami jak bym miala 10 lat.
Pysia a ty sie nieprzejmuj belkotami -to bylo porostu glupie forum.:-p
 
reklama
witam popoludniowo
ja juz dzis po pracy:tak::tak:

witam serdecznie i gratuluje nowym wrzesniowym mamusiom:tak:

ja wczoraj po pracy poszlam z malzem do kina,po popcornie i pepsi cukier na wieczor mialam 140 ,jak to zobaczylam to sie zalamalam

milego popoludnia:-):-):-)
 
Drogie Mamy czy moje posty z braku , i . są dla was bełkotem i są niezrozumiałe? bo na innym forum nazwano moje wypowiedzi bełkotem tylko za brak , i . :-D
czym prędzej opuściłam tamto forum chyba źle weszłam i nie było to forum dla rodziców a forum poprawnej polszczyzny.

JEŻELI DLA KOGOŚ JEST NIE ZROZUMIAŁY TEKST ZE WZGLĘDU NA BRAK "I" TO NAJWIDOCZNIEJ TEN KTOŚ NIE POTRAFI CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM:szok:

Ja akurat mam fioła na punkcie poprawnej polszczyzny i staram się do niej stosować... jeśli chodzi o wypowiedzi innych, to faktycznie mnie osobiście razi, jeśli ktoś nie używa interpunkcji (niestety dziewczyny, ale tekst bez kropek i przecinków czyta się naprawdę ciężko - to tak, jakby słuchać tekstu mówionego automatycznie i monotonnie przez maszynę, a nie z odpowiednim akcentowaniem przez człowieka).
Ja staram się nie zwracać innym uwagi na ich błędy czy to ortograficzne, czy też interpunkcyjne, jeśli chodzi o wypowiedzi na forach czy gg - sama też nieraz nie używam np. polskich znaków, albo z pośpiechu nie wstawię gdzieś przecinka (przyznaję się bez bicia, że mam tak zwłaszcza na gg, albo w "szybkich" mailach). Jednak Karolino mylisz się twierdząc, że taka osoba (czyli np. ja) nie umie czytać ze zrozumieniem. To jest zupełnie inne pojęcie i nie ma żadnego związku z interpunkcją ;-)
Po prostu stosując kropki i przecinki piszemy tak, jakbyśmy do kogoś mówili, a nie wyrzucali z siebie słowa jak program, który czyta niewidomym. Naprawdę wszystkim czytającym jest o wiele łatwiej i szybciej przyswoić tekst z poprawną interpunkcją ;-)
I nie piszę tego po to, żeby kogoś obrazić, czy też sprawić przykrość - ale nie będę się lepiej wypowiadać na temat szacunku do ojczystego języka, bo jeszcze mnie ktoś zlinczuje ;-)
 
A ja mam pytanko z innej beczki ,stworzylam suwaczek skopiowalam kod i nie wiem gdzie mam go wkleic. A jeszcze ktory kod HTML URL?
 
Ostatnia edycja:
Pysia, ja akurat zwracam uwagę na interpunkcję. To znaczy sama strzelam błędy w pośpiechu, ale staram się , żeby te przecinki były. Kiedy tekst jest napisany jako całość bez kropek, przecinek i dużych liter poprostu cięzko się go czyta, bo się zlewa w całość i trzeba wytężyć uwagę żeby wyłapać sens. Ty nie masz czasu przy dzieciach na interpunkcję i ja to rozumiem , ale ja czasem przy wiszącej przy mnie Hani nie mam czasu wyłapać z jednego zlepku tekstu sensu. Literówki zdarzają się każdemu , zwłaszcza jak się pisze w pośpiechu i te mi nie przeszkadzają. Rażące błędy ortograficzne wywyłują u mnie zgrzyt, jakby przejechac paznokciem po szybie ale czytam dalej i staram się nie zwracać uwagi. A już w ogóle nie przeszkadza mi brak polskich znaków. Jestem " dzieckiem " irca, tam sie nie używało polskich znaków, stąd i ja mam ten nawyk. Ktoś mi kiedyś zwrócił uwagę i staram się pamiętać by ich używać, ale...jak się śpieszę czy jestem podescytowana to sama je olewam , bezwiednie, jak odruch bezwarunkowy. Czyli tylko ta interpunkcja, ale to naprawdę chodzi o komfort czytania.

A , i jeszcze jedno. Sama z wykształcenia jestem belfrem , kiedyś nigdy nie sadziłam byków. Dwa lata w domu i zdarza mi się mocno zastanawiać nad pisownią danego słowa. Jednak w niektórych przypadkach dziecko wywołuje regres:-D:-D:-DAczkolwiek staram się pisać najpoprawniej jak potrafię...przecież mamy uczyć nasze dzieciaki w przyszłości, a jeśli pozwolimy sobie na labę językową to wejdzie nam to w nawyk i potem trudno będzie nam być wzorem dla dzieci.

Dorotka, a Ty miałaś już wcześniej kłopty z poziomem cukru czy wyskoczył Ci ten problem wraz z nową fasolką? Pytam, bo w mojej rodzinie jest spore obciażenie cukrzycą, choć ja jeszcze nie miałam takich problemów.

Saraa, masz dziecko! I ono jest dowodem, że możesz donosić ciążę. Podejrzewam jak się boisz. Ale strach niestety nakręca cały łańcuch niekorzystny , stres, wyższe ciśnienie etc. Jesteś w ciąży i teraz tylko to się liczy. Nie myśl co może/ mogłoby się zdarzyć...bo kusisz los.
Mam koleżankę, która 10 lat starała się o dziecko i nic. W końcu z mężem odpuścili, adoptowali córeczkę i....5 miesięcy później koleżanka zaszła w ciążę, zupełnie bezproblemową. Lekarz tłumaczy to, że poprostu odblokowała się psychicznie, przestało jej obsesyjnie zależeć. Natura i organizm ludzki to wciąż w wielu przypadkach wielka zagadka dla lekarzy i ...cuda, których oni nie potrafią wytłumaczyć. Skoro cuda się zdarzają dlaczego nie miałyby zdarzyć się Tobie?:tak:


Pysia, z tymi zabawkami to jest dla mnie wielka zagadka. Hania chowa się z 4 dzieci moich przyjaciół. I choćby wszystkie miały identyczne w rękach to zabawka kolegi/koleżanki zawsze jest strakcyjniesza, mimo, że identyczna. A jaka wojna raz była o klapka, zwykłego kapcia....a histeria godzinna w wykonaniu 5 dzieci. Istny matrix:tak:
 
Dorotka, a Ty miałaś już wcześniej kłopty z poziomem cukru czy wyskoczył Ci ten problem wraz z nową fasolką? Pytam, bo w mojej rodzinie jest spore obciażenie cukrzycą, choć ja jeszcze nie miałam takich problemów.

Saly,wyskoczyl wraz z nową fasolką,w pierwszej ciazy takiego problemu nie mialam,a teraz w zeszly czwartek dostalam od gina skierowanie na morf,mocz i glukoze i to wyszlo,badam cukier od piatku,jutro ide do gina po skierowanie do diabetologa i w czwartek do diabetologa,ale jak pomysle o tym co mnie czeka to ryczec mi sie chce i takiego dola dzis mam ze uspokoic sie nie moge:tak::tak:
 
Udalo sie z suwaczkiem .Wielkie dzieki za pomoc. Co do poprawnej polszczyzny tez jestem za , ale ja niestety mam niemiecka klawiaturke i nie moge skorzystac z polskich znakow.
 
Kurczę, to nie zazdroszczę. Czeka Cię bardzo ostrożna ciąża. I z tego co wiem to ciąże cukrzycowe są wcześniej kończone, choć to chyba też nie jest standart. Zdarza się też , że cukrzyca ciążowa mija wraz z ciążą i miejmy nadzieję, że to Twój przypadek. Mocno trzymam kciuki i daj znać co powiedział diabetolog
 
reklama
Witam serdecznie wszystkie wrześniówki i chciałam wam z całego serca pogratulować, mam nadzieję że wasze grono będzie się systematycznie powiększało

Przed wami jak niektóre już wiedzą, bo są po raz kolejny przyszłymi mamami, długa i ciężka czasem droga.

My Lutówki jesteśmy już na finiszu i mamy już 3 rozpakowane szczęśliwie mamusie, mam nadzieję że u was wszystkie brzusie poczekają do odpowiedniego dla nich czasu

pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za wasze fasolki


 
Do góry