reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

reklama
Witam kochane w nowym roku :) Wlasnie wrocilismy z PL :) Jazda samochodem z malym dzieckiem ponad 1300 km w jedna strone jest mozliwa ! i nawet nie taka uciazliwa jak sobie wyobrazalam :) Chyba nie nadrobie zaleglosci na forum bo nie bylo mnie caaaale 3 tygodnie.Mam Wam jeszcze jedna wiadomosc ktora dodaje mi skrzydel :

BEDE WRZESNIOWA MAMA 2011 !!!!

Kasia na pierwsze urodziny dostanie braciszka lub siostrzyczke !!!


jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Trixi, gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wow Trixi ale mi sie geba cieszy

przeogromne gratulacje kochanie
a Twoja Kasienka bedzie miec przepiekny prezent na 1 roczek


a tak wogole to dzien dobry i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
 
TRIXI-GRATULUJE!!!

DZIEwczyny szukam strony z rymowankami takie jak tu tu sroczka albo kosi kosi lapci do druku,bo nasze maluszki sa juz w takuim wieku ze mozna juz im mowic takie rymowanki,znam tylko te dwie,moze wy wiecej znacie jakies fajne rymowanki?z gory dziekuje za stronki!!!

A moj maluszek wlasnie grucha sobie z tatem i bawi sie zabawkami za godzinke bedzie kapany i lulu pojdzie,tez strasznie pcha raczki do buzi i slini sie niesamowicie mocno,teraz tak sobie kupe unormowal ze robi co 2 dzien....ale jak zrobi to porzadnie ze tzreba przebierac calego:))
uciekam dac mu cyca bo juz chyba glodny bo cos zaczyna marudzic

zycze dobrej nocki



 
trixi gratuluje :) i zazdroszcze;) sama juz bym chciała siostrzyczkę dla Olafka


gratki wielkie i zyczę cudównych 9 miesięcy...ah.... rozmarzylam się;) fajnie by było znowu nosic kruszynkę pod serduszkiem
 
Hej w końcu mam chwilę dla siebie!!! Kacper śpi, małż w pracy a ja przed kompem :-) Padł nam napęd w kompie i P. nie może grać bo płyt mu nie czyta to znalazł jakieś dupne gry przez neta i teraz jak jego nie ma to ja siedzę i klikam za niego teraz bawimy się w farmera:-D
Przyszła mamo ja ostatnio przeglądam strony i natknęłam się na tą
SuperKid / Rymowanki
Baniaminko zapomniałam ci podziękować za pomysł z woreczkiem gorczycy w poniedziałek pójdę i kupię zobaczymy może to pomoże:-) tak więc dziękuję !!:-):-)
dziś byliśmy u neurologa dowiedziałam się że mały jest miesiąc do tyłu ale poza tym świetnie sobie radzi no i że będziemy kontynuować rehabilitację a 2 tyg. temu pani rehabilitantka stwierdziła że Kacper dogonił rówieśników i zakończymy ćwiczenia w styczniu ech i bądź tu mądry już sama nie wiem kogo słuchać ;-)
Jutro mam zajęcia i strasznie mi się nie chcę po miesięcznej przerwie iść na wykłady a jeszcze tak ułożyli plan że mam jedne zajęcia w środku dnia:wściekła/y:
Ostatnio myślałam żeby małemu pokupować kilka książeczek bo mamy tylko dwie:zawstydzona/y: i prosze dziś mi przesłali ofertę prenumeraty disney baby Disney Baby - seria ksi��ek dla najm�odszych i strasznie mnie korci żeby zamówić :-) Sama pamiętam jak byłam mała to uwielbiałam jak mama mi czytała :-)
Kładę się spać bo oczka już same mi się zamykają mam nadzieję że Kacprowi się coś przestawi bo przez 3 ostatnie noce robił kupę i musiałam go przewijać a wtedy wiadomo zamiast spać to chcę gadać:-)
Dobranoc dla was i waszych słodziaków
 
Kasik, podaję ferrum dwa razy dziennie po 0,5 ml. Trochę mało - wydaje mi się. Mała robi po tym okropnie śmierdzące kupki, ale na szczęście, jak narazie, problemów z brzuszkiem nie ma. Zobaczymy, czy coś przybierze. A Twój Antoś przybiera już na wadze?

whitneyxx akurat dzisiaj bylismy u pediatry z tym katarem i go wazylismy. Tylko, ze ja zrozumialam, ze wazy 6030 g, a maz ze 6300. Ale najwazniejsze, ze przybył na wadze:happy2:, bo 17 grudnia wazył 5600. Ale w dzien daje mleczko moje z butli to chociaz wiem ile wypija. Bo jak jadł cyca, to ciumkał po 3 do 5 min. i pewnie nie dojadał. A on do takich dzieciaczkow nalezy co nie płacze jak jest głodny.
A ferrum to zaczynalismy od 0,5ml raz dziennie, potem 2*0,5 ml, a teraz 2*0,75 ml. Zwiekszamy dawke tak co tydzien, az mamy dojsc do 2*2 ml. Ale co pediatra to inne zalecenie. My bylismy najpierw w swojej przychodni to kazała od razu 2*1,5 ml. Ale wkurzyła mnie troche (ale to juz inna bajka) i teraz chodze prywatnie do innej. Dajemy tez przy tym wit.c 2*5kropelek, i kwas foliowy, na szybszy wzrost krwinek czerwonych.

KasikN - współczuję kataru. A może macie za suche powietrze w mieszkaniu? Teraz wszędzie tyle wirusów, mnóstwo dzieciaków moich znajomych albo choruje, albo ma "tylko" katar.

dagna sama juz nie wiem. Ale martwie sie, bo jak juz pisałam trzeci raz meczymy sie z katarem. temp. mamy tak około 22, ale pewnie suche powietrze tez bo w nosie to mi cały czas zasycha. Mamy nawilzacz powietrza, wieszam tez mokre pieluchy na kalortferze. Dzisiaj pediatra zasugerowała, ze moze to posciel z pierza małego uczula, bo my taka mamy, a spimy w jednym pokoju

U nas dzień, jak codzień ostatnio. Ale po rannej wizycie w szpitalu mam dobrą wiadomośc - Wiki jest już zdrowa!!! Wyniki krwi i moczu już w porządku, wzięła ostatni zastrzyk rano i teraz kontrola za 10 dni.
Tylko moja pannica najpierw miała awersję do cyca i spadła ponad 200g na wadze, a teraz jeśli ssie, to tylko lewego cyca, bo przy prawym cuduje i jakieś tańce odstawia!W końcu mi pokarm zaniknie w prawej piersi:sorry2::sorry2::sorry2:. Chyba muszę zacząć odciągać,bo może jej się odmieni... Normalnie już nie wiem co robić:confused:

W ogóle jestem strasznie rozbita, bo przeraża mnie konieczność powrotu do pracy!!! Nie wiem jak ja to wszystko zorganizuję. Muszę się umówić na rozmowę z szefostwem i jestem spanikowana! Bo to są ludzie, dla których pracownik jest nikim, nie mówiąc już o jego rodzinie! Nie mam pojęcia jak ta rozmowa teraz będzie wyglądać:baffled::baffled::baffled:. Niby powinnam wrócić na swoje stanowisko, bo przyjęli dziewczynę na zastępstwo za mnie, ale podobno zaoferowali jej pracę (podobno nie na moim stanowisku). Tylko tutaj prawdy nikt mi nie powie,a bardzo dużo zmieniło się w zakresie moich obowiązków i będę musiała poświęcić dużo czasu na naukę tego wszystkiego i boję się czy oni nie wyjdą z założenia,że nie dam sobie rady, skoro rok siedziałam w domu i mam malutkie dziecko. Wczoraj zaczęłam dodatkowy macierzyński, a potem mam jeszcze zaległy urlop. Ale od marca już muszę wrócić, bo nie damy rady z kasą. Tylko nie mam pojęcia czym oni mogą mnie tam poczęstować??? Chciałabym móc się jakoś zabezpieczyć przed zwolnieniem czy zmianą stanowiska! Słyszałam coś o możliwości zmniejszenia etatu, które podobno zabezpiecza przed zwolnieniem przez 12 m-cy. Tylko mnie jest potrzebna kasa, więc mogłabym ewentualnie zrezygnować z 1-2 dniówek w miesiącu max. Bo praca np.tylko 7 godzin dziennie odpada, ponieważ najwięcej jest tam pracy właśnie na początku i na końcu zmiany- musiałabym to ująć w dniówkach. Tylko pojęcia nie mam jak???
Przepraszam,że tak się użalam,ale dręczę się tym strasznie...

Angelus super wiadomosc:-):-)
Ja tez słyszałam, ze jak sie zmniejsza etat, to nie moga zwolnic przez rok.
Ale ogolnie to przykra sprawa, ze trzeba wracac do pracy. Ale ja raczej nie mam gdzie wrocic:-(. Wiec pewnie pojde na wychowawczy bezpłatny i taki bedzie finał. A za pare m-cy rozejrze sie za jakos praca.


Lecę ogarnąć troszkę dom bo masakra jakaś tajfun chybaq przeszedł


kalcha ja mozna powiedziec, ze sprzatam dzien w dzien, ale i tak kazdego ranka mam tajfun w domku:no:. Kurcze a miałam postanowienie, ze bede mnie sie porzadkami przejmowac


Witam
Mała dziś coś marudna chyba przez kupkę (jeszcze dziś nie robiła) Cyca w dzień ani razu nie ciągnęła ale odciągnęłam i wypijała zmieszane z mm Oj idę do małej bo krzyczy no ale chociaż was poczytałam i nadrobiłam zaległości
Miłego wieczorku

U nas tez w dzionek tylko mleczko z butli pije, z cyca za nic w swiecie nie chce. A jak dzisiaj opowiedzialm lekarce to sie smiala, ze mały taki mały a juz w domku rzadzi. I jeszcze mnie w sumie pocieszyła, ze juz te 3 m-ce na cycu był. A to starsza babka jest, wiec byłam zaskoczona, ze nie ma parcia na cycolenie


Ostatnio myślałam żeby małemu pokupować kilka książeczek bo mamy tylko dwie:zawstydzona/y: i prosze dziś mi przesłali ofertę prenumeraty disney baby Disney Baby - seria ksi��ek dla najm�odszych i strasznie mnie korci żeby zamówić :-) Sama pamiętam jak byłam mała to uwielbiałam jak mama mi czytała :-)

mi tez przysłali:dry:. Ale ja nie skorzystam chyba. Ostatnio znajoma kupiła mi w Swiat ksiazki (tylko ze w sklepie wiec nie ma przesyłki do placenia) za 25 zl. ksiazke nie z bajkami tylko z takimi rymowankami typu entliczek pentliczek czy kaczka dziwaczka. Wiec mysle, ze cena nie za wysoka.

Beniaminka dzieki za link odnosnie anemii

My dzisiaj bylismy u pediatry z tym katarem, bo jutro weekend i bałam sie zeby cos sie nie rozwineło. Na szczescie gardło czyste, oskrzela tez. Mamy tylko wapno brac i kropelki do noska. A tej wydzielinki w nosku to ma tyle, ze:szok::szok:. A jak podchodze z frida to Antos juz wie co sie swieci, i na bok sie przekreca. Ale jak mus to mus, na sile wiec odciagam.
I przybrał na wadze:-):happy2:
 
reklama
witam pierwsza :)

TRIXI GRATULEISZYN :) :) :)

My wczoraj u alergolog byliśmy i co? Tylko spojrzała na te zmiany pod szyjką i pod paszkami ropiejące i mówi, że na bank ma AZS i alergię wysiękową :/ Nie pocieszyła w związku z tym, że jest to cięższy rodzaj alergii niż ta z wysypkami gdyż do takich otarć mogą wdawać się stany zapalne i dziecko cierpi :( No i niestety leczenie będzie polegać na walce z tym ale nie da się tego wyeliminować bo często to cholerstwo nawraca, zresztą sama wiem, jak się zagoi to po kilku dniach znów ropieje :( Koniecznie zmiana mleka tylko i wyłącznie albo Pepti albo Nutramigen choć wolałaby żeby to drugie pił ale które mu lepiej podejdzie, no i które lepiej zadziała, zaczynam od Pepti - bo tańsze niestety, policzyłam, że jak zliczyc leki i Nutramigen na m-c to mi kasy nie starczy :/ Ale zobaczymy bo jak będzie trzeba to trudno, choć ostrzegała, że młody może nie chciec tego mleka i na razie mam mieszać ze starym. Dostaliśmy maść borową, maść z witaminami, genycyjanę wodną, Detromycynę i za 3 tyg do kontroli. I of kors zaświadczenie do pediatry co by mleko wypisał a nie stawiał opory.
 
Do góry