reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

:szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok: cuuuuuuuuuuuuuuudoooooooooooooooooownieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!
moje gratulacje!!!!!!!!! Jak to mówią wszystko się da, życzę bezproblemowej ciąży:tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak:

Kochane a ja mam wyniki posiewu mojej Laury.....negatywny:-) czyli z ukł. moczowym wsio ok. czyli.....pewnie zapodam małej jednak wcześniej obiadek, albo kaszkę.
ale jeśli mnie wzrok nie mylił to mała dobiła do 6kg..czyli przybrałą 200g...ale musze ją jeszcze raz zważyć dla pewności;-);-);-)
co do laktatora to ja mam własnie medela mini electric:tak: Jest genialny:tak:
 
reklama
Trixi gratuluję!!!!!! Super wiadomość :-):-):-):-):-)
oj też bym chciała już drugą dzidzię ale niestety warunki mi na to nie pozwalają :-(
Kerna widzę że u Ciebie też same pozytywne wiadomości !!:-)
 
O rany!!!! coż za wiadomość:-D:-D:-D:-D:-D:-D
Trixi gratulacje!!!:-D:-D:-D:-D:-D dużo zdrówka i duuużo siłki !!!!!! bo radości i miłości będziesz miała tyle, że się jeszcze z nami podzielisz!!!!!
jak już zaciążać to masowo!!!:-D:-D:-D:-Dmaluchy bedą się razem bawiły!!:-D:-D:-D
któraś jeszcze planuje takie niespodzianki???:-D:-D:-D ja bym sama sobie jeszcze z dwójkę zrobiła ale najpierw muszę wygrać w totka;-):-D:-D:-D

.....aaaaa Kerna kochana dawaj młodej kaszkę nie bój się !!! ja już z miesiąc dokładam kaszkę ryżową do mleka i mleczno-ryżową też podaję samą!!! bo mój niejad przechodzi samą siebie w niejedzeniu:dry: dzisiaj zapodam jej już obiadek!!! niech je!!! jak do tej pory wszystko przyjmowała bez żadnych problemów!!
 
Ostatnia edycja:
Kasik - dziekuje bardzo za podpowiedzi - zobaczymy z tym akwarium jak to bedzie , dobrze ,ze uzywane i za 20 zl tylko w razie co nie bedzie szkoda odstawic na bok;-) .
A butelke mamy z TT taka co byla z laktatorem - to jest i antykolkowa i taka ,ze picie z niej przypomina ssanie piersi - ale chyba one wszystkie z TT takie sa - naprawde polecam- myslalam , ze to tylko reklama - bo lovo niby tez tak miala mic -ale maluch po niej cyca nie chcial za groma, a od czasu TT jeden dzien pojadl z niej i cyc zaczal na nowo go wciagac:-) .Polecam naprawde .

No problem:-)

Witam kochane w nowym roku :) Wlasnie wrocilismy z PL :) Jazda samochodem z malym dzieckiem ponad 1300 km w jedna strone jest mozliwa ! i nawet nie taka uciazliwa jak sobie wyobrazalam :) Chyba nie nadrobie zaleglosci na forum bo nie bylo mnie caaaale 3 tygodnie.Mam Wam jeszcze jedna wiadomosc ktora dodaje mi skrzydel :

BEDE WRZESNIOWA MAMA 2011 !!!!

Kasia na pierwsze urodziny dostanie braciszka lub siostrzyczke !!!​



Tixi ogromniaste gratulacje dla Ciebie:tak::-).
Zycze szczesliwych 9 m-cy
Kasia prezent dostanie cudowny:tak:


Hej!

Kurcze nie wyspana jestem. Mój nie dość że sie rozwalił w łóżku to dodatkowo chrapał i to jak stary traktor. Także czeka mnie dzień na skokach kofeinowych. Na spacer nie wyjde bo sie boje. W nocy popadał deszcz i jest koszmarne lodowisko. Rano widziałam jak sąsiedzi w drodze do auta sie wywracali.

Skrzacik mozemy przybic sobie łapke. Z mojego meza tez okropny hrapacz:wściekła/y::wściekła/y:. I tak prawie co noc. Jak tak dalej bedzie to chyba wymelduje go z pokoju:-D:-D


Cześć dziewczyny!!!
U nas znowu cyc wrócił do łask. Mała nie za wiele zjadła z butelki, ale może to przez to, że wróciliśmy do Aventu - z dwiema dziurkami. Mleczko samo już nie leci, więc butelka przestała być atrakcyjna. :) Mam nadzieję, że ta tendnecja się utrzyma. :)

Mała coś marnie przybiera od dłuższego czasu. Mam nadzieję, że to przez niski poziom żelaza. Od kilku dni podajemy jej ferrum i obserwujemy. Jeśli w ciągu trzech tygodni nic nie przybierze, pójdziemy do lekarza. Akurat będziemy mieć przerwę w noszeniu gipsu, więc będzie można ją zważyć.

A tak w ogole, to musze stwierdzic, że mam bardzo grzeczne dziecko. Obudzila się pół godziny temu i bawi się w łóżku swoimi paluszkami. :)

whitneyxx to widze, ze mamy ten sam problem. Antos tez w pewnym momencie przybrał tylko 100 gram w ponad 2 tyg. I po badaniach okazało sie ze ma anemie fizjologiczna. Tez bierzemy ferrum lek od 23 grudnia. A w jakich ilosciach podajesz??
U nas nadal cycolenie tylko w nocy, w dzien cycol bee. I tez mamy aventu butle, tylko smok 1. I nie mam pojecia jak małego przekonac do cycolenia w dzien:no:.

Kerna super ze wyniki Laurki ok.

A w ogole to witam!!!

Cały czas mysle ze dzisiaj poniedziałek:-p. U nas nocka standard, zasnał Antos po 21, karmienie o 2.30 i potem przed 7. Tylko ze juz wstajemy wtedy, ale około 9 Antos znowu odlatuje tak na 40 min. A teraz znowu spi:tak:. A to karmienie w nocy to takie na spiocha w sumie, bo Antos nie placze ani nie domaga sie jedzonka. Troche sie tylko wierci wiec go biore i troche wtedy pociumka. Czasami to nawet oczu nie otworzy i dalej spi po odłozeniu do łozeczka.

I dopadł go znowu katar:wściekła/y::-:)-(. Walczymy z nim, ale mały nie daje sobie frida wyciagac. A jak juz mi sie uda to drze sie jak opetany. I przez to az ma chrypke. Biedaczek moj malutki. Nie wiem co myslec bo juz trzeci raz zmagamy sie z katarem:szok::szok:

I chyba juz mamy druga wrzesniowa mame 2011:-):-) Bo dziewczynki wylukały na ktoryms watku, ze Toshi ma nowy suwaczek.
 
Też zauważyłam suwaczek Toshi na fotkach naszych pociech... jeśli to nie pomyłka w suwaczku to też serdecznie gratuluję!!!

Dzisiaj drugi dzień z mlekiem bez laktozy. Sama nie wiem ale na razie skóra taka jak była. Wiadomo, że na poprawę trzeba kilku dni ale chciałabym już wiedzieć co to za licho.

Pozdrawiam!
 
O rany TRIXI, jaka cudowna wiadomość, zrobiła na mnie ogromne wrażenie...bo ostatnio zastanawiałam się, która z nas będzie najszybciej przy nadziei , ale jakoś nie pomyślałam, że to Ciebie spotka to szczęście, niespodzianka, dar...:tak::happy2::-)
Serdeczne gratulacje, dla Ciebie, męża i dla Kasi ,nie będzie nieszczęśliwaą jedynaczką !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Trixi, moje wieeelkieee gratulacje!!!
I zyczę teraz zdrowego chłopczyka, co by parka była;-):tak:

Witam serdecznie!
U nas dzień, jak codzień ostatnio. Ale po rannej wizycie w szpitalu mam dobrą wiadomośc - Wiki jest już zdrowa!!! Wyniki krwi i moczu już w porządku, wzięła ostatni zastrzyk rano i teraz kontrola za 10 dni.
Tylko moja pannica najpierw miała awersję do cyca i spadła ponad 200g na wadze, a teraz jeśli ssie, to tylko lewego cyca, bo przy prawym cuduje i jakieś tańce odstawia!W końcu mi pokarm zaniknie w prawej piersi:sorry2::sorry2::sorry2:. Chyba muszę zacząć odciągać,bo może jej się odmieni... Normalnie już nie wiem co robić:confused:

W ogóle jestem strasznie rozbita, bo przeraża mnie konieczność powrotu do pracy!!! Nie wiem jak ja to wszystko zorganizuję. Muszę się umówić na rozmowę z szefostwem i jestem spanikowana! Bo to są ludzie, dla których pracownik jest nikim, nie mówiąc już o jego rodzinie! Nie mam pojęcia jak ta rozmowa teraz będzie wyglądać:baffled::baffled::baffled:. Niby powinnam wrócić na swoje stanowisko, bo przyjęli dziewczynę na zastępstwo za mnie, ale podobno zaoferowali jej pracę (podobno nie na moim stanowisku). Tylko tutaj prawdy nikt mi nie powie,a bardzo dużo zmieniło się w zakresie moich obowiązków i będę musiała poświęcić dużo czasu na naukę tego wszystkiego i boję się czy oni nie wyjdą z założenia,że nie dam sobie rady, skoro rok siedziałam w domu i mam malutkie dziecko. Wczoraj zaczęłam dodatkowy macierzyński, a potem mam jeszcze zaległy urlop. Ale od marca już muszę wrócić, bo nie damy rady z kasą. Tylko nie mam pojęcia czym oni mogą mnie tam poczęstować??? Chciałabym móc się jakoś zabezpieczyć przed zwolnieniem czy zmianą stanowiska! Słyszałam coś o możliwości zmniejszenia etatu, które podobno zabezpiecza przed zwolnieniem przez 12 m-cy. Tylko mnie jest potrzebna kasa, więc mogłabym ewentualnie zrezygnować z 1-2 dniówek w miesiącu max. Bo praca np.tylko 7 godzin dziennie odpada, ponieważ najwięcej jest tam pracy właśnie na początku i na końcu zmiany- musiałabym to ująć w dniówkach. Tylko pojęcia nie mam jak???
Przepraszam,że tak się użalam,ale dręczę się tym strasznie...
 
Trixi gratuluje, nawet nie wiedziałam że czyjaś ciąza moze mnie tak ucieszyć :)
Kerna super że badanie wyszło dobrze
Angelus ja zmniejszam etat na początku na 3 m-ce na 7/8, troche z konieczonosci żebyśmy z mezem zdołali się synkiem sami zajmowac a troche z obawy przed zwolnieniami bo niestety w tym roku mają zwolnić 10% urzędników, wiec mi ta ochrona jak najbardziej na rękę. ale tak jak pisałas nawet przy godzinie pracy mnie to wypłaty wychodzi sporo mniej. a tego co ja wiem to ochrone masz od dnia złozenia wniosku, czyli teoretycznie wniosek mozesz złozyc 1 marca że np od 1 czerwca do 5 czerwca chciałabys zmniejszyc etat w zamian za urlop wychowawczy. ale dobrze by było jakbys z kimś bardziej zoriętowanym pogadała. jak to wygląda
 
Kasik, podaję ferrum dwa razy dziennie po 0,5 ml. Trochę mało - wydaje mi się. Mała robi po tym okropnie śmierdzące kupki, ale na szczęście, jak narazie, problemów z brzuszkiem nie ma. Zobaczymy, czy coś przybierze. A Twój Antoś przybiera już na wadze?
 
reklama
Kerna, Angelus - cieszę się, że wyniki badań są dobre! :-)

Angelus - Już Ci się kończy macierzyński? Mi ten podstawowy kończy się podobno 21 lutego. Ale ten czas leci... :szok: Rozumiem sytuację, u mnie jest podobnie. Na moje miejsce przyjęli jakąś super dziewczynę i wszystkim żal, ze jak wrócę to ona odejdzie (kilka dziewczyn z mojego działu było mniej więcej w tym samym czasie w ciąży i reszta dziewczyn tych przyjętych na zastępstwo to podobno jakiś koszmar). Dużo się zmieniło u mnie w pracy, mamy nowy system komputerowy, nowe standardy działania i będę musiała sporo nadrobić a nie jestem pupilką szefowej, więc pewnie mi życia nie ułatwi. Do października mam zamiar korzystać z tej godziny na karmienie, będę wychodzić wcześniej, z tym u nas nie robią problemu. Też bym chciała zmniejszyć etat, ale połowa mojej wypłaty to dopiero byłaby pustka w naszym budżecie :-(

Kerna - słyszałam, że laktatory medeli są rewelacyjne, położna z mojej sr mówiła, ze to ferrari wśród laktatorów. Niestety jak dla mnie cholernie drogie... może kiedyś. Ja mam maść medeli na brodawki - polecam, droga, ale rewelacyjna. W szpitalu uratowała mi życie ;-)

KasikN - współczuję kataru. A może macie za suche powietrze w mieszkaniu? Teraz wszędzie tyle wirusów, mnóstwo dzieciaków moich znajomych albo choruje, albo ma "tylko" katar.


Moja mała wreszcie koło 14 usnęła i mogłam trochę ogarnąć dom.
 
Do góry