reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Witam przy kawusi!
Troche mama stresa od rana bo na 10:15 idziemy na usg bioderek. Znaczy Mąż jedzie z Anielką bo mnie coś w noge weszło i boli. Jak oni pojadą to ja sobie zrobie maczankę z soli iwonickiej i jakoś może przejdzie. A wogóle miałam wam wieczorem pisać ale.... no to teraz napisze co Mój powiedział na ciąże wrześniówki Trixi.
- No to teraz czekaj. Skończy ci sie okres i robimy rodzeństwo.
- Zgłupiałeś przecież trzeba odczekać minimum rok po cc żeby zajść w ciąże. A poza tym ona miała to cięcie pod brzuszkiem a nie takie jak ja wzdłuż brzucha. Mówił lekarz minimum rok a najlepiej 2 lata zaczekać.
- Eee tam jej nic nie jest to tobie też nic będzie.
- Dobra! Robimy bąbla! Ale to TY chodzisz w ciąży, ciebie wszystko boli, latasz za ciekawym świata raczkującym maluchem z brzuszkiem i bólem kręgosłupa a potem rodzisz to słodkie rodzeństwo 2 dni. A potem ja pójde do roboty na cały dzień a ty zostaniesz z nieporadnie chodzącą Anielką która wszędzie będzie próbowała wejść i noworodkiem na ręce oraz obowiązkami domowymi. Pasi?
-:confused::baffled::eek::unsure:(cisza i dziwne miny)

Faceci to tylko gumisiem myślą!

Gaja nie ciekawie! Ale głowa do góry! Pepti pomoże a Maksiu będzie zdrowy jak rydz!
 
reklama
Witam porannie

Kasik cieszę się że to tylko katar i dobrze że poszlaś do pediatry przynajmniej jestes spokojna na weekend u nas Hania też jak widzi fride to ucieka na bok z głową i stawia opory a na poczatku jak ja widzi to sie cieszy ;-)

gaja głowa do góry wygracie z tym cholerstwem grunt że wiecie juz co to jest, no i mam nadzieje ze podejdzie tp tansze mleczko bo faktycznie duzo kasy wyjdzie inaczej

My już po porannych śpiewach i operetkach ja nie wiem ale ta nasza córcia chyba jakąś piosenkarka bedzie :-D
 
Witam sobotnio
Kasik dobrze że to tylko katarek i super że mały przybiera :happy2:
Gaja dobrze że już wiecie co to jest, oby mały polubił to tańsze mleczko:tak:
Skrzacik dosłownie jakbym swojego słyszała dla niego to żaden problem (tylko że my już trójkę mamy:-D)

Kurcze ale mi dziś głowa pęka :wściekła/y:i przez to mam ogromnego lenia a tu trza rozpalić w piecu, wstawić pranie (a będzie tego ze dwie pralki) zrobić obiad ,posprzątać (no w tym to starsza córa już pomoże ) A mój W śpi po nocce
Dobra muszę ruszyć dupsko bo w tym tempie to nic nie zrobię a jeszcze mała cosik mruczy a ręce to niedługo chyba całe jej się uda do buźki włożyć No i synek siedzi i mnie popędza bo chce grać
Miłego dzionka
 
przyszła mamo ja zakupiłam u siebie w mieście ksiązkę MOJE POLSKIE RYMOWANKI najbardziej znane*100stron* (1387069280) - Aukcje internetowe Allegro za 16zł i czytam Emilkowi od 2 tyg, bardzo to lubi bo tam są i fajne wierszyki i piosenek kilka i jest bardzo kolorowa a cena nie za duża

magdzik ja tez dostałam te "zaproszenie" ale nie skorzystam u mnie w księgarni są te książeczki w takiej samej cenie po 12,99 są na prawde fajne, mają w srodku sztywne kartki, i stwierdziłam ze lepiej tam kupic bo mogą kupić kiedy chcę i jaką chcę, radze się wybrac do księgarni tam mają ogromny wybór wszystkiego czego dusza zapragnie

gaja, szkoda Maksia, biedulek, ale dobrze ze w koncu wiecie co mu jest i mozna jakoś działac i moze i te nocki wasze się poprawią. dziwnie ze pediatra robi problem w wypisaniu recepty, przeciez tej refundacji ze swoich nie płaci. trzymam kciuki za was

a u nas po staremu, Emilek zakochany w koniku z FP, za kazdym razem jak idzie spac to mu go włączam i sie patrzy w niego jak zaczarowany, karuzela go ogólnie nie interesuje, a na macie polezy dosłowanie max 5 min
wczoraj wyczytałam w książce Zawitkowskiego, że jest jak najbardziej przeciwny profilaktycznemu szerokiemu pieluchowaniu, najlepiej dla rozwoju dziecka jest jak ma swobodę ruchów. a także ze nie nalezy wymuszac na dziecku pozycji zabki i podciągac zgiete nózki i jeszcze dupkę dociskac do podłoza ( co nakazał nasz ortopeda).
 
Witam, jak tak szybciutko wpadam, bo zaraz jade na zajecia do szkoły,uczyłam się i pisałam dzisiaj do 4 w nocy z przerwami na karmienie, bo jakże akurat dzisiaj malutka miała głody nocne, chyba czuła że mama nie lezy obok i tak mnie przywoływała. Teraz jeszcze spi, a ja juz od 8 na nogach z laktatorem w reku, troche musze tego nasciagac.
Gaja, no kurcze ze tez jednak to AZS :( Trzeba tylko liczyc , ze dieta i leki zadzialaja szybciutko, i rzeczywiscie lepiej zeby pepti wystarczylo do zaleczenia skory i brzuszka Maksia, bo ceny na te specjalistyczne mleka sa okrutne.
Gaju teraz jak masz stwierdzone AZS lekarz ma obowiazek wpsiac Ci do kartoteki choroba przewlekla, i takie recepty ze znaczkiem "p" wypisywac, wtedy leki masz za symboliczna zlotowke, tylko nie daj sie zbyc i dopilnuj tego, to sporo pieniazkow, a wam sie nalezy znizka bezwzglednie! Duzo zdrowka dla Was i Maksia! :)
Paulka, chyba Zawitkowski ma rację, wielu ortopedow pamieta stara szkole i ani kroku do przodu.
Kalcha trudno sie dziwic, ze Hania muzykalna, jak mamusia od poczatku puszcza jej taka ladna muzyczke :)
Skrzaciku, duzo zdrowka!
Dobrego dnia!
 
Beniaminko, powodzenia i uważaj na drodze :-)
Paulka, pieluchowanie to pic na wodę... już wiele razy na ten temat pisałam... amen
dobrego dnia, dzień dobry, papa
 
Witam!
Mała śpi, chłopaki szaleją, a chorzy podobno:eek::confused::confused2:. A ja zamiast szykować obiadek siadłam,żeby zobaczyć co się tutaj dzieje.
Gaju, kochana- współczuję zmartwień, szkoda Maksia, bo na pewno bardzo mu dokucza ta wysypka, a Ty też jesteś pewnie wykończona, bo masz jeszcze dwójeczkę w domu no i kasa, a raczej jej brak. Wszystko się niestety o nią rozbija, a najgorsze,kiedy człowiek ma dylematy, bo musi oszczędzać na leczeniu dzieci albo na jedzeniu, żeby było na to leczenie. Wiem coś o tym... Ale bądź dobrej myśli, najważniejsze,że już wiecie co to jest, a reszta się jakoś poukłada:tak::-):tak:
Angelus - ja tez wracam do pracy 6 marca, a pod koniec stycznia ide na rozmowe...i tez nie wiem co bede robila, wg. prawa tutaj musza mi zapewnic to samo stanowisko i ta sama stawke, ale jak to bedzie?no i jak beda chcieli to mnie potem szybko zdegraduja, bo zawsze cos sie znajdzie...zobaczymy....ja bede musiala Filipa zostawiac z niania na 13 godzin 3 dni w tygodniu, serce mi peknie....ale nie ja pierwsza...
Alcia, u nas też niby muszą Cię przyjąć na to samo stanowisko i z tą samą pensją, ale... po tygodniu mogą dać Ci wypowiedzenie albo zmienić stanowisko:confused::oo2:, bo przepisy mówią,że muszą Cię przyjąć z powrotem,a ale potem mogą z Tobą zrobić co im się żywnie podoba. To nie fair, bo kobieta po powrocie do pracy powinna być chroniona niezależnie od jakichś zmniejszeń etatów czy nie. Już i tak wystarczająco dużo stresów mamy w związku z zostawieniem dziecka, a jeszcze trzeba się martwić cholerną robotą:realmad::realmad::realmad:
Jedynie zmniejszając etat obejmuje Cię jakaś ochrona przed zwolnieniem. Więc w końcu człowiek nie wie co robić. Bo z jednej strony boi się zwolnienia, więc kombinuje z etatami, a z drugiej im więcej kombinuje, tym jest bardziej nieporządanym pracownikiem w firmie...
Ja będę musiała zostawiać Małą 4 dni po 10 godz., jeden dzień wolny i znów powtórka. i tak w kólko. A jeśli w dniu wolnym wypadnie mi zebranie w pracy, to nici z dnia wolnego.
Skrzaciku, trzymam kciuki za usg Anielki
 
Ostatnia edycja:
Witam kochane!
Gaja oj bidulko ciezko masz kobitko, ale strasznie podziwiam takie mamcie! Powiem ci ze nie wiem jak inne mleka zastepcze ha , ale np. nutramigen to w smaku i zapachu jak pasza dosłownie dla zwierzat. Ja małemu kupiłam, bo zadko ale czasem go dokarmiam. Dwa razy próbował i niestety nie chce tego jesc, zreszta sama bym tego nie wypiła..bleee Ja z moim tez musze do alergologa, bo ma te suche plamy na bokach polików i na główce. Pani pediatra kazała tylko wyeliminowac nabiał i obserwowac a to juz trwa 2 miesiac. W miedzyczasie owszem byłam jeszcze raz u niej, ale to samo powiedziała, wiec chyba prywatnie pójde gdzies z małym i niech potwierdzi lub zaprzeczy alergi na mleko krowie, jak sugeruje pani pediatra. Smaruje go olium kremmem na zmiane z alantan plus...i raz jest lepiej raz gorzej. Na szczescie mały pogodny i usmiechniety i kolek tez niet. No teraz tylko daje popalic bo chyba sie zabkowanie zaczyna, bez zelu na dziasełka nie da rady.
Skrzacie tak masz racje tylko Gumisiami mysla...hehe fajne okreslenie hiii Powodzenia na bioderkach bedzie oki.
Angelus jak fajnie ze nas nawiedzasz juz coraz czesciej...zdrówka dla dzieci.
Z tym powrotem do pracy tez mam stresa...no i nianie szukac musze co odwlekam, bo mam nadzieje ze cos sie dobrego wydarzy i nie bede misiała wracac do pracy juz...ech
 
Kasik, a czym rozpuszczasz katarek? My stosowaliśmy przez dłuższy czas tylko sól fizjologiczną i katar utrzymywał się prawie 2 miesiące. Dopiero jak kupiliśmy sterimar, udało się zlikwidować katar, a bywał już żółty. :) Czyściliśmy małej nosek fridą kilka razy w ciągu dnia i w nocy. I obniżyliśmy temeraturę w mieszkaniu - w sypialni około 20 stopni, w salonie 22.
 
reklama
My już w domku! Dziękuje za kciuki!
Na usg wszystko w porządku! Małej oczywiście niezbyt pasowało że jakiś chłop jeździ jej po biodrach zimnym ale to już ostatni raz był i więcej nie trzeba.
Jeszcze wskoczyliśmy na zakupy do auchana i kupiłam sobie troche dobroci oraz książke z przepisami Dukana dla Polaków. Teraz moge powoli zacząć diete. Ale mojego też wciągne na diete bo brzusio ma sporawy i sam na niego narzeka a lato idzie i trzeba troszke lepiej wyglądać.

Miłego dnia dziewczyny!
 
Do góry