reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Dziewczyny jestem załamana......w wymazie z pochwy wyszedł mi ten okropny paciorkowiec hemolizujący z grupy B. Dzwoniłam do swojego gina i kazał mi narazie łykać furaginum, powiedział, ze jutro da mi receptę na jakieś robione globulki też chyba z furaginą, a potem przy porodzie podadzą antybiotyk, nie wiem czy to dobre postępowanie, czy nie wypadałoby się teraz już porządnie przeleczyć.
Tak czułam, ze mam to, bo z córcią miałam zakażenie wewnątrzmaciczne, mała była zakażona a mnie też wcześniej odchodziły wody......przeraziłam sie trochę.
więc u mnie chyba zapowiada sie dłuższe leżenie w szpitalu, bo mały pewnie też dostanie antybiotyk.........tak było z córcią, mam dość.......;(
Jeśli któraś jest nosicielką napiszcie jak byłyście leczone
Uspokójcie mnie choć troszkę, bo zaczynam sie bać........

Tak mam na wymazie:
STREPTOCOCCUS AGALACTIAE D.liczne
Antybiotyk 1. MIC, interpretacja
AMPICILLIN/SULBACTAM < 2 W
AMPICYLINA < 0.25 W
BENZYLPENICILLIN < 0.12 W
NITROFURANTOIN < 16 W
ERYTROMYCYNA > 8 O
KLINDAMYCYNA 4 O

Głowa do góry. Nie taki ten paciorkowiec straszny jak w internecie o nim piszą.
Mnie wyszedł podczas pobytu w szpitalu i miałam na +++ więc też bardzo liczny. Dostałam metronidazol....jednorazowo 8 tabletek i za tydzień znowu 8 tabletek. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale dostałam też gyno-femidazol dopochwowo. Po takiej kuraci doktor pobrał mi wymaz i już paciorkowca nie było:-) Za to wyszła mi klebsiella tak samo jak naftanalek i teraz łykam zinnat 3x1 i w środę kolejny wymaz i prawie tydzień czekania na wyniki.
Każdy paciorkowiec jest na różne antybiotyki wrażliwy i doktor Ci przepisze na pewno odpowiedni. Gdyby nie dało rady go wytępić to trzeba to zgłosić przy przyjęciu do szpitala i być może to będzie wskazanie do cesarki ale to musi Twój lekarz zdecydować.
Nie nakręcaj się negatywnie bo to niepotrzebne ani Tobie ani dziecku. Poczekaj na wizytę u swojego gina - on Ci wszystko wyjaśni i na pewno uspokoi.
Ja przepłakałam kilka nocy przez tego paciorkowca a wyszło jak wyszło.... więc GŁOWA DO GÓRY - WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE:-):-):-):-)
 
reklama
A ja miałam dzisiaj wizyte u lekarza i poskarżyłam sie na skurcze, nie licząc że jak mnie kopnie to aż się zginam. U mnie już się obrócił z jakieś dwa tygodnie temu, a co dziwne to to że termin mam na 22 wrzesnia, ale poczekamy, to zobaczymy. Lekarka powiedziała że to są już skurcze przepowiadające, więc jeszcze z dwa tygodnie i moge zacząć porządnie wyczekiwać mojego malca. A boje się jak diabli :szok:, i nie pomaga mi myśl że są znieczulenia. Pozostaje mi czekać i za dużo nie myśleć. Moge się pocieszyć tym że moje nogi wyglądają juz w miare normalnie. Pozdrawiam!
 
A mnie wieczorny leń złapał...a ja mu się poddałam i tak się kulam po kanapie i zaraz tylko jeszcze do zamrażarki po lody wyskoczę. Pełnia szczęscia po prostu!!!
 
Meluduje się po baaaaaaaaaaaardzo długiej nieobecności u Was, nie będę nawet podejmowała próby nadrabiania, bo to nie realne... :-(
Ja 2w1 nadal, czekam na wtorkową wizyte u mojego gina... :tak:
Widze znajome i nie znajome profile dziewczyn które pewnie dołączyły do nas już w trakcie m-cy ciąży...
 
juz wrocilam z miasta... srednio zadowolona z fryzjera...:dry: niby fajnie wyglada ale jakos ciezko mi sie przyzwyczaic do ciemnych wlosow... ehh, przynajmniej tych odrostow nie bedzie tak widac :baffled:
 
Kolzanki
bylam u lekarza bo jestem zmeczona nie mam sily i ogolnie nic mi sie nie chce!mam anemie itp
Pani doktor stwierdzila ze mam WATER INFECTION i chciala mi dac antybiotyk (ale ja uznalam ze najpierw wole sie upewnic ze musze brac antybiotyk i dam mocz do zbadania)

mam pytanie: czy ktoras wie jak na WATER INFECTION powiemy po polsku? bo nie potrafie wytlumaczyc w domu co mi jest;(
 
Bo wg mnie water infection to zapalenie drog moczowych?czy sie myle?
bo jak tak to ja nie mam nawet 1ego objawu ktory by pasowal do zapalenia drog moczowych...
chyba ze Water Infection to zatrucie ciazowe?a to jakie sa tego objawy?
glupia jestem-poszlam do lekarza i nic nie wiem
 
Olinka-googgle nie gryzą ;-)pierwszy wynik który mi wyszedł to właśnie infekcla dróg m.Możesz objawów nie mieć tylko wynik moczu zły .Bardzo częsta przypadłość w ciąży ale trzeba leczyć żeby na nerki po czasie nie siadło.
Ja coś czuję że będę miała trzecią córkę lwicę w domu:))))Pcha sie strasznie i dziś szyjka kłuje cały dzień ,jak nie lezę to brzuch twardy jak kamień a mała szaleje na całego...Rozpycha sie i kopie po żebrach ostro.Laura i Oliwia tak nie robiły pod koniec ciąży ,niezłego rozbójnika urodzę coś czuję...
Poprasowałam dziś pieluszki i trochę śpiochów ,pościel wyprana -tylko materacyka grubszego brakuje ale lada moment ma przyjść-w łóżeczku turystycznym mam tylko taki cienki.
Córki nadal z dziadkami na wczasach ,zbierają grzybki i szaleją po Zakopanem.Więc spokój mamy z m.idealny:-)
Wczoraj jescze zrobiłam hbs i grupę krwi na szybko -ledwo doszłam do przychodni...spacerki sobie narazie daruję.
Psychicznie jestem coraz barzdiej spokojna i nie boję się porodu wogóle-chciałabym żeby mi tylko pozwolili do wody rodzić tak jak planowałam -ale nie wiem jak sytuacja będzie wyglądać .Z 1 usg mała była do przodu tydzień -czyli środek 36 tc.Wagowo podejrzewam że jest spora bo brzuch ogromny mam...i codziennie rano coraz większy.
 
reklama
Nic kochane,dzięki za wsparcie i odpowiedzi, d jutra zaczynam brac furaginum, nie wiem w sumie czy potrzebnie:(, ale chyba lekarz wie co robi i dostanę jeszcze globulki dopochwowe, wyczytałam już tyle, ze głowa mi pęka, wiec ide spać z wiara, ze tak jak poprzednio nic się nie stanie!
Dobrej i przespanej nocki życzę!!

Te które nie robiły badań i wymazów a mają jeszcze czas zróbcie wymaz z pochwy, zawsze to wtedy widomo co tam mamy, a w razie bakterii podadzą antybiotyk w trakcie porodu albo po, bo lepiej wiedzieć na czym sie stoi, niż ma się coś stać, a my czekamy na wyniki- ja tak miałam w poprzedniej ciaży, po 3 dniach córa dostała antybiotyk, wyszłyśmy w 8 dobie, teraz w razie jak nie zdążą przed odejściem wód podadzą wcześniej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry