reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Moniczkaleg83 tak jestem z Bolesławca a w Legnicy to nawet często jestem :-).
Do do skurczy łydek to i ja mam bardzo często mimo że witaminy i dodatkowo magnez łykam, staram się jeść sporo pomidorów i orzechów. Czasem jak w nocy z łóżka wyskoczę to aż komicznie wygląda taka istota skacząca po pokoju :-D.
A dziś faktycznie jest duchota i nie czuję się rewelacyjnie, ale tak na ogół to nie mogę narzekać, żeby pogoda mnie męczyła....no oprócz zimna i deszczu ;-).
 
reklama
Wiola - GRATULACJE!! tak trzymaj,
gdzieś wyczytałam o przyroście wagi w ciązy wiec podaje i wam:
0-14 tygodni bez zmian
14-20 tyg dodatkowe ok 2,5 kg
20-30 tyg dodatkowe ok 5 kg
30 - 36 tyg dodatkowe ok 2,5 kg
36-40 tyg bez zmian
ja do szkoły rodzenia sie wybieram a na pierwsze spotkanie juz w najbliższą środę
Agawa 75 - jak to trwa szósty??:confused: jak liczysz? - ja wg encyklopedii Larousse`a:
1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz
więc dziś zaczyna szósteczkę!!:tak:
Moniaa22 -witaj !! gratuluję i życze Ci miłego pobytu u nas, widze że jestesmy z jednego województwa tym serdeczniej witam bo czasem mi sie wydaje że tu same Ślązaczki i generalnie centralna i południowa Polska
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
czy te wizyty położnej po porodzie to obowiązek? czy można sobie to odpuścić.. szczerze mówiąc nie wiem nawet jak załatwić sprawę...

to jest obowiazek położnej, odwiedzic po porodzie kobiete i maleństwo, z tego jak było po pierwszym porodzie, zaraz na drugi dzien po porodzie połozna przyszła do domu, i pierwsza wizyta była nawet długa, wywiad o samopoczucie, obejrzała małego, obejrzała rane po porodzie, poradziła jak dbać o siebie i o małego, powiedziała co gdzie i jak czyli kiedy pierwsza wizyta u pediatry, u ortopedy, więc jak dla mnie ta wizyta była bardzo potrzebna, kolejne były po tygodniu, zawsze oglądała małego, szczególnie pępuszek, rane po porodzie i zdjęła szwy, dla mnie było to takie potwierdzenie,że wszystko jest OK i że jesteśmy pod kontrolą.......:tak::-D:tak:a położną zawiadamia szpitał w którym rodziłaś, jeżeli sama wybierzesz sobie wcześniej połozną to ona jest zawiadamiana, a jeżeli nie to przyjdzie położna z rejonu ..... :tak: jak dla mnie były to naprawdę potrzebne wizyty, fakt,że trafiłam tez na fajna i konkretną położną ............

No to super, to zaraz wracamy na słoneczko :-)
Ale najpierw jeszcze musze podzwonić do szkół rodzenia i popytać co i jak. A wy będziecie chodzić do szkoły rodzenia dziewczyny?

ja raczej nie.....:tak:

Już jestem. Z dzidziulkiem wszystko jest ok. Słuchaliśmy serdusia - 154 uderzenia na minutę. Cudowny dźwięk:tak::tak::tak: Moje wyniki są jak książkowe, glukoza i żelazo też - więc bardzo mnie to cieszy. Poza tym waga - według położnej przybywam na wadze prawidłowo - od początku ciąży mam na plusie 8kg:shocked2::shocked2::shocked2:

czyli wszystko OK i byłe tak dalej................... :tak:
 
dziś mam akcję na dołowanie sie..... ciągle sie zamartwaim wszystkim a to tym że mam juz kolejny raz zapalenie i biore je chrzanione globulki. analizuje sobie wyniki badań które sa ok ale badania mikrobiologiczne czyli wymaz z pochwy mnie dręczy choć robiony dawno temu ja sie dopiero teraz doczytuję bóg wie czego. czytam o tym paciorkowcu na bb i mysle sobie aby jeszcze to mnie nie spotkało..... dziewczyny czy u Was po wymazie z pochwy cos sie działo? miałyście jakieś niespodzanki?
ja mam jakiś spożniony zpłon w marcu miała badanie antybiotyk odrazu a teraz sie przejmuję ale coż dziś mam taki dzień porypany oby tylko do czasy gdy pójde w czwartek do lekarza i wymęczę Go bo obawiam się że ten twardy brzuch to zła oznaka :baffled:
 
Wiola cieszę się, że Twój dzidziulek ma bardzo zdrowy domek ;-):-D
Oby tak dalej!! :-D

Eli ja też zauważyłam, że od jakiegoś czasu bardziej się pocę :baffled:

Paula nie martw się wszystkim i na zapas, bo od tego tylko zmarszczek przybywa :tak::-D... Poczytaj książkę albo cosik ;-) Zobaczysz, że lekarz rozwieje Twoje wątpliwości i pewnie udowodni, że nie masz powodu do tak wielu zmartwień...
 
Agawa 75 - jak to trwa szósty??:confused: jak liczysz? - ja wg encyklopedii Larousse`a:
1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz
więc dziś zaczyna szósteczkę!!:tak:
A ja licze tak na chłopski rozum (bo tak mi mama powiedziała, ze dawniej to wogóle nie liczyło sie ciązy na tygodnie tylko na miesiące) więc jak mam termin na 18 wrzesnia to 18 maja zaczynam 6 m-c, 18 czerwca 7 m-c itd... I jakos tak tez liczy suwaczek, bo mi juz wlasnie wskoczył 6 m-c :-)

A wracając do szkoły rodzenia, to sie własnie dziś zapisałam ale kolejna grupa zaczyna dopiero 23 czerwca, wiec jeszcze ponad miesiac czasu, ale dobrze ze juz zadzwoniłam, bo jeszcze chwile i pewnie bym się i na tą grupe nie załapała.
 
hejka bylam dzis u gina
mala ma sie dobrze, zwiększyl mi dawke fenoterolu na 8 razy na dobe, i relanium, no i furagin mam jeszcze brac, mala zmienila pozycje i lezy główką u góry:-) szyjka nadal krótka ale nadal trzyma:-)
1 czerwca mam skierowanie do szpitala, na badanka, na krzywą cukrową i KTG. no a tymczasem lezymy;-)
 
reklama
Syla28 podziwiam Cie pełna optymizmu jesteś życzę Ci jak najłatwiejszego porodu za to co przechodzisz teraz zresztą każdej tego zycze i zdrowych maluszków dziekuje za miłe słowa martwie sie bo od środy od kiedy lekarz powiedział o tym brzuchu martwie sie i czytam głupoty boje sie że moje zapalni maja na to wpływ jakiś i doszukuje sie nie wiem czego. ale od czwartku czytam Was już z optymizmem mam nadzieję:tak:
 
Do góry