reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Pracy będzie sporo ale jak sobie pomyślę ile będę miała radości przy tych szkrabach jak się tylko urodzą to naprawdę warto.
 
reklama
Dziewczyny, a co na zgagę, bo nie daję już rady, spać w nocy nie mogę, juz nie wiem co mam jeść.POMOCY:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Kochana ja na zgage piłam przed snem kubek goracego mleka lub jadłam jabłko bez skórki. Oprócz tego mozna zazywac RENNIE jednak to zawsze tabletka...
Teraz nie dokucza mi zgaga, ale to moze dlatego, ze słodyczy nie jem wogóle.

Iwonka strasznie sie ciesze, ze dobrze wszystko u ciebie. Trzymaj sie i odpoczywaj. Wszystko sie ułozy.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny ja jedno głupie pytanie :)
Wy liczycie tygodnie wg. miesiączki czy USG ? bo ja już nie wiem czym bardziej się sugerować ...
 
Iwonka super, że wszystko u Ciebie Ok
Kasiulka mnie też pomagają migdały, no i jak najmniej słodkiego i smażonego.
Witam nową wrześnióweczkę i gratuluję szkrabików.
U nas pogoda do bani, ale humorek dopisuje i to najważniejsze.
 
Dziewczyny, a co na zgagę, bo nie daję już rady, spać w nocy nie mogę, juz nie wiem co mam jeść.POMOCY:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

akurat wczoraj szukałam porad w necie dla kumpeli:
Domowe sposoby na zgagę, czy zawsze dobre ?, Openmedica Zdrowie


Unikanie kładzenia się po posiłku, kolacja nie później niż 3 godziny przed snem
Unikanie kawy, czarnej herbaty, alkoholu, pikantnych przypraw, kwaśnych soków owocowych i słodyczy (zwłaszcza czekolady) - wymienione pokarmy i używki mogą nasilać dolegliwości
Częste posiłki o niewielkiej objętości, nie wolno dopuszczać do przepełnienia żołądka
Spanie z tułowiem umieszczonym wyżej niż reszta ciała (na przykład uniesienie głowowej części łóżka o 10-15 cm przez podłożenie klocków

roma - witaj, ale bedziesz miała czadzik z bliźniakami!
 
kasiulka100 ja też ostatnio mam coraz częściej wieczorem zgagę i póki co pomaga mi mleko!
A co do truskawek to wiem, że w czasie karmienia nie można. A tak w ciąży to można sobie pozwolić. Zresztą znalazłam na którejś ze stron fajny artykuł i zacytuję Wam tą część o truskawkach: "To prawda, że truskawki mogą wywołać alergie u wrażliwych osób. Dotychczas jednak nie udowodniono, że spożycie truskawek w ciąży prowadzi do późniejszej alergii u dziecka. Jest tylko jeden wyjątek: jeśli sama kobieta w ciąży, przyszły ojciec lub oboje rodzice mają alergię na pewien określony składnik jedzenia, powinno się z niego zrezygnować także w ciąży. Jeśli więc ty i twój partner tolerujecie truskawki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby je jeść."
Właśnie teraz możemy sobie pozwalać, bo potem będziemy musiały się pilnować.... Więc idę robić koktajl, bo mi narobiłyście ochoty! :-DPozdrawiam

 
Czesc Dziewczynki :-) znowu jestem na przepustce ... W poniedziałek miałam robione USG, okazało się że mam nisko schodzącą kosmówkę i stąd te plamienia. Z dzieckiem wszystko dobrze ... W środę miałam tylko oddac mocz do badania i w czwartek wychodzic do domu, ale podczas badania ginekologicznego wyszukali u mnie jakiś stan zapalny i miałam robione płukanie. Z tego co mówił ordynator na dobre wyjdę dopiero około wtorku.
Iwonka - no to super, że z dzidzią wszystko ok. Uważaj na siebie! Super, że się odezwałaś!!!

Nie wiem czy to rodzinne czy nie bo ja zdecydowalam sie na rodzine a moja siostrzyczka narazie zajmuje sie swoja kariera ale bardzo ja kocham i tylko czasem mi smutno ze tak zadko sie spotykamy - ale los sam wybiera jak ma sie nasze zycie potoczyc........
Calineczko - wiesz - w życiu nigdy nie wiadomo - jak już dzieciaczki podrosną może jeszcze o Tobie usłyszymy - a może raczej Ciebie :-) Ja to w ogóle śpiewać nie potrafię - dobrze, że są możliwości odtwarzania muzyki i dziecięcych kołysanek :-D:-D:-D

Wiolawb: jak tam twoja głowa?? Jest ok?
kasiulka - dziękuję, że pytasz - więc z głową już troszkę lepiej- bynajmniej w ciągu dnia - ale wieczorami ból daje o sobie znać:-(
Witam wszystkie przyszłe mamusie.Mam na imię Roma a mój mąż Konrad.Noszę w brzuszku dwa maleństwa.Zapowiada się że przyjdą na świat w połowie września 2009 roku.Chętnie dołącze do reszty przyszłych babyboom'owych mam.Pozdrawiam serdecznie.Roma z Krakowa z mężem Konradem. :-)
Romcia - witamy!!! Więc pojawiły się pierwsze bliźniaczki na wrześniówkach 2009 :-):-):-) - choć ja nie ukrywam, że do pierwszego USG też myślałam, że i ja będę z parką w brzuszku śmigać. A pozwolę sobie zapytać - bliźniaki to rodzinna sprawa czy czysty przypadek?
 
reklama
Z jednej strony dobrze, że urodzimy we wrześniu, bo przez lato będziemy mogły najeśc się wszystkimi owocami, a potem to już tylko dieta przy karmieniu.
 
Do góry