reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

agawa ja słyszałam ze na zimno to dobry jest tzw. miód z ucha:tak: ale to trzeba ponoc smarowac juz jak sie tylko poczuje ze bedzie wychodzic zimno
nigd nie mialam tej dolegliwosci ale nie mówie hop bo u mnie to tak lubi zawsze cos wyskakiwac z niepodzianką. tak jak nigdy nie mialam problemów ze skóra na nogach to teraz mi sie jakies swedzace plamy porobily i nawet nie wiem co to jest wygląda jak liszaja le skad sie to wzieło...??? czary mary po prostu
 
reklama
a robiłyście dziewczyny jakis babyshower? mnie sie ostatni mama pytala czy bede cos takiego robic bo jak cos to mi zorganizuje wszystko ale nie wiem teraz jak to ma wygladac takie cosik. zaprasza sie tez facetów? nie wiem totalnie jakby to mialo się odbyc. wiem, ze goscie przynosza prezenty. ale czy liste jakas sie robi co dostac zeby potem nie przynosili zbednych gadżetów, których nie bede używac. nie wiem może macie pojęcie na ten temat bo jestem burak w tym momencie:confused:
 
Z problemami skornymi to ja mialam rzeboje jak bylam w ciazy z Jagodka jakies 2 tygodnie przed porodem pod brwiami porobila mi sie taka zaczerwieniona scodzaco luszczaca sie skura ez jak jakis liszaj czy cos, wogole przez ciaze mialam ogrom roznych wypryskow na twarzy, a po porodzie jak reka odja wszystko ladnie sie oczyscilo nic nie stosowalam wszystko wrocilo do normy... a w tej ciazy mam ladniutka cere zero problemow skornych mowili mi przez to ze na pewno chlopczyk bedzie a tu niespodzianka druga kobietka heheh
 
Witam
Nemesis-współczuję szczerze, tej utraty pracy. Nie wiem, może jest możliwość uzyskania tam jakiegoś zasiłku na poszukiwanie pracy? U mnie to nawet spora kwota się robi bo płacą wtedy za mieszkanie i na utrzymanie. Jednak gdybyśmy zdecydowali sie wrócić do PL. to na 3 miesiące jest zasiłek dla bezrobotnych w Pl. i ma się czas na znalezienie pracy. Zawsze to jakieś wyjście na początek.
Elaine - doskonale rozumiem Twoje zachcianki. U mnie na początku ciąży ciągle był kapuśniak na przemian z ogórkową.Jak jadłam naleśniki z twarogiem, cukrem, smietaną i ogórkiem kiszonym to mój syn tylko kiwał głową, no i miał temat do opowieści.
Kizi - myślę, że nie powinnaś się aż tak obawiać złego traktowania nas tutaj. Opinie od znajomych -słowaczka, węgierka i polki - są naprawdę niezłe.Poza tym zawsze możemy zamówić sobie tłumacza, który bedzie pod ręką w czasie porodu. Ja naprawdę nie spotkałam się jeszcze z żadną nieprzyjemną sytuacją w szpitalu (byłam 3 razy). Miałam nawet przyjemność taką, że USG robiła mi irlandka, kóra uczyła się polskiego i naprawdę starała się jak mogła wszystko mi pokazać, wytłumaczyć, narobiła zdjęć małej dla rodziny, żeby wysłać.W sumie nie musiała wcale się wysilać z polskim, a jednak. w szkole rodzenia podobnie-zawsze mogłam zapytać jak nie bardzo rozumiałam.
Anek- mój M też ma takie zdanie jak Ty , że poród powinien być ustalony i koniec. Jakbym jego słyszała :-). No i jeszcze jakby można było sobie zażyczyć płeć - no to już wszystko co można chcieć.
Agawa - współczuję opryszczki. Miewam ją bardzo często , gdy tylko organizm jest osłabiony. Mi pomagają plastry na opryszczkę.Wiem, że nie każdemu, ale może warto spróbować?
Compeed plastry na opryszczkę, 15 szt. :: vitamarket
Idę zaszyć się w kuchni - dzisiaj kopytka.
 
mi sie skóra na nosie zaczela łuszczyć wczoraj. nie opalam sie przeciez i mało na słoncu przebywam a mi odchodzi. moze wysuszona jakas ale to tak nagle sie zaczelo bo zwykle mam ok buzie. uroki ciąży:tak:
 
ja za to mam brązowe plamy coś na wzór wątrobowych. Super to wygląda. Pod nosem mam po starej ciąży, teraz doszły mi dwie pod obydwoma oczkami.
 
Fredka a nie znikły ci po pierwszej ciąży? albo zbledły chociaz?
ja to na odstresowanie sobie kawe zrobiłam. i to taką prawdziwą! wierzcie lub nie ale od początku ciąży nie miałam tego napoju bogów w ustach tylko jakaś rozpuszczalna lura zbożowa i to w porywach. ale juz nie wytrzymałam bo mam ciasteczka kawowe a ze kocham zapach kawy już nie mówiąc o smaku to pękłam i właśnie przyniosłam sobie na stolik wielki kubek tego nektaru... ahhh jakie to dobre mmm..:tak:
 
niestety nie. Próbowałam je nawet wybielać nic nie pomogło. Teraz używam do twarzy wysokich filtrów ale to i tak nic nie pomaga. Byłam u kosmetyczki powiedziała, że mają jakiś zabieg laserowy, który powinien to usunąć. Później pomyślę co z tym fantem zrobić. Ogólnie powinno być zero słońca.
 
ciekawe ile sobie bedzie wołac za taki laser ;/ mnie czeka po porodzie wycinanie 2 pieprzyków bo mi sie powiekszyly i bola ale lekarz kazał przeczekac i potem na spokojnie zeby sie lepiej goiło. no i dodatkowa aktrakcja czyli usuwanie nadżerki:baffled: już o uzębieniu nie chce myślec nawet. chce je naprawic juz tak na picus glancuś ale jak sobie wspomne ile tego jest to mi sie odechciewa normalnie:baffled:
 
reklama
ELINEK przepiano Ci cos na ten twardniejacy brzuszek? Ja biore fenka,dawke mam sobie sama regulowac,ale te twardnienia dalej sie zdarzaja:-(.Wypoczywam jak najwiecej i mam nadzieje,ze wszystko bedzie OK.Pozdrawiam i zycze Wam mniej dolegliwosci:-(
 
Do góry