reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Ja tez jestem Leniem na potege-nic mi sie nie chce a w sumie musze duzo zrobic-najgorsze ze nic nie mam dla dzidzidzi oprocz 3 body z krotkim rekawkiem i 3 z dlugim, 3 par skarpetek, nawet proszku aby to wyprac A mam lenia zeby jechac do miasta-no i ta pogoda, niby sobie zaplanuje ze jade a tutaj deszcz i znow odwlekam na jutro
Poza tym teraz dodatkowo mam stresa ze mi gdzies wody odejda-i co ja zrobie:baffled: Zaluje ze tak dlugo zwlekalam z zakupami. Moze cos znajde dzis na ebay-u;-)
dziewczyny z uk jak znacie na jakies fajne sklepy internetowe dajcie namiary:tak: :rofl2:
 
reklama
A ja już wypróbowałam przepis Olghi raptem 30 min roboty:tak: i musze powiedziec ze jestem pod wrażeniem:-) to jest przepyszne uwielbiam takie jedzonko... dawno nie robiłam nic z ryzem bo korzystam z młodych ziemniaczków bo później są juz niesmaczne jak dla mnie. A teraz ide prasowac :sorry:
 
Ja włąśnie sie dowiadywałam o to badanie, u mnie w laboratorium jest to jako posiew w kierunku Streptococcus agalactiae, kosztuje 25 zł, wynik po 3 dniach, ale co dla mnie dziwne pobierają je w punkcie pobrań-czyli co, babka z laboratorium pobierze wymaz z pochwy i szyjki a nie ginekolog?? Tak twierdzi pani z centrum medycznego, wiec chyba wie. Jutro idę do gina, wiec się go dokładnie zapytam, w razie co zejde i zrobię na własną rękę i tak płącę .

nie wiem jak oni tam zamierzają to pobrać ale wiem że paciorkowca można mieć też w gardle więc jeśli nie powiedziałaś że wymaz z kanału szyjki macicy (nie z pochwy) to może udzieliła Ci takiej informacji
 
Jeju Ja też dziś mam lenia, jak wczoraj przedwczoraj i jeszcze przedwczoraj:)) Muszę się sama zaganiać do pracy. Co do obiadu, matko ja przez 7 iechów nie wzięłabym drobiu do ust(bez skojarzeń), a teraz piszecie o tym wyśmienitym kurczaczku Olghi no wymiękam, a ja mam dziś na obiad wstrętnego(jeszcze wczoraj był super) spalonego kotleta schabowego na obiad. Spalony... zrobiłam się jakaś gapa, jakoś nic nie wychodzi mi ale cóż dziś bedzie mój kotletos, jutro ryba, a pojutrze przepis Olhgi:)
 
noo dziewczyny, która to wczoraj tak o naleśnikach prawiła? dziś nie wytrzymałam i usmażyłam sobie - zjadłam wszystkie 6 czy nawet 7 ich było takich sporych :eek: a zawsze tak 3 góra 4 zjadałam i to wszystkie z cukrem posypane były a jednego nawet z nutellą połkłam :szok: jak mnie Pani Z. dopadnie to będzie checa, ale lecę po szklaneczkę mleka zimnego z lodówki bo muszę Wam powiedzieć że to mleko jest zbawienne - działa :-D:-D odkąd piję mleczko 2-3 dni? jest stanowczo lepiej i w brzusiu nie pali, oczywiście odstawiłam też żółty ser i pomidorka a piję też rumianek :tak:
 
Jogobelka na stronie laboratorium jest napisane tak odnośnie tego badaniaPosiew w kierunku Streptococcus agalactiae
Cena badania: 25 PLN
Czas oczekiwania na wynik: wynik po upływie 3 dni roboczych
Znaczenie badania:
Badanie ma na celu stwierdzenie zakażenia Streptococcus agalactiae w pochwie, kanale szyjki lub okolicach odbytu i okreslenie wrażliwosci patogenu na antybiotyki.Bakterie te moga być przyczyna zakażeń okołoporodowych, infekcji bakteryjnych pochwy i kanału szyjki u kobiet co może być jedna z przyczyndo niepłodnosci.

Opracowanie i przygotowanie materiału:
Materiał pobrać przy pomocy jałowej wymazowki z bakteriologicznego zestawu transportowego. Przed pobraniem próbki nie należy stosowac zabiegów higienicznych z użyciem środków odkażajacych oraz dopochwowych preparatów leczniczych. Wymaz pobrać ze ?śian szyjki macicy, pochwy lub odbytu. Wymazówki z podlożem transportowym do czasu dostarczenia do laboratorium( max 48 godz.) przechowywać w temperaturze pokojowej.



Pytałam mailem więc o to, czy pobiera ginekolog, bo mam wizytę, pani mi odpisała, że pobiera sie w punkcie pobrań. Albo nie była świadoma, albo zakręcona, w razie co jak pójdę do gina to sie zapytam, jak cos to on pobierze, a jak nie to zejdę do punktu pobrań.


Córcia śpi, ja melduję, ze poprałam i poprasowałam ciuszki te do szpitala, oraz do mojej torby:), wiec się biorę za posegregowanie ich i włożenie do szafki-oczywiscie podpisze meżowi co na wyjście a co do torby, bo chcłopina napewno się nie pozna:)
 
A ja się wściekłam jak nie wiem...Pojechalam do szpitala po ten wypis i co widzę? "Położenie podłużne główkowe, zagrażający poród przedwczesny"...:szok: Oczy zrobiłam jak spodki...jakie położenie główkowe???? Przecież było miednicowe i to powiedziała mi i lekarka,i było na tej karcie,na którą wpisują te całe kroplówki,temperaturę,itp.:wściekła/y:!!! Zapytałam pielęgniarkę jak to możliwe,a ona do mnie,że nie wie i że skoro tak jest na wypisie,to pewnie tak było. Myślałam,że jej poderżnę gardło!!!! Poza tym o jakim przedwczesnym porodzie mowa??? Nie było wzmianki na ten temat,nic,kompletnie nic, zero, NULLLLL!!!!! Teraz jadę do gina i pewnie sobie pomyśli,że mam rozdwojenie jaźni albo coś,bo mu mówiłam,że dzidzia ułożona miednicowo,a tu będzie miał jak byk,że odwrotnie.....Jak chciałam ze szpitala zdjęcie usg,żeby mi dali,bo na nim przecież gin by poznał położenie,to usłyszałam,że oni nie mogą mi tego wydać,bo to jest ich własność.:angry::angry::angry::angry: Ciekawe...gdybym przyjechała do nich rodzić,to by mi napisali przy wypisie,że co...biegunka czy podejrzenie ciąży????!!! Szlag mnie trafił....
No nic,zbieram się do gina. Ten upał mnie prawie dobił,a tu znowu na drugi koniec miasta. W nagrodę zafunduję sobie loda. Zasłużyłam,a co!!:-p
 
A jeszcze mam pytanko...
Bo sobie w sumie tak mysle i mysle, i nie wiem czy tak nie bedzie lepiej...
Mozna zrobic taki manewr np ze przy rejestracji podac imie i nazwisko ojca dziecka, ale zeby dziecko mialo moje nazwisko? Czy musi byc przy tym obecny ojciec dziecka?
Bo sobie tak mysle zeby tak zrobic jak sie tak da, a potem mu sprawe w sadzie zalozyc o odebranie mu praw rodzicielskich...
 
reklama
Hej Dziewuszki popieram myśl pt. koniec czarnych historii- teraz tylko wesołe ewentualnie kulinarne:-DJa też dziś skazana na gotowe pierogi, M. wczoraj późno wrócił nie zrobil solidnych zakupów i nie ma z czego gotować, a ja mam leżeć, leżeć i leżeć....A co do sprawdzonych przepisów to znowu ja lubię bardzo udka pieczone w majonezie. Normlanie przyprawiamy udka tradycyjnie wg upodobań, następnie smarujemy majonezem z małą ilością ketchupu - dość solidnie , potem posypujemy bułką tartą. Przykrywamy folią do pieczenia, pieczemy w piekarniku ok 50 minut ( można też na patelni , ale nie robiłam tak)- pod koniec ściągamy folię żeby bułeczka się przypiekła. Udka są bardzo wtedy delikatne i soczyste- mniam mniam. Jutro je zrobię dziś czekam na Mamę i pierogi;-)
 
Do góry